Tam, kad kiekvienas atrastų idėjų ir minčių kūrybai, floristė dalinasi praktine pamoka, kaip pažingsniui susikurti jaukią floristinę kompoziciją.
J.Jaciunskienė savo kompozicijos kūrimui naudoja viržį, skiniją ir bruknuolę – augalą baltomis uogomis. Tai augalai, kurie atrodys dekoratyvūs namuose ilgą laiką. Jei norite kompoziciją pastatyti kieme, patariama naudoti ne tolius lepius šalnoms augalus.
Vietoje skinijos ir bruknuolės galima naudoti chrizantemas, erikas, o viržius pagyvinti šermukšnio ar kitų uogų šakelėmis. Augalų pasirinkimas priklauso nuo to, kur kompozicija bus statoma.
Kitas svarbus dekoro elementas – rudeniniai lapai. Floristė demonstruoja, kaip galima žaismingai sulankstyti ir sukomponuoti klevo, tuopos bei dažyto ąžuolo lapus. Vietoje dažytų ąžuolo lapų galima naudoti raudonojo ąžuolo lapus, kurie šiuo metu itin dekoratyvūs.
„Į kompozicijos kūrimą gali įsitraukti visa šeima. Lapų rinkimas, lankstymas, presavimas itin patiks vaikams. Iš lapų kuriami vabaliukai nuteiks žaismingai ir pagyvins pačią rudeninę kompoziciją. Pats procesas gali tapti netgi savotiška edukacija bei pažintimi su augmenijos pasauliu“, – pasakoja J.Jaciunskienė.
Floristė augalus komponuoja mediniame vazone prieš tai į jį įdėjusi celofano ir drenažo, nes naudojamas vazonas be skylės dugne. Pilama žemė ir sodinami vazoniniai augalai. Jų šaknis prieš sodinant reikėtų prajudinti, kad pasodinti augalai geriau įsišaknytų.
J.Jaciunskienė sako, kad augalus kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius, tad čia yra laisvė kūrybiškumui. Iš rudeninių lapų kuriami dekoro elementai taip pat gali būti patys įvairiausi. Tereikia tik šiek tiek laiko ir jauki rudeninė kompozicija gali tapti puikia namų puošmena.