Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 07 28

Juoko joga: ir sportas, ir dvasinė praktika

Lietingą trečiadienio vakarą grupelė klaipėdiečių nusprendė praskaidrinti užsiimdami juoko joga. Pasak užsiėmimą vedusios sertifikuotos juoko jogos instruktorės Eglės Maziliauskienės, tai yra viena iš naujausių kūno, proto, širdies ir sielos mankštų, kovojančių su daugybe sveikatos nusiskundimų.
Šypsena
Šypsena / Vida Press nuotr.
Temos: 3 Joga Juokas Humoras

Juoko jogos (Hasyayoga) esmė – sukelti užsitęsusį savanorišką juoką, kuris suteikia panašios fizinės ir psichologinės naudos kaip ir spontaniškas. Dažnai tyčinis juokas virsta tikru ir užkrečiamu juoku.

„Tai yra pati geriausia mankšta, nes ji subalansuoja hormonus, mažina streso lygį, širdes ritmą, kraujospūdį, kortizolio lygį kraujyje, teigiamai veikia mūsų emocijas, virškinimą, kvėpavimą. Ir tai yra ištirta moksliškai“, – tvirtina E.Maziliauskienė.

Paprastai veikla užsiimama grupėse, kai dalyviai žaismingai kontaktuoja akimis su kitais, ploja, skanduoja, atlieka specialius kvėpavimo pratimus.

Tiesa, ne visiems yra paprasta iškart atsipalaiduoti. Pasak moters, kai kuriems tai tampa akistata prieš tikrąjį save, prieš savo baimes ir įsitikinimus.

Tačiau juoko joga gali būti palyginta su žaidimu, grįžimu į vaikystę.

„Tiesiog kaip vaikas tu turi atsipalaiduoti ir pasimėgauti ta valanda ar pusantros bei stebėti save, nekritikuoti. Ir tiesiog priimti: „Taip, man ne taip kyla juokas kaip kitam, bet jis vis tiek kils“, – teigia pašnekovė.

Anot instruktorės, jeigu nuoširdžiai juokiesi per juoko jogos seansą, tai prilygsta 30 minučių irklavimo treniruotei.

SKAIČIUS. Juoko jogą populiarinantys entuziastai sako, kad juokiantis dirba 300 kūno raumenų, taigi, dirba visas mūsų kūnas.

„Esu gavusi labai daug atsiliepimų, kad net po sporto klubo žmonėms nėra skaudėję visų raumenų. Kadangi juokiantis dirba 300 kūno raumenų, dirba visas mūsų kūnas“, – paaiškino E. Maziliauskienė.

Be to, pasak moters, mėgautis juoko jogos teikiamais privalumais gali visi: nuo mažiausio iki didžiausio. Nėra jokių apribojimų ir nėščiosioms ar sveikatos sutrikimų turintiems asmenims. Jiems tiesiog parenkami lengvesni pratimai.

Visgi, nepaisant atnešamos naudos, juoko joga dar tik skinasi kelią į Lietuvą.

„Daugelis žmonių nežino, kas yra daroma per juoko jogą. Visi įsivaizduoja, jog juoko joga yra kaip paprasta joga, tačiau tai yra visiškai kitoks dalykas – mes nedarome jogos asanų“, – tvirtina instruktorė.

Vis dėlto progresas vyksta – jau dvejus metus šia veikla užsiimanti moteris pastebi, jog daugėja juoko jogos trenerių, praktikos yra vykdomos ir įmonėse.

Juoko jogos nepopuliarumą galima paaiškinti ir tuo, kad tai yra gana jauna sporto šaka. Nors jau nuo septintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio buvo daromos panašios į juoko jogą praktikos, tačiau plačiajai visuomenei jas prieš 25-erius metus supaprastino ir modernizavo indų gydytojas Madanas Kataria.

Instruktorė pabrėžia, jog po seanso svarbus yra ne tik fizinis, bet ir dvasinis praktikos poveikis.

„Dalyviai jaučiasi atsipalaidavę, pailsėję, sako: „Aš jau labai seniai neturėjau poilsio, o čia galiu negalvoti apie nieką. Kažkokia tuščia galva, atrodo, kad nebėra rūpesčių.“

Man pats didžiausias komplimentas buvo, kai viena vyresnio amžiaus moteris pasakė, kad gyvenime dar nėra jautusi tokio jausmo, ką jautė per juoko jogą„, – teigė E. Maziliauskienė.

Užsiėmimą surengė JCI (Junior Chamber International) organizacija, jį įvykdyti paskatino pačios organizacijos patirtis.

„Mūsų bendruomenėje juoko jogos istorija prasidėjo jau prieš 10 m. Mūsų narys Stepas Šafranauskas šią techniką parsivežė iš Indijos ir dabar yra profesionalus juoko jogos instruktorius. Jis paruošė mūsų lektorę E.Maziliauskienę. Jau žiemą organizacija buvo nusprendusi, kad vienas iš prioritetų būsimiems renginiams yra sveikatos tema. Tad suplanavome trijų sveikatingumo seminarų ciklą. Pirmas buvo apie mitybą ir imunitetą, antrasis – juoko jogos seansas, o trečiasis dar planuojamas – muzikos terapija“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių, „JCI Lietuva“ prezidentė Dovilė Žiaukienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?