Apie tai pasakoja „Pasaulio gėlės“ atstovas Benas, kuris sako, jog renkantis medelė reikia atsižvelgti į savo poreikius: „Turite išsirinkti, ką puošite, kas domina, – eglutė vazone ar kirsta, sidabrinė eglutė ar kėnis.
Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokią kokybę deklaruoja pardavėjas – Premium, Standart ar trečią rūšį, nes nuo to priklauso ir medelio išvaizda, ir jo kaina“, – teigia pašnekovas.
Jis pataria gerai apžiūrėti medelį, pavyzdžiui, ar nėra pažeistos šakos transportavimo metu, kurios gali būti nulūžusios, bet nenukritusios – tokios jau neprigis. Taip pat patariama apskritai apžiūrėti, ar medelis gyvas – perbraukite pirštais per spyglius. Jeigu jie pradeda byrėti, vadinasi, medelis yra kirstas seniai ir ilgai nestovės.
Kokie medeliai gyvybingiausi ir kaip juos tinkamai prižiūrėti
Kaip teigia Benas, geriausiai spyglius išlaiko kaukazietiški kėniai. Jie į Lietuvą dažniausiai atkeliauja iš Danijos ir gali stovėti net du mėnesius nemesdami spyglių, tik kiek pakeisdami jų spalvą.
Paprasta eglutė, jeigu ji tinkamai prižiūrima, nelaikoma ant šildomų grindų ar šalia šildymo šaltinių, daili turėtų išlikti vieną mėnesį.
„Jeigu norite kuo ilgiau išlaikyti gražią, nenubyrėjusią eglutę, svarbiausia vanduo ir temperatūra. Eglutės nemėgsta didelių temperatūros pokyčių – tada jos patiria stresą.
Eglutę reikėtų įmerkti į vandenį ir užtikrinti pakankamą jo kiekį – dabar galima įsigyti specialių stovų, kurie turi ir vandens lygio indikatorius. Dar vienas būdas pailginti medelio gyvavimą – prieš pastatant medelį į stovą su vandeniu, patrumpinkite jo kotą – taip atsiveria kamieno poros ir geriau sugeria vandenį“, – pataria pašnekovas.
Kas dabar madinga
Benas pastebi, kad lietuviai vis dažniausiai renkasi kėnius dėl to, kad jų spygliai švelnūs, o ir išlieka dailūs ilgesnį laiką nei įprastos eglutės.
„Norintiems kalėdinio kvapo namuose, labiausiai tiks paprasta lietuviška eglutė – ji kvapniausia, tačiau ir visi kiti medeliai, tas pats parneštas kėnis į namus, skleis malonų kvapą ir džiaugsmą“, – sako Benas.