„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 08 15

Kaip taupyti įsirengiant būstą

Kiekvienas iš mūsų svajojame apie mielus namus. Tokius, kuriuose būtų patogu ir jauku gyventi, į kuriuos norėtųsi sugrįžti po sunkios darbo dienos ar pasikviesti būrelį gerų draugų. Kaip tokius namus susikurti? O, tai jau ištisa filosofija, ir beje, labai asmeniška. Visgi vienas kitas patarimas iš šalies, galbūt nepakenks.
Būsto įrengimas
Būsto įrengimas / Fotolia nuotr.

► Planuokite. Jei galvojate, kaip įsirengsite ar atsinaujinsite būstą, neskubėkite į statybinių medžiagų ar interjero detalių parduotuves. Pirmiausia realiai įvertinkite savo finansines galimybes, numatykite būsto atnaujinimo biudžetą ir nuspręskite, kokių priemonių, daiktų reikės planams įgyvendinti. Antraip nuo gausios pasiūlos gali taip apsisukti galva, kad ne tik pamirši savo finansines galimybes, bet ir planai paprasčiausiai perdažyti sienas virs jų griovimu. Taip pat nepamirškite, kad jokie planai nevertingi, jei jų nesilaikoma.

► Neskubėkite ir nenorėkite visko įsigyti iškart. Laukite nuolaidų, akcijų, medžiagas ir įrangą pirkite parodų metu. Domėkitės visais pasiūlymais, lyginkite kainas, stenkitės apsilankyti kuo daugiau parduotuvių, prekybos centrų – taip ne tik pasisemsite idėjų, kaip galėtumėte įsirengti būstą, bet ir rasite patraukliausių pasiūlymų. Beje, įvertinusi kainas aplinkinėse šalyse, galite pastebėti, kad, jei tik tai yra įmanoma, kai kuriuos daiktus pigiau įsigyti ten. Visada ir visur bandykite derėtis. Ir nepamirškite – namai neturi būti iki smulkmenų tobuli, kad būtų jaukūs. Tik kurį laiką pagyvenusi naujuose ar atnaujintuose namuose, pamatysite, ko dar trūksta, tad neskubėkite iš karto nusipirkti visko.

 Konsultuokitės, bet pasikliaukite savo galva. Norite samdytis interjero dizainerį? Pirmiausia gerai pagalvokite, ar tokios paslaugos išties reikalingos. Pasinaudokite nemokamais parduotuvėse dirbančių dizainerių patarimais, peržiūrėkite interjero žurnaluose ir internete pateikiamą informaciją, konsultuokitės su tais, kurie neseniai rengėsi būstą. Tada ne tik sužinosite, kur galima pigiau įsigyti tam tikrų prekių, bet ir galėsite išvengti klaidų, dėl kurių vėliau reikėtų ką nors perdaryti ar taisyti. Rūpindamasi namais pati, įsirengsite juos taip, kaip norėsite, ir būtent tokius, kokiuose norėsite gyventi, o ne tokius, kokiuose gyventi dabar madinga. Juolab kad ta mada nemažai kainuoja ir greitai praeina.

► Būkite kūrybinga ir nesivaikykite madų. Pastaraisiais metais populiarūs įvairūs įleidžiami šviestuvai, sudėtingos lubų konstrukcijos, asimetriški profiliai ir daug kitų įmantrių dalykų, kuriuos įrengti atsieina gana nemažai. Pasitelkę savo kūrybingumą, galite susikurti išskirtinį interjerą ir kartu nemažai sutaupyti. Netradicinių medžiagų ir netikėtų sprendimo būdų yra begalės. Štai, pavyzdžiui, taupūs, bet ne mažiau modernūs architektai minimalistiniuose interjeruose mėgsta palikti ir natūralias betonines sienas ar jų fragmentus. Geras interjeras reiškia gerą idėją, o ne išleistų pinigų sumą. Kartais išleidę minimaliai, galite sukurti išties originalių dalykų, o kartais ir suploję didžiulę sumą, nieko nenustebinsite.

 Ką gali, tegu daro namiškiai. Visų galų meistras, žinoma, nėra nė vienas, tačiau kai kuriuos būsto įrengimo darbus tikrai gali atlikti ir saviškiai. Kartais visai neverta mokėti už baldų ar statybinių medžiagų užnešimą laiptais – juk tai gali būti puiki proga, pavyzdžiui, surengti talką, į kurią pakviestum būrelį per būsto įrenginėjimo rūpesčius seniai matytų draugų. Be to, daugelį medžiagų dabar taip lengva naudoti, kad įmanoma ne tik šviestuvus patiems sumontuoti, bet ir sienas išdažyti ar tapetais išklijuoti, ir grindis iškloti. Tiesa, nors patys atlikdami apdailos darbus sutaupysite pinigų, vis dėlto nedera pamiršti, kad tai pareikalaus daug laiko ir jėgų, tad būtina kritiškai įvertinti savo galimybes ir viską kruopščiai suplanuoti.

► Venkite stereotipų. Daugelis žmonių, kurdami savo namus, vis dar vangiai vaduojasi iš tradicijų ir stereotipų. Pavyzdžiui, susiformavęs įprotis, kad vonia ir tualetas nuo grindų iki lubų turėtų būti išklijuotas apdailos plytelėmis, nėra nei kuo nors pagrįstas, nei pigiai atsieina. Plytelių paskirtis – apsaugoti nuo drėgmės, vandens, tad kažin ar verta kloti plytelėmis vietas, kurioms tai negresia. Daug pigesnis sprendimas – dažyti, o statybinių prekių parduotuvėje, jei atidžiau pasiteirausite, bus pasiūlyta ir dar kitų išeičių.

► Įvertinkite savo pomėgius ir poreikius. Jei jau patyrėte, kad būsto pokyčių norisi ne tiek dėl to, kad sienos šiek tiek apsitrynusios, kiek dėl to, kad per kelerius metus paprasčiausiai atsibodo jų spalva, gerai apsvarstykite, ar verta rinktis medžiagas, kurioms priekaištų neturėtum ir po dvidešimties metų. Tokios paprastai būna kur kas brangesnės, tad jei po kelerių metų viską vis tiek keisi, gal geriau investuoti į kiek brangesnę, bet gerokai taupesnę buitinę techniką?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs