Projektu „Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs“ siekiama sumažinti psichoaktyvių medžiagų vartojimą jaunimo ir ne tik tarpe, ugdant socialines ir emocines kompetencijas neformalių diskusijų, paskaitų ir blaivių vakarėlių bei festivalio metu. Didžiausi renginiai įgyvendinti Alytaus, Šalčininkų, Ukmergės, Pasvalio, Vilniaus, Švenčionių ir kitose savivaldybėse, projekto tiksline grupe pasirinktas 15-17 metų jaunimas, nes tokiame amžiuje ženkliai išauga psichoaktyvių medžiagų vartojimas jaunimo tarpe. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo ir VšĮ „Blaivios pramogos“ lėšomis.
Įgyvendinant projektą, paaugliai į šį procesą įtraukiami jiems patrauklia vakarėlių ir festivalio forma. Metų laikotarpyje buvo suorganizuota 10 įvadinių susitikimų su 9-11 klasių moksleiviais pasirinktose rajonų mokyklose, kurių metu vaikams pristatomi blaivūs „VAROM! party“ vakarėliai, 3 dienų vasaros festivalis be svaigalų, peržiūrimi prevenciniai filmai ir organizuojamos diskusijos, įgyvendinta naujųjų metų sutikimo šventė be psichoaktyvių medžiagų, taip laužant nusistovėjusius standartus. Susitikimų metu projekto vadovas Simonas Dailidė dalinasi su jaunimu ir savo asmenine patirtimi, kaip žalingų įpročių atsisakymas pakeitė jo požiūrį, paskatino aktyviau domėtis sveikuolišku gyvenimo būdu, įtakojo dabartinę profesinę veiklą.
Įgyvendinus projektą iš viso tiesiogiai renginiuose sudalyvavo daugiau nei 3000 paauglių, apie projekte vykdytas veiklas sužinojo virš 120 tūkst. žmonių. „Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs“ projekto užfiksuoti rezultatai – padidėjęs dalyvavusio jaunimo pilietiškumas, gebėjimai planuoti laisvalaikį, savarankiškai organizuoti renginius, stipriai išaugo ne tik domėjimasis, bet ir sveikos gyvensenos praktikavimas. Išvardinti veiksniai ne tik mažina jau dalyvavusių moksleivių psichoaktyvių medžiagų vartojimą, bet ir gerina fizinės bei psichologinės sveikatos kokybę. Iš apie vykdytus renginius iš viešosios erdvės sužinojusių moksleivių organizatoriai sulaukia kvietimų atvykti tiek į jų mokyklas, tiek į asmeninius susibūrimus, kas byloja apie jaunimo užimtumo projektų aktualumą ir poreikį mūsų šalyje.