Ar labai dažnai pirmas jūsų įspūdis apie žmogų buvo klaidingas? Tam, kad patiktume kitiems, padarytume teigiamą pirmą įspūdį užtenka vos kelių sekundžių. O štai pakeisti nuomonę priešingu atveju apie nepatikusį asmenį, gali prireikti kur kas daugiau pastangų.
Ką apie tai mano mokslininkai?
Patinka-nepatinka. Pirmas įspūdis apie jus susidaromas akimirksniu – tam, kad kitas žmogus įvertintų jūsų išvaizdą, tereikia 13 milisekundžių.
Tamsiaplaukės atrodo daugiau dėmesio skiriančios karjerai. Gal tai susiję su tuo, kad šviesiaplaukės sukuria švelnių ir pažeidžiamų moterų įspūdį? Kad ir kaip bemanytume, tačiau tyrime figūravo ta pati moteris su skirtinga, t. y. šviesia ir tamsia plaukų spalva, kurios reziumė buvo nusiųstas darbdaviams. Rezultatas? Daugiau darbo pasiūlymų su didesniu darbo užmokesčiu gavo brunetė, beje, buvusi be makiažo.
Kai kurie veidai tiesiog sutverti politikai. Kai kurie veido bruožai asocijuojasi su dominavimu, pavyzdžiui, žemai „įsodinti“ antakiai, ryškūs skruostikauliai ir žandikaulio linija. Štai aukštai esantys antakiai sako, kad jų savininkas atviras, draugiškas, gal net naivus. Žmonės apie aplinkinių nusiteikimą, pasitikėjimą, agresyvumą ir kitus panašius bruožus sprendžia pačias pirmas pažinties sekundes – pasak mokslininkų, to užtenka susidaryti nuomonę.
Mėlynos akys labiau traukia. Britų mokslininkai aiškina, kad senovės laikais dauguma britų buvo rudakiai, o štai dabar net 48 proc. jų mėlynomis akimis. Manoma, kad partnerių atrankos procese mėlynoms akims buvo teikiama pirmenybė. Ir evoliucinės prasmės tame, išskyrus patrauklumą, jie neįžvelgia.
Rudos akys turi daugiau privalumų? Galime išgirsti, kad rudakiai melagiai ir nepatikimi, kaip dažnai kalba liaudies „išmintis“, tačiau mokslininkai mano priešingai. Jie sako, kad rudakiai vyrai ir moterys atrodo labiau verti pasitikėjimo nei mėlynakiai. Įdomu tai, kad toks įspūdis apie rudakius žmones išliko net tada, kai jiems dirbtiniu būdu, t. y. kontaktiniais lęšiais ar kompiuterine grafika, buvo pakeista akių spalva. Mokslininkai mano, kad rudos akys kartu su atitinkamais veido bruožais ir išvaizda sukuria pasitikėjimą.
Akys išduoda mūsų amžių. Aplink vyzdį esantis žiedas, apvadas su amžiumi ar dėl ligų tampa vis mažiau pastebimas. O štai kontrastingas vaizdas neva išduoda jaunystę ir energiją. Tikinama, kad ir žmonės su ryškesniu vyzdžio apvadu yra patrauklesni aplinkiniams. Dabar galima įsigyti kontaktinių lęšių, kurie pabrėžia tamsesnį vyzdžio apvadą.
Mielos išorės, vaikiškų bruožų tokių kaip – didelės akys, maža nosis, apvali žandikaulio linija savininkai labiausiai tinka profesijoms, susijusioms su švietimu ir auklėjimu.
Taip pat skaitykite: Dažniausios priežastys, kodėl moterys nenori susilaukti vaikų
Šypsena jus jaunina. Ir ne tik dėl to, kad besišypsantys žmonės atrodo draugiškesni. Vokiečių mokslininkai sako, kad vidutinio amžiaus žmonės su plačia šypsena demonstruoja tikrą jaunystę. Pirma, tai susiję su tuo, kad besišypsantys atrodo gražesni nei tie, kurių veido išraiška neutrali, antra – raukšlelės ant veido atrodo laikinos, t. y. sukeltos šypsenos, o ne amžiaus.
Aukso viduriukas. Daugumai vyrų patinka tokios moterys, kurių veidas nei pernelyg liesas, nei pernelyg stambus. Tai susiję su vyriško mąstymo pasąmone – sveika, sveiko svorio moteris gali pagimdyti sveikus vaikus. O veido pilnumas, beje, gali išduoti arba slėpti amžių. Jaunesnėms pilnumas metų prideda, o po keturiasdešimties pilnesnis veidas kaip tik jaunina.
Asmenukių įžvalgos. Asmenukių fanatikėms verta žinoti, kad moterys atrodo patrauklesnės, kai fotografuojasi su kiek nuleista galva, tarkime, tarsi į kažką žiūrėtumėte iš viršaus į apačią. O štai visai priešingą efektą sukelia moterys su aukštai pakelta galva – jos atrodo ne tokios patrauklios ir moteriškos.
Taip pat skaitykite: Amerikos psichiatrų asociacija: asmenukių darymas yra psichologinis sutrikimas
Mielumas netinka vadovaujančioms pozicijoms? Mokslininkai ištyrė, kad išvaizda gali lemti darbdavių pasirinkimą. Mielos išorės, vaikiškų bruožų tokių kaip – didelės akys, maža nosis, apvali žandikaulio linija savininkai labiausiai tinka profesijoms, susijusioms su švietimu ir auklėjimu. O štai brandesnės išvaizdos, stambesnių veido bruožų žmonės dažniausiai buvo pasirenkami į vadovaujančias pozicijas.
Maža nosis taip pat priskiriama vaikiškiems bruožams. Manoma, kad ji atskleidžia silpną fizinį pasirengimą, pasyvumą, silpnesnį imunitetą.
Šiek tiek makiažo – būtent tai, ko reikia. Dailus, saikingas makiažas moterims suteikia kompetencijos, jos tampa patrauklesnės kitų akims nei tos, kurios visiškai nesidažo. Tačiau pernelyg ryškus makiažas taip pat atstumia, taigi išlaikykite saiką.
Išmokite atsipalaiduoti. Rami šypsena kartu su energinga laikysena ne tik atskleidžia jūsų pasitikėjimą savimi, bet ir emocinį stabilumą, patrauklumą. Įtampos kupina, pavargusi šypsena ir laikysena sendina, sukuria nepasitikėjimą, nesirūpinimo savimi įvaizdį.