Eiti atostogų – kaip ir gėdinga
Įstatymai užtikrina, kad per metus kiekvienas japonas galėtų išeit apmokamų atostogų 20 dienų, taigi iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad padėtis turėtų būti panaši į Lietuvos. Deja, 2018 metais Japonijoje vyriausybės atliktas tyrimas parodė, kad dirbantys žmonės pasinaudoja tik 52,4 procento jiems valstybės skiriamų atostogų.
33 metų vyras, dirbantis Tokijo įmonėje inžinieriumi, dalijosi savo patirtimi ir sakė, kad praėjusiais metais pasiėmė tik dvi atostogų dienas – vieną kartą, kai jo dukra buvo priimta į darželį, o kitą – kai norėjo pamatyti vaikų pasirodymus mokykloje ir darželyje.
Štai kitas japonas, dirbantis šefu restorane jau ketverius metus, sako, kad per visą tą laiką atostogavo tik 4–6 dienas, o paskutinį kartą į darbą neatėjo, kai stipriai susirgo. Ir tai – sau „pasveikti“ vyras skyrė tik vieną dieną, o tada vėl grįžo darbuotis.
Tokios istorijos mums gali pasirodyti keistos, nes dauguma lietuvių atostogas stropiai kaupia, kai kurie net įnirtingai planuoja, kaip jas praleis, ir beveik kiekvienam jų, rodos, dar ir pritrūksta.