„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 11 19

Ką apie jus sako mėgstamiausias serialas?

Prie kavos puodelio moterys šnekučiuojasi ne tik apie vyrus ir vaikus, įvykius darbe bei pasaulyje, aptariamos ir naujausios mėgstamų serialų serijos. Ar žinote, kad pagal tai, kokius serialus žiūrime, nemažai galima pasakyti apie mūsų asmenines savybes?
Moteris žiūri televizorių
Moteris žiūri televizorių / „Fotolia“ nuotr.

Anot psichologų, serialus pasirenkame neatsitiktinai. Todėl paklauskite neseniai dirbti pradėjusios kolegės ar į senų draugų kompaniją įsiliejusios naujos bičiulės, koks jos mėgstamiausias serialas. Sužinosite šį tą apie naujos pažįstamos charakterį, kūrybiškumą, įžvalgą ir net, kokius santykius ji mėgsta tarp draugų bei šeimoje.

Meksikiečių telenovelės

„Scanpix“ nuotr./Thalia
„Scanpix“ nuotr./Thalia

„Nemylima“, „Pamotė“, „Maištingas angelas“, „Mari Mar“

Meksikos, Argentinos, Venesuelos pastatytus serialus dažniausiai žiūri namų šeimininkės, nes jie paprastai transliuojami tokiu metu, kai visose darbovietėse verda darbas. Telenovelės žavi romantiškos sielos dailiosios lyties atstoves, kurios yra vienišos ar gyvena ramų šeimyninį gyvenimą. Jos išsiilgusios aistringos meilės, painių santykių, intriguojančių paslapčių, todėl melodramos yra greičiausias pabėgimas nuo rutinos.

Meksikietiškuose ir panašiuose serialuose visuomet nugali gėris, niekada nežūva pagrindiniai herojai, visi prarasti vaikai surandami, negalios išgydomos, o blogiukai pasmerkiami pralaimėjimui.

Idealus pasaulis su laiminga pabaiga patinka ramų ir patogų gyvenimą vertinančioms moterims. Tiesa, psichologai mano, kad meksikietiškų serialų gerbėjos nėra labai stiprios asmenybės. Jos nenori patirti likimo išbandymų, kad taptų tvirtos ir nepriklausomos. Šios moterys mėgsta už vyro jaustis kaip už sienos ir, jei to idealaus svajonių jaunikio ant balto žirgo neturi, nejaučia visavertės laimės.

Taip pat skaitykite: Lūšnynų mergaitė, vaidinusi garsiose telenovelėse: kaip jos gyvenimas atrodė iš tikrųjų?

Anot psichologų, meksikietiškų serialų žiūrėjimas, kuris yra atgaiva romantikėms, jų antrosioms pusėms gali tapti tikru išbandymu. Televizijos serialuose vyrai labai daug kalba apie savo jausmus, šimtus kartų per dieną prisipažįsta, kad myli, ir kas keliasdešimt serijų pravirksta. Statistinis lietuvis retai daro šiuos tris dalykus, todėl moterys gali sukelti sau neišpildomų lūkesčių ir jaustis nuviltos. Visgi dažniausiai melodramos kompensuoja kasdienybėje trūkstamą romantiką.

Kriminaliniai serialai

TV3 nuotr./Serialas „CSI kriminalistai“
TV3 nuotr./Serialas „CSI kriminalistai“

„CSI kriminalistai“, „CSI Majamis“, „Deksteris“, „Mentalistas“

Serialų trilogija „CSI“ vėlyvais vakarais prie televizorių ekranų sukviečia smalsias ir įžvalgias žiūroves. Jos su serialų herojais „tiria“ nusikaltimo vietas. Dailiosios lyties atstovės, kurioms patinka kriminaliniai serialai, pasižymi stipria nuojauta, pasitiki savo intuicija.

Kol kriminalistai aiškinasi, kas yra tikrasis žudikas, jos galvose dėlioja įvairias nusikaltimo versijas, lygina įtariamuosius, ieško motyvo ir filmo pabaigoje su palengvėjimu atsidūsta, kai serialo herojai pričiumpa būtent tą.

Moterys, kurios žiūri tokius serialus, neieško atsipalaidavimo ir netrokšta rožine spalva nutapyto gyvenimo. Priešingai – joms reikia proto mankštos, azarto, adrenalino, šiek tiek pavojaus ir gyvenimiškos, net sukrečiančios realybės.

Moterys, kurios žiūri tokius serialus, neieško atsipalaidavimo ir netrokšta rožine spalva nutapyto gyvenimo.

Kriminalinių serialų gerbėjos yra ne tik intuityvios, bet ir intelektualios moterys. Šiuose serialuose tiriamos įvairios cheminės medžiagos, aiškinama daugybė medicininių terminų.

Stebint nusikaltimo tyrimą, galima nemažai išmokti ar prisiminti primirštas biologijos, chemijos, fizikos, medicinos žinias.

„CSI“ serialus mėgstančios moterys vertina profesionalumą, santūrumą, šaltakraujiškumą ir asmeninių bei profesinių santykių atoskyrą. Visgi joms nesvetimas ir žmogiškas akimirkos silpnumas.

Serialai jaunimui

„Scanpix“ nuotr./Blake Lively
„Scanpix“ nuotr./Blake Lively

„Choras“, „Liežuvautoja“, „Dosono įlanka“

JAV serialas „Liežuvautoja“ apie elitinį Niujorko jaunimėlį kuria intrigas ir kursto nesantaiką. Psichologai mano, kad šį serialą mėgstančios moterys žavisi turtingu gyvenimu, iš patirties žino, kas yra priešės-draugės (angl. frenemies), moka saldžiai šypsotis ir neatskleisti aplinkiniams, ką iš tiesų galvoja. Suprantama, jos mėgsta ir paliežuvauti, tačiau to nelaiko ydingu dalyku. Tiesiog vienai draugei atsistojus nuo stalo, ji aptariama su likusiomis sėdėti.

Taip pat skaitykite: 14 gyvenimo pamokų iš serialo „Seksas ir miestas“

„Liežuvautojos“ gerbėjoms svarbus socialinis statusas, jos neabejingos stiliui ir madai. Rytais jos su puodeliu kavos išsinešti kaukši į darbą, per pietus skuba į madingiausius restoranus, vakare susitinka su draugėmis ir bėga į populiarius renginius. Jos visuomet fotografuojasi prie renginio afišos ir aptaria kitus pozuojančius.

Anot psichologų, pamišusios dėl šio serialo moterys labiau koncentruojasi į išorinį grožį ir mano, kad svarbiau žinoti, su kuo ir kur vakar ėjo Audronė, nei, kur ir kada prasidėjo karinis konfliktas. Jos jautrios ir atjaučiančios, norinčios ir galinčios padėti, turi begalę bičiulių, todėl daug paslaugų gauna tik už „ačiū“ ir plačią šypseną. Šioms moterims labai svarbi aplinkinių nuomonė ir pritarimas.

Rusiški komiški serialai

wikimedia.org nuotr./Serialas „Mano puikioji auklė“
wikimedia.org nuotr./Serialas „Mano puikioji auklė“

„Rezidentai“, „Auklė“, „Daktarės Zaicevos dienoraštis“

Televizijų programų tinkleliuose netrūksta ir serialų, kurtų Rusijoje. Paprastai jie transliuojami originalo kalba su subtitrais. Vienas žiūrimiausių rusiškų serialų Lietuvoje – „Rezidentai“. Keturi nepatyrę medicinos praktikantai vis patenka į pačias kvailiausias situacijas, įtraukdami į jas ir savo vadovą bei visą ligoninės personalą. Serialo gerbėjos – vyresnio amžiaus moterys, kurios puikiai moka rusų kalbą ir kurioms artimas rusiškas humoras. Šios moterys mena šlovingas rusų komiko J. Nikulino dienas ir neperpranta ar nemėgsta vakarietiško humoro.

Anot psichologų, serialo „Rezidentai“ gerbėjos konservatyvios, nemėgstančios permainų profesinėje ir asmeninėje srityse, prie televizoriaus joms patinka atsipalaiduoti ir užsimiršti. Paprastai jos neužima vadovaujamų pareigų, todėl kvailio vietoje liekantis ligoninės vadovas joms sukelia ne tik juoką, bet ir pasitenkinimo jausmą. Absurdiškos situacijos, į kurias nuolat pakliūva rezidentai, džiugina ir didina pasitikėjimą savimi, kurio kasdieniame gyvenime šioms moterims kiek stinga.

Animaciniai serialai

Simpsonų šeima poilsiauja
Simpsonų šeima poilsiauja

„Simpsonai“, „Pietų parkas“, „Šeimos bičas“

Animacinių serialų gerbėjos mėgsta sušvelninti esamą situaciją ir nedaryti iš musės dramblio.

Nors serialas „Simpsonai“ transliuojamas dieną, visos žinome, kad jis skirtas ne vaikams, geriausiu atveju – visai šeimai. Suaugusios moterys, kurios yra „Simpsonų“ gerbėjos, pasižymi jaunatvišku, kūrybingu mąstymu, joms nė motais primesti stereotipai ir aplinkinių nuomonė. Anot  psichologų, jos moka pasijuokti iš savęs ir yra optimistės. Tačiau žiūrėjimas su humoru į tokias problemas, kaip vaikų ir tėvų santykiai, sutuoktinių santykių krizė, tinginystė, alkoholizmas ir t. t., gali rodyti asmenybės nebrandumą ir naivumą.

Animacinių serialų gerbėjos mėgsta sušvelninti esamą situaciją ir nedaryti iš musės dramblio. „Tingus, ant sofos gyvenantis vyras, netobuli vaikai, nepakenčiami giminaičiai, pinigų stoka – taip gyvena dauguma žmonių“, – ranka numoja „Simpsonų“ žiūrovės.

Dar psichologai sako, kad tokių serialų žiūrėjimas rodo, jog moterys savo geriausiu gyvenimo periodu laiko vaikystę ir pieštas, nors ir nevaikiškas serialas, joms kelia daug sentimentų.

Serialai, labiau subalansuoti moterims

TV3/Dariaus Gražio nuotr./Serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorės Vitalija Mockevičiūtė, Inga Norkutė-Žvinienė, Karina Stungytė ir Gintarė Latvėnaitė
TV3/Dariaus Gražio nuotr./Serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorės Vitalija Mockevičiūtė, Inga Norkutė-Žvinienė, Karina Stungytė ir Gintarė Latvėnaitė

„Moterys meluoja geriau“, „Seksas ir miestas“, „Nusivylusios namų šeimininkės“

Nors serialas „Moterys meluoja geriau“ skaičiuoja jau septintą sezoną, jo gerbėjų gretos neretėja. Beje, kalbama, kad šį serialą vis dažniau pasižiūri ir vyrai, norėdami perprasti savo antrųjų pusių kartais vyriškai logikai visai nesuvokiamą elgesį. Taigi, kokios yra moterys, kurioms patinka serialas „Moterys meluoja geriau“?

Tai dailiosios lyties atstovės, kurioms nesvetimas humoro jausmas, moteriškos intrigos, nedidukės paslaptys ir mažutės nuodėmės. Serialas skirtas moterims, todėl veiksmas sukasi apie kelias drauges, kurios įvairiais būdais mausto jų gyvenime pasitaikančius vyriškius.

Pasak psichologų, moterys, kurioms patinka šis serialas, nori jaustis pranašesnės už vyrus, jos labiau vertina moterų draugystę nei vyro ir moters santykius. Vyrai svarbūs ir reikalingi, bet ir be jų sumani moteris nepražūtų, o štai be geriausios draugės pasaulis gali imti ir sugriūti.

Serialas „Moterys meluoja geriau“ patinka ir realistėms, kurios neidealizuoja savęs ir kitų žmonių, nesiekia būti tobulai gražios ir nepriekaištingos. Jos suvokia: visi žmonės turi didesnių ir mažesnių trūkumų ir gyvenime nutinka visko, svarbu, kad apie tai nesuostų tas, kam nereikia...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“