Kada paskutinį kartą valėte skalbimo mašiną ar indaplovę? Prieš mėnesį? Tris? Prieš metus? O gal dar seniau?
Jei atsakėte, kad daugiau nei prieš metus, o galbūt iš viso niekada nevalėte savo skalbyklės, nesijaudinkite. Siūlome sužinoti, kaip efektyviau ir sugaištant mažiau laiko išvalyti itin dažnai naudojamus penkis buities prietaisus.
1. Indaplovė
Naudojatės indaplove ir pastebėjote, kad po plovimo iš jos sklinda nemalonus kvapas? Taip galėjo atsitikti dėl to, kad seniai valėte pačią indaplovę – blogas kvapas atsiranda dėl bakterijų, kurios minta maisto likučiais ir riebalais.
Patarimas: išvalykite ertmę tarp durelių ir indaplovės, pašalinkite nešvarumus iš skylučių, kurios yra ant vandens purkštuvų bei indaplovės apačioje. Galiausiai įjunkite plovimo režimą be jokių indų. Jei kartkartėmis taip prižiūrėsite savo indaplovę, ji ne tik neskleis nemalonaus kvapo, bet ir tarnaus ilgiau.
2. Orkaitė
Kulinariniais šedevrais dažnai stebinate artimuosius, o kada paskutinį kartą valėte savo orkaitę? Prieš mėnesį, metus, o gal dar net ir seniau? Jos valymas gali atrodyti sudėtingas ir užimantis daug laiko, tačiau valymo atidėliojimas ne tik gali pakeisti maisto skonį, bet ir sukelti gaisrą.
Patarimas: kempinėle padenkite orkaitės vidų vandens ir sodos mišiniu, užpurkškite acto ir kiek palaukus nuvalykite viską drėgnu skudurėliu. Įjunkite orkaitę keliolikai minučių ir mėgaukitės švara blizgančia orkaite.
3. Maišytuvas ir dušo galvutė
Vandeniu iš čiaupo naudojamės kasdien – ar pastebėjote, kad kartais vanduo pradeda bėgti silpniau? Jei netikėtai pasikeitė tekančio vandens srovė, gali tekti užsiimti kalkių valymu. Vanduo, kurį naudojate, gali būti kietas, tad tokiu atveju kalkinės nuosėdos kartu su rūdimis dažnai užkemša dušo galvutę ar maišytuvą.
Patarimas: itin apkalkėjusias vietas valykite citrinos rūgštimi ar actu. Tiesiog suvilgykite skudurėlį actu ir padenkite kalkėmis nusėtas vietas. Atkreipkite dėmesį, kad po tokio valymo būtina viską nuplauti dideliu kiekiu vandens.
4. Skalbyklė
Mėgstamiausius drabužius patikime skalbyklei, kuri rūpinasi jų švara ir maloniu kvapu, bet nederėtų pamiršti pasirūpinti ir švara pačioje skalbimo mašinoje. Nuolat švarus turėtų būti ne tik būgnas, filtrai, bet ir išorė. Negana to, niekada skalbyklėje nepalikite tik ką išskalbtų drabužių – dienotvarkę susiplanuokite taip, kad visuomet būtumėte namuose, kai baigsis skalbimo laikas.
Taip pat daugelyje šiuolaikinių skalbimo mašinų yra integruota ekonomiško būgno valymo funkcija, kuri užtikrina, jog skalbimo mašina liks švari net ir nenaudojant cheminių skalbimo priemonių ar baliklio. Naudojantis skalbykle su specializuota valymo programa, skalbimo mašinos būgnas bus švarus ir bekvapis.
Patarimas: jei visgi savo namuose turite senesnę skalbimo mašiną, tuomet į skalbiklio vietą įpilkite acto ir sodos mišinio, įjunkite skalbimo režimą. Iškart po to, kai skalbimo seansas pasibaigs, sausa šluoste panaikinkite drėgmės likučius, kurie susikaupė skalbyklės būgno viduje.
5. Duonos skrudintuvas
Rytais mėgaujatės šviežios duonos skrebučiu su sviestu ar mėgstamu džemu? Kartais ryto idilę gali sujaukti net sudegusi duonos riekė, nors viską darėte kaip įprastai. Taip galėjo atsitikti dėl to, jog seniai valėte šį buities prietaisą.
Patarimas: įsitikinkite, kad skrudintuvas yra ataušęs ir išjungtas iš elektros lizdo. Ištraukite duonos skrudintuve esančias metalines groteles ir švelniai, nepažeidžiant paviršiaus, panaikinkite ant grotelių prilipusius trupinius ar prikepusius riebalus. Negana to, žvilgtelėkite į buities prietaiso vidų – tikėtina, kad ten taip pat atrasite užsilikusių trupinių.
Duonos skrudintuvo išorės valymui naudokite švelnią šluostę ir lašelį muilo su šiltu vandeniu. Jei naudojate duonos skrudintuvą, kuris yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, naudokite anksčiau aprašytą actą, kuris prietaisui suteiks blizgesio.