Pirmieji Jericho rožę, kaip teigiama įvairiuose šaltiniuose, dar viduramžiais aptiko krikščionybės puoselėtojai. Jie pastebėjo, kad augalas turi neįtikėtiną savybę atgimti net tada, kai tai atrodo neįmanoma. Grįždami kryžiuočių riteriai magišką augalą pasiėmė su savimi ir pavadino jį „Atgimimo žiedeliu“. Tiesa, Jericho rožė turi ne vieną pavadinimą – remiantis įvairiomis legendomis sklando ir „dinozauro žiedelio“, „Marijos rankos“, „Palestinos žiedelio“ vardai.
Kita legenda byloja, kad Marija, Jėzaus motina, keliaudama pastebėjo Jericho rožę ir palaimino ją, dovanodama amžiną gyvenimą. Kai kuriose kultūrose netgi egzistuoja toks paprotys, kad Jericho rožei reikia leisti pražysti per Kalėdas ir Velykas, kad nustebintų ir pradžiugintų vaikus.
Kuo išsiskira Jericho rožė?
Visų pirma sakoma, kad tai amžinas augalas, kitur teigiama, kad jo gyvenimas – 30 metų, tačiau aišku viena – tai tikrai išskirtinis augalas. Neišvaizdus sudžiūvęs krūmelis gali virsti žavinga žaliuojančia oaze – tereikia vandens. Pamerktas į karštą, šiltą arba vėsų vandenį jis sužysta ir dovanoja aplinkiniams stebuklingą reginį. Kuo šiltesnis vanduo – tuo greitesnis rezultatas! Pražydusį augalą patariama laikyti inde ir laistyti ne ilgiau savaitės, o paskui ir vėl leisti jam sudžiūti.
Kadangi Izaraelio, Afrikos dykumose rožė auga išskirtinėse sąlygose, žiemos periodu ji taip prisipaudžia prie žemės, kad net gyvūnams sunku ją pastebėti. O štai vasarą, kada Jericho rožės sėklos subręsta, ši jas „paslepia“ nuo paukščių ir kitų gyvių. Jau vėliau, kai sėklose yra pakankamai vandens, rožė jas paleidžia gyventi – pasėja aplinkui.
Jericho rožė perduodama iš kartos į kartą
Europoje manoma, kad šis augalas namams atneša ramybę ir laimę. Todėl kai kur gajus paprotys ir tradicija „Atgimimo žiedelį“ perduoti iš kartos į kartą, kadangi tokiu būdu palaikomas tvirtas ryšys tarp ateinančių ir išeinančių artimųjų.
Taip pat galima išgirsti, kad šis augalas pasižymi ir gydomosiomis savybėmis, tarkim, Jericho rožės nuoviras, esą, padeda nuo astmos priepuolių, maltų sėklų sirupas dovanoja vaisingumą. Taip pat ji sugeria visus nemalonius kvapus, valo orą, gerina miego kokybę, o vanduo, kuriame mirko augalas, gali būti panaudotas vietoje kompresų.
Jericho rožės metamorfozės. Tik pažiūrėkite, kaip nuostabiai ji keičiasi.