Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 07 26

Kaip apsaugoti namus atostogų metu?

Vykstant atostogauti ir paliekant namus be priežiūros vertėtų pasirūpinti jų saugumu, nes šeimininkų nebuvimas – postūmis imtis veiksmų įsibrovėliams ir vagims. Laimei, rinkoje egzistuoja nuolat tobulėjančios pažangios technologijos, kurios leidžia efektyviai apsaugoti namus ir jų turtą ir ramiai atostogauti. Kaip apsaugoti namus nuo vagysčių? Patarimais ir įžvalgomis pranešime spaudai dalinasi varle.lt specialistai.
Namas su vartais
Namas su vartais / 123rf.com nuotr.

Namų monitoringas

Dar visai neseniai monitoringas buvo naudojamas tik pramoninių objektų, sandėlių, prekybos centrų, bankų stebėjimui ir niekas net nesusimąstydavo apie kamerų įrengimą savo namuose. Taip buvo iki to laiko, kol vietoj analoginių kamerų neišplito skaitmeninės ir monitoringo įranga tapo žymiai pigesnė bei prieinamesnė. Įrenginys, kuris įrašo skaitmeninį vaizdą ir perteikia jį online būdu namų tinklo diapazone yra IP kamera. Šio tipo kameros, pasak specialistų, pasižymi plačiu matymo kampu bei didele raiška.

Vienintelis IP kamerų trūkumas yra tas, kad esant nepalankioms apšvietimo sąlygoms jos prasčiau fiksuoja vaizdą, tačiau yra išeitis – kameros su specialiu naktiniu režimu. Logiška, kad pats namų stebėjimas ir vaizdo perteikimo procesas negali užtikrinti saugumo, kadangi niekas neturi galimybės žiūrėti savo namų stebėjimo įrašų 24 valandas per parą.

Būtent dėl šitos priežasties IP kameros taip pat pasižymi ryšio su naudotoju galimybe. Dažniausiai tai yra siunčiami pranešimai aptikus nepageidaujamą aktyvumą kameros matymo lauke. Konkretaus įrenginio (ar įrenginių sistemos) pasirinkimas priklauso nuo to, kokiu būdu kameros bus nustatytos ir kokios aprėpties lauką turės kontroliuoti.

123rf.com/Stebėjimo kamera
123rf.com/Stebėjimo kamera

Jutiklių rinkinys saugumui

Specialistai rekomenduoja namų monitoringą papildyti jutiklių rinkiniu, kurie potencialios grėsmės atveju, praneš apie ją aliarmu. Durų jutiklis užfiksuos durų arba langų atidarymą ir informuos apie tai namų savinininką programėlės dėka.

Pasak išmaniųjų namų įrangos specialistų, labai naudingas yra stiklo dūžio jutiklis, nes žinia, kad vagys dažnai įsibrauna ne pro duris, bet pro langus. Toks įrenginys būna aprūpintas mikrofonu, kuris aktyvuoja unikalius skleidžiamus dūžtančio stiklo garso dažnius. Įdomu tai, kad išmaniuosiuose jutikliuose integruotos baterijos yra pakankamai talpios, nes galima jų nekeisti maždaug 12 mėnesių. Kitas jutiklis, kuris praves apsaugant savo namus yra judesio jutiklis.

Išmanios lemputės

Kaip suprasti, kad namuose nieko nėra? Dažniausias tuščių namų signalas yra tai, kad juose kurį laiką nedega šviesa. Kai kurie žmonės išvykdami atostogauti kartais dar palieka vieną degančią lemputę. Tai nelabai ekonomiškas būdas. Be to, gudresni vagys gali lengvai tai atpažinti kaip namų šeimininkų gudrybę, jei pavyzdžiui pastebės, kad ta šviesa dega ir dienos metu, nors namų gyventojų nesimato ir nesigirdi.

Šiuo atveju efektyvesnis yra nuotolinis apšvietimo valdymas. Turint išmanias lemputes galima išmanaus telefono dėka įjungti ir išjungti šviesą namuose bet kuriuo metu, tai pat valdyti apšvietimo galią ir spalvą. Ar kelių išmanių įrenginių pritaikymas užtikrins visišką apsaugą? Tikrai ne, bet garantuotai leis jaustis ramiau dėl namų ir turto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų