Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 25

Kaip įsirengti darbo vietą nedidelėje erdvėje? Interjero dizainerė pateikė 5 idėjas

Karantino metu atliktas tyrimas* parodė, kad turėdami galimybę iš naujo įsirengti namus arba ieškodami naujų – darbo kambarys ar vieta darbo vietai dabar būtų būtinybė net kas penktam apklaustajam. Tačiau interjero dizainerė sako, kad norint įsirengti darbo vietą, nebūtina perplanuoti namų – patogų kampelį darbui, mokslams ar pomėgiams susikurti galima neišnaudotose namų erdvėse.
Sieninis darbo stalas
Sieninis darbo stalas / Pranešimo autorių nuotr.

IKEA užsakymu atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad per pandemiją išaugo poreikis darbo vietai namuose, rašoma pranešime. Jis auga ir dėl daug kur vis lankstesnių darbo per nuotolį sąlygų. Visgi darbui dedikuotą kambarį savo namuose turi vos 16 proc. apklaustųjų, o jo neturintiems karantino metu dirbti teko ir tam nepritaikytose ir nepatogiose namų erdvėse – lovoje, ant sofos svetainėje, virtuvėje.

Tačiau IKEA interjero dizainerių vadovės Eglės Čyvės teigimu, darbo kambariui gali pakakti mažiau erdvės, nei galvojate. Ji dalijasi 5 originaliomis idėjomis.

1. Laisva siena

Jei namuose yra nedidelis lopinėlis laisvos sienos arba neišnaudota niša tarp baldų – tai gali būti vieta darbo stalui. Pasak interjero specialistės, ten, kur standartinis rašomasis stalas netelpa arba yra per didelio gylio, nepamainomas sprendimas gali būti pakabinama sieninė lentyna su stalčiais arba pakabinamas sieninis staliukas. Toks darbo stalas neturi kojų, tad leidžia taupyti erdvę po juo ir pasirinkti mažesnį stalą. Tereikės šalia pastatyti patogią darbo kėdę.

„Reikalingiems daiktams ir darbo priemonėms pasidėti – spintelė nebūtina. Ją gali atstoti stumdomas vežimėlis ant ratukų, kuris pasitarnaus ne vienoje namų erdvėje. Jį stumdyti galima su visa manta, kur tuo metu reikia, jis neužima daug vietos“, – pataria interjero specialistė.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta

Ji priduria, kad smulkiems daiktams ir priminimo lapeliams laikyti pravers perforuotosios lentos ar prie sienos tvirtinami skersiniai su indeliais rašikliams ir kitoms smulkmenoms, kurias galima susimodeliuoti pagal savo poreikius.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta

2. Tamsus kambarėlis

Patogų kampelį darbui ar mokslams galima susikurti tamsiame kambarėlyje arba sandėliuke, prieš tai, žinoma, jį išvalius nuo čia laikomų daiktų. Išeitimi gali tapti siauras rašomasis stalas, kuris tilptų net tuščioje spintoje. Po juo atsiras vietos ir darbo kėdei, kurią atstoti gali reguliuojamo aukščio taburetė. Po stalu telpanti taburetė ne tik taupo vietą, bet ir gerina laikyseną.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta

„Jei čia telpa rašomasis stalas – puiku, tačiau jei erdvė visai maža, galima rasti kompaktišką ir kelias funkcijas atliekantį sprendimą, kaip kad spintelė su išskleidžiamu stalu. Spintelė darbo stalu pavirsti gali tik tuomet, kai juo naudojatės, o visą kitą laiką neužimti vietos“, – pataria interjero dizainerė.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta

3. Niša po laiptais

Tai namų erdvė, kurioje tilps darbo stalas ir tam neprireiks nestandartinių sprendimų. Čia tilps pritaikyto ar reguliuojamo aukščio darbo stalas, kėdė, o gal ir kelios sieninės lentynėlės daiktams laikyti.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta po laiptais
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta po laiptais

„Net jei tokia niša yra natūralios dienos šviesos negaunančioje namų vietoje, apšvietimo klausimą išspręsti galima šviestuvą pritvirtinus prie sienos ar pasirinkus prisegamą šviestuvą ir pritvirtinus jį prie lentynos. Daiktus ir dokumentus tvarkingai laikyti galima ant prie sienos tvirtinamų lentynėlių, kurios neužims vietos“, – sako E.Čyvė.

4. Stalas-knyga

Tais atvejais, kai darbo vietai nėra net mažiausio laisvo kampelio, kambarėlio ar nišos – sprendimas gali būti Išskleidžiamas stalas-knyga.

Suskleistas jis užima tiek pat erdvės, kiek siaura spintelė, kurioje galima laikyti įvairius darbo įrankius bei medžiagas, naudoti, kaip kavos staliuką. Šalia tokio pasirinkimo tiks taip pat lengvai transformuojama ir vietą taupanti sulankstoma kėdė. Jos nenaudojant ji visiškai neužims vietos.

Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta
Pranešimo autorių nuotr./Darbo vieta

5. Kosmetinis staliukas

Taupant vietą ir stengiantis apsieiti su kuo mažiau baldų, E.Čyvė rekomenduoja rinktis tokius, kuriuos galima pritaikyti kuo įvairiau. Tualetinis staliukas gali būti naudojamas tiek grožio procedūroms, tiek pasitarnauti kaip darbo vieta. Ir atvirkščiai – sieninė darbo vieta retkarčiais irgi galėtų virsti tualetiniu staliuku.

* Tyrimą 2020 m. balandžio-gegužės mėnesiais atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Reprezentatyvioje internetu atliktoje apklausoje dalyvavo 500 Lietuvos gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs