Balandžio mėnesį iškart į dirvą rekomenduojama sėti tuos augalus, kurie yra atsparūs šalčiams, gali iškęsti pavienes šalnas. Tačiau sėjant svarbu atkreipti dėmesį į laiką, kadangi pasėję viską labai anksti galite ir nesulaukti ankstyvo derliaus – jis užsitęs. Tad nuo ko pradėti?
Ridikėliai. Juos sėkite 1–2 cm gylyje į gerai išpurentą dirvą išlaikydami 3–4 cm tarpą. Antrą kartą sėti galite maždaug iki gegužės vidurio. Svarbu nesusėti per daug ir vienu metu, kadangi taip nesuvalgysite viso derliaus, todėl geriausia sėti mažiau ir vėliau pakartoti.
Morkos. Jų nerekomenduojama sėti labai anksti, kadangi daigelių teks laukti labai ilgai. Svarbu, kad oro temperatūra jau būtų didesnė, siektų 15 laipsnių šilumos, o dirvos – 7–8 °C. Morkas sėkite gerai apšviestose vietose, 1 cm gylyje. Dabar netgi galima įsigyti sėklų juosteles, dėl kurių nereikės retinti morkų, todėl derliaus sulaukti bus paprasčiau.
Salotos. Žaliosios salotos būna pačių įvairiausių rūšių, tačiau svarbiausia, kad jos puikiai auga net pačiose nederlingiausiose sąlygose, puikiai iškenčia šalčius. Salotas galima sėti į 0,5 cm gylį jau balandžio mėnesio pradžioje tiek į atskirą dirvą, tiek tarp kitų daržovių. O kad mėgautumėtės šviežiu derliumi visą sezoną, sėkite salotas kas dvi savaites.
TAIP PAT SKAITYKITE: Grožis ir vaistas: kambariniai augalai, kurie gydo, valo orą ir pakelia nuotaiką
Salierai. Vėlesnių rūšių salierus patariama sėti namuose, o vėliau paaugusius daigus persodinti į dirvą. Svarbu daigų nesodinti pernelyg giliai – užtenka 0,5–1 cm. Svarbu šiuo atveju atsižvelgti į salierų rūšį.
Petražolės. Petražoles sėja kelis kartus – ankstyvą pavasarį ir rudenį. Geriausia pavasarį petražoles sodinti antroje balandžio pusėje 1–2 cm gylyje. Šie prieskoniai gerai dera, iškenčia šalčius, todėl jais galėsite mėgautis itin ilgą laiką.
Krapai. Krapai puikiai jaučiasi net ir nederlingoje dirvoje, nereikalauja itin rūpestingos priežiūros. Prieš sėjant krapus rekomenduojama juos pamirkyti, kad greičiau išdygtų. Sėkite 1 cm gylyje. Krapai iškenčia ir -4 °C.
Rūgštynės. Rūgštynės išdygsta itin anksti. Jas sėkite 1–2 cm gylyje. Rūgštynės yra nereiklios dirvai, auga net ir pavėsingose vietose, mėgsta drėgną dirvą. Dirvą geriausia tręšti organinėmis trąšomis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pietų Afrikoje gyvenantis Marijus: „Žinojau, kad paskui šią moterį reikia bėgti ir į pasaulio kraštą“
Beje, į atvirą dirvą balandžio mėnesio pabaigoje galite pasėti ir tokius šalčiui atsparius dekoratyvinius augalus: medetkas, rūdgrūdėles, trispalvį sukutį, kvapųjį pelėžirnį, ešolcijas, klarkijas, rugiagėles, aguonas, adonius.
Kokius daigus auginti?
Pirmosiomis balandžio savaitėmis patariama sėti pomidorus, paprikas, baklažanus, agurkus, patisonus, brokolinius, baltagūžius, raudongūžius kopūstus, aguročius. Pomidorus geriausia iškart sodinti į atskirus indus, kad vėliau būtų lengviau persodinti.
Antroje balandžio pusėje sėkite šilumamėgių augalų sėklas daigams – tai melisa, raudonėlis, bazilikas, dašis. Na o gėlių mylėtojai gali sėti astrus, serenčius, žydrūnius, sinavadus, jurginus, burnočius, kermėkus, saulutes.