Šiemet Kazimierui sukako 80, o Titui 50 metų, todėl ta proga rengiama išskirtinė juvelyrinių dirbinių paroda, kurioje demonstruojami dirbiniai išsiskiria kokybe, menine, materialine verte, taip pat – tai puiki proga kalbėti apie kartas, šeimos tęstinumą ir, žinoma, darbo rezultatus.
Kazimiero ir Tito Simanonio darbai ne tik patraukia dėmesį, bet yra žinomi visame pasaulyje. Garsios Lietuvos damos, įžymių verslininkų ir politikų žmonos dažnai patiki šiems juvelyrams sukurti išskirtinius aksesuarus.
Titas Simanonis bendradarbiavo su tokiomis kompanijomis kaip Cartier, Bulgari, Tiffany&Co, o Kazimieras Simanonis kūrė papuošalus Danijos karalienei Margaret II bei JAV prezidento Richardo Nixono žmonai. Tačiau tai ne vienintelis jo nuopelnas. Garsaus juvelyro darbai eksponuojami visame pasaulyje, taip pat puošia Lietuvos prezidentūros rūmus.
Kazimiero ir Tito Simanonių paroda skirsis nuo kitų – joje bus eksponuojama juvelyrika – ne bižuterija, kurios parodų šiomis dienomis apstu. Daugumą darbų parodai patikėjo patys užsakovai, todėl bus proga pamatyti įvairiausių, mums gerai žinomų visuomenės veikėjų papuošalų, o tai galime traktuoti kaip savotišką intrigą. Didelis išskirtinumas ir tai, kad paroda vyks Nacionaliniame dailės muziejuje.
Juvelyriniai dirbiniai šioje parodoje pasižymi kokybe, menine verte ir kaina bei yra skirti savimi pasitikinčiai, kokybę vertinančiai asmenybei. Ko gero, brangiausioje kolekcijoje, kuri bus pristatoma lapkričio 30 d., pasitelktos tokios medžiagos kaip taurieji metalai ir brangakmeniai: platina, paladis, auksas, šiek tiek sidabro, deimantai, safyrai, rubinai, daugelis brangiųjų akmenų.
„Visada sakau, kad reikia skirti juvelyrą nuo juvelyro dizainerio. Juvelyras tai tas, kuris gali jums padaryti papuošalą, pavyzdžiui, parodysite, ko norite, ir jis įgyvendins. O štai juvelyras dizaineris kas kita – jis kuria papuošalą ir jo dizainą. Tai duota ne kiekvienam.
Senelis ir tėvas tai pasiekė savo darbu. Kiekvieno jų darbe „transliuojama“ skirtinga energija. Visgi kūryba neatsiejama nuo asmenybės. Sunkiausia sukurti kažką mylimam žmogui – ir čia kalbame ne tik apie juvelyriką, tapybą ar architektūrą. Sunkiausia išmokti išvengti asmeniškumo.
Visų pirma, norėčiau iš senelio ir tėčio semtis gyvenimiškos patirties, taip pat – kūrybinio įkvėpimo, kadangi visus mus įkvepia vidiniai išgyvenimai. Tai didžiulė patirtis“, – apie tėčio ir senelio pasiekimus atvirauja garsių juvelyrų atžala Ugnė Simanonytė.
Išskirtinė paroda bus pristatyta lapkričio 30 d. 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius).