2015 10 01

Kaip per 5 minutes suaktyvinti smegenų veiklą?

Kartais susikaupti yra kone misija neįmanoma. Darbai slysta iš rankų, o kūrybingumas išgaruoja kaip dūmas. Prieš pradėdami panikuoti (ypač, kai jūsų prašo amą gniaužiančių idėjų tuoj pat), išbandykite šiuos paprastus, tačiau neprastus būdus, padėsiančius sugrąžinti išradingą minčių audrą jūsų galvoje.
Moteris
Moteris / Fotolia nuotr.

Žengtelėkite į absurdo pasaulį

Viską suvokti tiesiogiai nėra pats geriausias sprendimas – ieškokite kiek toliau paėjėję už savo pačių įdomiausių minčių horizontų. Kad ir pabandykite atsidurti savo ar kitų išgalvotame absurdo pasaulyje. 2009-aisiais metais atliktame tyrime atskleidžiama, kad tyrimo dalyviai, kurie prieš tai skaitė neilgas F. Kafkos absurdo istorijas, išplėtė savo pasąmonės galimybes ir gebėjo atpažinti paslėptus modelius testuose, naudodamiesi tam tikra raidžių seka.

Šilauogių skanėstas

Jūsų smegenims ir skrandžiui tai patiks – trintas šilauogių kokteilis ryte, pasak tyrimų, gali padidinti koncentraciją net 20 proc. ir tai trunka visas penkias valandas. Uogose yra antioksidantų, kurie suaktyvina kraujotaką ir deguonies perdavimą smegenims, taip padėdami mums išlikti aštraus proto.

Špinatų ir šilauogių salotos
Receptas: Špinatų ir šilauogių salotos
2 asmenims
Pagaminsite per 10 min.
3.7 / 19
Receptas
Ingredientai
Špinatai: 100.00 g (Ryšulėlis šviežių)
Šilauogės 70.00 g
Kriaušės: 1.00 vnt. (nedidelė)
Alyvuogių aliejus: 2.00 valg. š.
Citrinos: 1.00 vnt. (1 valg. š. sulčių)
Medus: 1.00 arbat. š. (skysto)
Druska: 1.00 žiupsnelis
Kaip gaminti

1. Gerai nuplaukite ir nuvarvinkite špinatus. Susmulkinkite sūrį ir graikinius riešutus.

2. Kriaušę nulupkite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais.

3. Šluotele suplakite alyvuogių aliejų ir citrinų sultis, įmaišykite šlakelį medaus, pasūdykite.

4. Lėkštės dugną išklokite špinatų lapeliais, ant viršaus išdėliokite šilauoges ir kriaušės gabalėlius, pabarstykite trupintu sūriu ir smulkintais riešutais, apšlakstykite padažu.  

Suskleisti

Taip pat skaitykite: 10 labiausiai atpalaiduojančių dainų pasaulyje

Klausykite muzikos

Tyrimas, publikuotas žurnale „Nature“ 1993-aisiais, atskleidė, kad Mozarto sonatos lavina loginius sugebėjimus. Ir nors vėliau tyrėjai suabejojo šiuo „Mozarto efektu“, tačiau 2001-aisiais mokslininkai pastebėjo, kad paklausiusių Mozarto testo dalyvių rezultatai geresni, palyginti su tais, kurie rinkosi tylą ar kitų muzikos atlikėjų melodijas. Įdomu, kad mokslininkai visgi tai priskyrė ne konkrečiai Mozarto šedevrams, tačiau aukštam susijaudinimo lygiui smegenyse, kurį stimuliavo muzika.

Stebuklingas nuobodulys

Vėliau kitame tyrime atskleidžiama, kad dar kūrybingesni buvę tie, kurie tiesiog skaitė telefonų knygą, o ne perrašinėjo numerius.

Kartais minčių neutralizavimas ir svajojimas gali būti tai, kas suaktyvins jūsų kūrybingumą. Štai tyrėjai iš Didžiosios Britanijos paprašė tyrime dalyvavusių žmonių 15 minučių kopijuoti numerius iš telefono. Po šio eksperimento jie buvo kur kas lakesnės vaizduotės, palyginti su tais, kurie to nedarė. Vėliau kitame tyrime atskleidžiama, kad dar kūrybingesni buvę tie, kurie tiesiog skaitė telefonų knygą, o ne perrašinėjo numerius. Mokslininkė

Dr. Sandi Mann pastebi, kad „nuobodulys yra tai, ko visada siekiame išvengti ir atsikratyti. Bet kartais tai gali suveikti priešingai ir tik suaktyvinti mūsų kūrybingumą“.

Taip pat skaitykite: Mūsų pasąmonės spąstai, į kuriuos pakliūvame dažniausiai

Minčių žemėlapis

Tai puikus būdas generuoti idėjas, suvokti ir išsaugoti informaciją bei planuoti ateitį. Ką reikia daryti?

  • Paimkite popieriaus lapą, paguldykite horizontaliai ir jo viduryje užrašykite problemą, kuri jus kamuoja, ar pagrindinę temą, kas jūsų galvoje. Tai gali būti bet kas, kas jums aktualu, tarkime, kodėl man turėtų pakelti algą, ar man imtis naujo darbo ir pan.
  • Dabar turite pasiduoti visiškai laisvei ir kylančioms asociocijoms. Svariausia suvokti, kad nėra blogų idėjų! Jūs galite rašyti raktinius žodžius, įvairias frazes, piešti figūras ir tai daryti tol, kol minčių žemėlapis jums įgaus priimtiną vaizdą. Galbūt ne viskas čia bus naudinga, tačiau jūs ieškote alternatyvų, o tai jau yra puiki pradžia!

Žaiskite videožaidimus

Videožaidimai nėra vien tik mažų vaikų prerogatyva. Priešingai, žinoma, kol neįklimpstate į tai iki kaklo ir tampate nemaloniai priklausomi. 2011 m. Mičigano universiteto tyrimas atskleidė, jog po videožaidimų mergaitės ir berniukai pasižymėjo kur kas didesnius vizualiniu ir tekstiniu kūrybingumu. Beje, tyrėjai tikino, kad nebuvo svarbu, ar žaidimuose būta smurto, ar ne. Kitos technologijos, tarkime, kompiuteriai, internetas ir išmanieji telefonai neatskleidė panašių rezultatų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų