Popieriniai tapetai – draugiškiausi aplinkai
Ekspertų teigimu, patys ekologiškiausi ir draugiškiausi aplinkai yra popieriniai tapetai. Jie puikiai praleidžia drėgmę, todėl popieriniais tapetais dengtos sienos rečiau pelija ir skleidžia nemalonų kvapą. Vienintelis jų trūkumas - juos sunkiau klijuoti ir iš visų ši tapetų rūšis yra trumpiausiai džiuginanti, nes greičiausiai plyšta ir dėvisi.
Viniliniai tapetai tarnaus ilgiausiai
Jeigu jums svarbiausia - ilgaamžiškumas, rinkitės vinilinius tapetus. Tačiau tai ne vienintelė jų gera savybė. Šiuos tapetus galima plauti, dažyti, jie neblunka nuo saulės ir puikiai atlaiko įvairius mechaninius įbrėžimus. Vinilinių tapetų nerekomenduojama klijuoti ant pelyjančių sienų, drėgnose patalpose.
Stiklo pluošto tapetai - sienų defektams paslėpti
Stiklo pluošto tapetai gaminami iš stiklo pluošto gijų ir gali būti vieno arba dviejų sluoksnių. Dvisluoksniai gali būti sudaryti iš stiklo pluošto ir popieriaus. Stiklo pluošto audinio tapetai labai mėgstami dėl savo faktūros ir dažnai yra dažomi. Jie tvirti, nebijo drėgmės ir gali būti perdažomi ne vieną kartą. Šiuos tapetus specialistai rekomenduoja rinktis esant nelygioms sienoms, kada jos nekokybiškai nutinkuotos ar matosi betono plokščių sujungimo vietos. Visus šiuos defektus stiklo pluošto tapetai puikiai paslepia.
Natūralių medžiagų ir tekstiliniai tapetai
Natūralumo gerbėjai vis dažniau renkasi tapetus, pagamintus iš neaustos tekstilės, viskozės, augalinio pluošto, pavyzdžiui, nendrių, bambukų ir pan. Jie puikiai tinka dekorui, tačiau siekiant juos apsaugoti nuo aplinkos poveikio ir teplumo, yra padengiami specialia medžiaga, kuri apsaugo tapeto struktūrą. Dėl to tokius tapetus galima valyti ir plauti, tačiau dėl natūralumo jau būtų galima ginčytis.
Tekstiliniai tapetai gaminami iš šilko, lino, medvilnės, viskozės ir kitų medžiagų. Šie audiniai maišomi su sintetiniu pluoštu ir tokiu būdu išgaunami dviejų sluoksnių tapetai, kurių viršuje – natūrali medžiaga, o apačioje – sintetinis puoštas. Tekstiliniai tapetai sukuria išties prabangų įvaizdį, tačiau reikalauja ypatingos priežiūros, nes nėra atsparūs mechaniniams pažeidimams, saulės spinduliams ir drėgmei.