Žiniasklaidai išplatintame pranešime Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi programėlėmis, kurios pasitarnaus augalų puoselėtojams ir taip pat planuojantiems naminių gėrybių daržą.
Augalų atpažinimas
Miesto parke pamatėte akį traukiantį žiedais numargintą krūmyną, tačiau nė nenumatote, kaip jis galėtų vadintis? Ne bėda! „PlantNet“ aplikacija paveikslėliais identifikuoja iki 20 tūkst. skirtingų augalų, medžių ir gėlių rūšių. Ši programėlė sukurta mokslinio projekto tikslais. Projekto iniciatoriai siekia užfiksuoti bei išanalizuoti kuo daugiau augalų visame pasaulyje.
Aplikacija naudotis labai paprasta – tereikia nufotografuoti augalą, o programėlė pateiks tikslų jo pavadinimą ir aprašymą. Jei augalo duomenų bazėje nebus, jo nuotrauka pateks į naujų, ištirti reikalingų rūšių sąrašą. Tokiu būdu „PlantNet“ ne tik padeda atpažinti skirtingus augalus, edukuoja savo vartotojus, bet ir prisideda prie botaninių tyrimų.
Priežiūros priminimai
Ko gero, dažniausia ir apmaudžiausia augalų priežiūros klaida – užmaršumas. Laimei, šiandien yra ne viena programėlė, kuri reguliariai primena kurį jūsų augalą ir kada būtina palaistyti, patręšti ar perstatyti į kitą vietą.
„iOS“ vartotojams sukurta augalų priežiūros priminimų programėlė „Planta“, o „Android“ įrenginiams – „Plant Care Reminder“. Abiejose programėlėse galima susikurti savo augalų kolekciją ir kiekvienam augalui nustatyti reguliarius priminimus, kada metas laistyti, persodinti ir pan.
„Planta“ papildomai gausite rekomendacijas kiekvieno augalo priežiūrai bei galėsite vesti savo asmeninį augalų žurnalą. Taip bus kur kas lengviau stebėti, kaip šiam „žaliajam gyventojui“ sekasi augti jūsų priežiūroje.
Pirmoji pagalba – „PictureThis“
Kaip ir žmonės, taip ir augalai – serga ar užsikrečia vieni nuo kitų. Svarbiausia laiku identifikuoti ligą ir imtis tinkamo gydymo. Artimųjų, draugų ar socialinių tinklų grupėse patarimo paieškos gali užtrukti. Kur kas greičiau atsakymą galima pabandyti surasti programėlėje „PictureThis“.
Tereikės nufotografuoti ligotą augalą ir programėlė pateiks rekomendacijas jo atgaivinimui. Be to, aplikacijoje augalai atpažįstami net 98 proc. tikslumu, joje taip pat galima vesti užrašus ar net pasikonsultuoti su botaniku.
Daržo puoselėtojams
Pasiryžusiems šį pavasarį sodinti savo daržą, tačiau dvejojantiems ar pakaks žinių, yra itin paprastas sprendimas. „Planter: Garden Planner“ – daržininko patarėjas jūsų išmaniajame. Čia ne tik rasite patogų kalendorių su datomis, kada sėti ir persodinti daržoves, vaisius ar gėles, bet taip pat sužinosite, kaip juos derinti lysvėse bei kokiu atstumu vieną nuo kito sodinti.
Dar didesniam patogumui – skaitmeninis jūsų sodo tinklelis lysvių planavimui. Tinklelį galėsite užpildyti pasirinktomis daržovėmis ar vaisiais. Dirbtinis intelektas iš karto identifikuos klaidas ir praneš, ar skirtingos augalų rūšys gali būti sodinamos greta bei kokiu atstumu jos turėtų augti.
„iOS“ ir ,,Android“
Mėnulio kalendorius „Moon&Garden“
Ankstesnių kartų ūkininkams mėnulis buvo vienas iš svarbiausių orientyrų ūkio darbuose. Tikėdamiesi geresnio derliaus, augalus sodindavo, tręšdavo ar juos daugindavo atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Ši praktika plačiai taikoma ir šiandien. Įdomu tai, kad ją naudoja ne tik pavieniai sodininkai, bet net ir stambūs ekologiniai bei biodinaminiai ūkiai.
Smalsaujantiems, kaip mėnulis veikia derlių – vartotojų puikiai įvertinta programėlė „Moon&Garden“. Čia rasite ne tik detalų mėnulio kalendorių bei patarimus, bet ir tikslią orų prognozę, kuri padės geriau planuoti sodo darbus.