Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 01 30

Kaip užsiauginti arbatmedį?

Arbata užauginta savo rankomis? Skamba nuostabiai! Pasirodo, egzotikos ištroškusieji turi daug šansų užsiauginti ant palangės kininį arbatmedį ...
Arbatmedžio lapeliai
Arbatmedžio lapeliai / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Arbatmedis Augalai

Teigiama, kad kininis arbatmedis (Camellia sinensis) išgyvena net iki 500 metų! Štai ką galime pavadinti tikrai daugiamečiu augalu. Taigi specialistai sako, kad jei teisingai auginsite, kruopščiai ir rūpestingai prižiūrėsite, galite tikėtis, jog ant palangės, o vėliau ir lauke suvešės dailus arbatos medžio krūmelis.

Nuo ko pradėti?

  • Sėklas paruoškite iš anksto. Tam reikės šilto vandens, į kurį įberkite sėklas ir 2–3 paroms palikite kambario temperatūroje.
  • Vandenį būtina keisti kiekvieną dieną. Substratas turi būti laidus. Taigi iš pradžių paruoškite drenažą, o vėliau – žemės sluoksnį.
  • Arbatmedis labiausiai mėgsta rūgščią, turtingą mineralų dirvą.
  • Sėklos sėjamos į 5 cm  gylį ir uždengiamos plėvele ar stiklu – svarbu, kad temperatūra būtų 22–25 °C.
  • Stebėkite, kad žemė išlaikytų drėgmę ir neperdžiūtų, antraip arbatmedžio augimo neverta tikėtis.
  • Sėklos sudygti turėtų per mėnesį, bet kartais procesas užtrunka iki 2–2,5 mėnesio. Todėl kai kurie renkasi jau paaugusius sodinukus ir taip sutaupo laiko, greičiau pasiekia norimą rezultatą.

Priežiūros ypatumai

  • Kininį arbatmedį reguliariai laistykite minkštu kambario temperatūros vandeniu, papurenkite dirvą ir nepamirškite patręšti, genėti. Arbatmedis auga gana lėtai (per metus pasiekia 30 cm), o pražysta sulaukęs pusantrų metų. Kai tik užsimezga pumpurai, laistykite rečiau. Teigiama, kad arbatmedžio krūmas visiškai susiformuoja per 7–8 metus. Dažniau žydi baltai, tačiau gali būti ir rožinio atspalvio ir kt.
  • Kaip ir daugelis kitų augalų, arbatmedis nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, bet apšvietimo kokybė jam labai svarbi. Kaip, beje, ir temperatūra. Vasara šiaip ar taip dovanoja galimybę pasidžiaugti šiluma, tačiau žiemą reikėtų pasirūpinti, kad augalas nesušaltų.
  • Arbatmedį reikia kelis kartus per savaitę apipurkšti vandeniu tam, kad palaikytumėte atitinkamą drėgmę, jeigu jis laikomas namuose. Žiemą ir rudenį laistykite mažiau, o vasaros metu liekite negailėdami vandens.
  • Per daug ištįsusius ūglius retkarčiais apgenėkite, tačiau darykite tai kruopščiai ir atsargiai.
  • Praaugusį arbatmedį galima perkelti į lauką ir auginti specialiuose vazonuose ar dirvoje. Rinkitės saulėtas, šviesias vietas, kuriose nestūgauja vėjai, galintys augalui pakenkti.
  • Jaunesnius augalus persodinti patariama kas metus, vėliau – kas dvejus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai