2018 05 14

Kaip sukurti tobulas sąlygas orchidėjoms?

Jeigu orchidėjos jūsų namuose nerodo noro džiuginti gausiais žiedais, imkitės darbo ir pagerinkite joms sąlygas.
Orchidėjų paroda Gvatemaloje
Orchidėjų paroda Gvatemaloje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Orchidėja Gėlės

Orhidėjos – nuostabūs augalai, tačiau gali būti labai kaprizingi. Ką reikėtų žinoti apie jų priežiūrą?

Temperatūra: daugeliui orchidėjų priimtina 17–20 °C laipsnių temperatūra, kuri naktį gali būti žemesnė 2–3 laipsniais. Pasirodo, nedideli temperatūrų skirtumai – tai lyg katalizatorius kai kurių rūšių orchidėjų žydėjimui. Naktimis temperatūra turėtų būti 4–6 laipsniais žemesnė, tačiau užtikrinti tai nėra taip paprasta.

Orchidėjas vasarą ir ankstyvą rudenį galima laikyti lauke, kadangi temperatūros pokyčiai šiuo atveju natūralus dalykas. Na, o namuose galite išnešti į balkoną ar išvėdinti patalpas, tačiau pastaruoju atveju reikia būti labai atsargiems – orchidėjos dėl skersvėjų gali žūti.

Oro drėgnumas: oro drėgnumas turėtų siekti 70–80 proc., o tai reiškia, jog patalpoje, kurioje bus laikomos gėlės, turėtų būti pakankamai drėgna.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Orchidėjų paroda Gvatemaloje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Orchidėjų paroda Gvatemaloje

Galite gėles laikyti ant palangės, tačiau labai dažnai orchidėjos žūsta būtent nuo skersvėjų, todėl venkite juos sudaryti toje patalpoje, kur žydi gėlės, arba šias išneškite, kol vėdinate namus. Orchidėjoms reikia šviesos, tačiau jokiu būdu ne tiesioginių saulės spindulių!

Kai kurioms orchidėjų rūšims žiemos metu gali prireikti papildomo apšvietimo – pasirūpinkite tuo, kad gėlės nenukentėtų. Šaltuoju sezonu gėles reikėtų ir menkiau laistyti, atsisakyti tręšimo.

Šiltuoju sezonu daugelį orchidėjų galite pernešti į lauką ir laikyti lauke iki rudens.

Laistykite teisingai: permatomas vazonas padės geriau „suprasti“, kada orchidėja „ištroškusi“. Laistykite tada, kada šaknys būna pilkšvai žalsvos. Orchidėjai nėra nieko blogiau, nei būti nuolat perlaistytai, todėl nepersistenkite, kad nesupūdytumėte šaknų. Persodindami nupuvusias, perdžiūvusias šaknis nukirpkite ir tas vietas pabarstykite cinamonu.

123RF.com nuotr./Cimbidis
123RF.com nuotr./Cimbidis

Nejudinkite vazono. Orchidėjoms nepatinka, jeigu dažnai kilnojate jų vazoną, pernešate iš vieno kambario į kitą ir kitaip kažkur keliaujate su vazonu. Taip yra dėl to, kad jos jautriai reaguoja į pakitusį apšvietimą, o juk kiekviename kambaryje jis skiriasi. Todėl jeigu ruošiatės augalus iškraustyti iš vienos vietos į kitą, stebėkite, kad apšvietimas išliktų toks pats.

Tręškite. Tręšimas padeda augalui tapti tvirtesniam ir dailesniam. Labiausiai orchidėjoms tinka kalio ir fosforo trąšos, kadangi stimuliuoja žiedų pumpurų formavimąsi. Vengti reikėtų azoto, mat jis gali stabdyti šį procesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų