Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 02 14

Italai ir vokiečiai miegamuosiuose mėgsta vėsą, o turkai – šilumą

Iš europiečių žemiausią temperatūrą miegamajame mėgsta Italijos ir Vokietijos gyventojai, o aukščiausią – turkai, paaiškėjo po nepriklausomos tyrimų grupės „Emnid“ atliktos apklausos, atliktos vokiečių energetikos milžinės E.ON. užsakymu.
Šviesus miegamasis
Šviesus miegamasis / Vida Press nuotr.

Daugiau kaip trečdalis apklaustų italų (34 proc.) mėgsta miegoti kambaryje, kuriame temperatūra siekia 18–19 laipsnių pagal Celsijų. Tokiai pat temperatūrai pirmenybę teikia ir 22 proc. vokiečių.

Tuo tarpu Turkijos gyventojai mėgsta, kai jų miegamuosiuose temperatūra yra aukštesnė. Trečdalis respondentų sakė mėgstantys nakvoti kambaryje, kurio temperatūra yra ne mažiau kaip 25 laipsniai Celsijaus.

Ketvirtadalis apklaustų švedų ir čekų teigė, kad jų miegamuosiuose temperatūra turėtų siekti apie 20 laipsnių.

Itin šaltuose kambariuose miegoti mėgsta britai. Nakvoti kambaryje, kuriame temperatūra siekia 15 ar mažiau laipsnių Celsijaus, sakė norintys 18 proc. respondentų. 17 proc. Vokietijos gyventojų taip pat nesvetimi tokie „patogumai“

Europiečių svetainėse temperatūrų režimai taip pat skiriasi nesmarkiai. Beveik pusė apklaustų turkų (43 proc.) sakė mėgstantys palaikyti gyvenamajame kambaryje ne žemesnę nei 25 laipsnių temperatūrą.

Pačios šalčiausios svetainės – Italijoje, kur 26 proc. apklaustųjų mano, kad šiame kambaryje temperatūra turėtų siekti 18–19 laipsnių.

Tyrimo, kuris vyko 2016 metų gruodį, metu buvo apklausta beveik 8 tūkst. Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Čekijos, Rumunijos, Švedijos, Turkijos ir Vengrijos gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos