Specialistai sako, kad viena dažniausiai pasitaikančių augalo priežiūros klaidų – perlaistymas. Dėl to orchidėja pradeda ne tik prastai jaustis, dargi padidėja grybelinių, bakterinių ligų tikimybė, pradeda pūti šaknys, ir su augalu telieka atsisveikinti...
- Norėdamos laistyti orchidėją, visų pirma įsitikinkite, kad ji nėra permirkusi. Neveltui jos auginamos permatomuose vazonuose – taip galite apžiūrėti tiek išorines, tiek vidines šaknis. Sveikos ir sausos šaknys yra pilkšvos spalvos, o štai drėgnos – žalios. Taigi, atsižvelgdamos į tai, galite orientuotis, kada ją laistyti. Nesunku patikrinti ir substrato būklę – jeigu jis yra drėgnas, sunkus, tuomet laistyti dar ne laikas.
- Vanduo. Jis neturi būti ledinis, labiausiai tinka kambario temperatūros, o dar geriau – vos drungnas. Orchidėjos mėgsta šilumą, tad šaltas vanduo joms gali sukelti tikrą šoką. Geriausia rinktis virintą vandenį, šios dailios lepios gėlės tiesiog nepakenčia kieto vandens ir gali pradėti silpti. Taigi, minkštas – idealus pasirinkimas.
- Prieš laistydamos galite vandenį papilstyti iš vieno indo į kitą, kad šis prisipildytų deguonies.
- Specialistai sako, kad geriausia orchidėją laistyti „mirkant“. Vazoną reikia įdėti į indą ir pripilti vandens iki pat viršaus – jis turi apsemti substratą nuo pat apačios iki pat viršaus. Taip orchidėją mirkykite maždaug pusvalandį (kai kurie laiko ir kur kas ilgiau, tačiau verčiau nepersistengti ir stebėti šaknų būklę).
- Ištraukusios leiskite gerai nuvarvėti – vazone neturėtų likti vandens pertekliaus ir tuomet pastatykite atgal į vietą. Šis būdas tinkamas atlikti vieną kartą per savaitę.
- Galite laistyti ir įprastu būdu – tiesiog gausiai perlieti vandeniu, kai matysite, kad substratas tapo sausas, lengvas, o gėlės šaknys – žalsvai pilkos. Svarbiausia atsiminkite, kad orchidėjos laistomos per vazono viršų, o labiausiai jos nemėgsta nuolat šlapios vazono apačios. Taigi, nelaikykite jų nuolatos įmerkusios į vandenį.