2017 06 29

Kaip nuraminti augintinį audros ir griaustinio metu

Dažniausiai mūsų mylimi augintiniai bijo griaustinio, audros, fejerverkų ir kitų panašių garsų. Kaip apsaugoti savo šunį nuo nemalonių potyrių?
Išsigandęs šuo
Išsigandęs šuo / Vida Press nuotr.

Ekspertai sako, kad griaustinio, audros baimė neturėtų būti ignoruojama, kadangi dėl to gali nukentėti augintinio fizinė ir psichinė būsena. Pavyzdžiui, veterinaras Mattas Peuseris tikina, jog nieko nedarymas, nereagavimas į augintinį ir jo pojūčius, gali pridaryti daug bėdų ir ilgainiui situacija tik blogės.

Įvairiuose tinklalapiuose aprašomi būdai, kurie gali padėti išvengti nemalonių pojūčių jūsų augintiniui.

Levandų aliejus. Augintiniams taip pat kaip ir žmonėms galite išmėginti aromaterapiją, pavyzdžiui, ant šuns antkaklio užlašinkite kelis lašus eterinio levandų aliejaus. Beje, rami ir jauki aplinka šuniui taip pat praverstų, galite jį užkloti šiltu pledu ir pabūti su juo.

Masažas. Šunys labai mėgsta prisilietimus, todėl galite išmokti atlikti raminantį masažą, kuris padės augintiniui ištverti nerimą, baimę ir stresą. Kai kurie augintiniai itin gerai reaguoja į ausų masažą. Pamokėlių, kaip tokį atlikti, galite atrasti ir internete arba pasikonsultuoti su specialistu.

Dresūra. Tam, kad susitartumėte su šunimi, gali padėti ir įvairūs treniravimo pratimai. Treniruotės augintiniui atskleidžia, kad jūs kontroliuojate situaciją, todėl jam paprasčiau nusiraminti.

Žaidimai. Padėti gali ir įvairiausi žaidimai, skanėstai, mėgstamiausias žaislas, įdomi veikla – taip augintinį atitrauksite nuo jo baimės, nes jis susitelks į kitus dalykus. Jūsų tikslas – neigiamas emocijas paversti teigiamomis.

Muzika. Jauki, atpalaiduojanti muzika gali nuraminti augintinį, tačiau stebėkite savo šunį, kaip jis jaučiasi, kaip reaguoja ir ar jį toks būdas veikia. Galbūt atvirkščiai – tik dar labiau suerzins.

Atraskite tinkamą vietą audrai įveikti. Tegu šuo atranda vietą, kur jaučiasi saugiai. Leiskite jam ten pasilikti. Tai gali būti patalpa, kurioje nėra langų, nesigirdi audros ir griaustinio garso, pavyzdžiui, vonia. Svarbu tai, kad šuo tuo pačiu jaustų ir laisvę bei galėtų užtikrintai judėti iš vienos vietos į kitą.

Nusiraminkite patys. Augintiniai jaučia, jeigu mums kažkas nutiko, jaučiamės išgąsdinti ar nuliūdę. Todėl pirmiausia susiimkite ir pasistenkite savo kūno kalba, judesiais, ramiu kvėpavimu ir elgesiu perteikti augintiniui savo harmoningą būklę. Galbūt ir jūs bijote audros ar žaibų, tačiau panika tiek jums, tiek augintiniui sukels papildomų rūpesčių.

Pasitarkite su veterinaru. Jeigu išvardyti būdai neveikia, ieškokite sprendimo. Padėti gali ir veterinaras, ir šunų elgsenos specialistas, atrasiantis geriausią būdą įveikti baimes ir jų padarinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis