► Šviesios spalvos ir kuo daugiau! Dažykite jomis sienas, lubas, rinkitės šviesių ir šiltų atspalvių baldus, interjero detales. Visas ryškias spalvas naudokite tik kaip akcentą. Baldai neturėtų kristi į akis savo spalvingumu, antraip žvilgsnis ir dėmesys kryps tik į juos, tuo pačiu jie „sunaudos“ didelę dalį erdvės, padalys kambarį į atskiras dalis.
► Odė veidrodžiui... Jis ne tik puiki interjero detalė, bet ir padeda sukurti išties didesnio kambario vaizdą. Geriausia juos kabinti ant sienos. Tarkime, jeigu ilgas ir siauras veidrodis bus pakabintas ant sienos, tuomet lubos atrodys aukštesnės, o pats kambarys platesnis.
Shutterstock nuotr. / Pakabinamas veidrodis |
► Lengvumo ir erdvės interjerui suteiks tokie baldai, kurie pagaminti iš permatomos arba pusiau permatomos medžiagos. Tarkime, stiklinės spintelės, stalviršiai arba kokybiško plastiko detalės ir pan. Tiesa, parinkti tokius baldus reikia skoningai ir harmoningai.
Shutterstock nuotr. / Interjeras |
► Dažnai stumdomosios durys padeda išspręsti vietos ir erdvės trūkumą. Tik tai nėra pigus malonumas, tačiau atrodo išties stilingai. Apskritai tokias duris galima laikyti visuomet pravertas – taip namai atrodys didesni.
► Stenkitės kambarį apstatyti taip, kad dauguma daiktų būtų išdėstyti jo šonuose, kampuose, t. y. prie sienų, o ne pačiame centre. Taip kuriama lengvumo ir erdvės iliuzija. Tarkime, galite palyginti ir patys: tereikia kambario viduryje pastatyti stalą ir pamatysite, kaip darosi nepatogu jame būti, judėti, trūksta vietos.
► Geriau rinkitės mažesnius ir kompaktiškesnius baldus nei gremėzdiškus ir užimančius visą kambario erdvę. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar kambaryje nesimėto nereikalingų daiktų, nestyro krūvos knygų, laikraščių, o gal visa komoda nudėliota skulptūrėlėmis ar kitokiais suvenyrais? Panašios detalės taip pat vagia „erdvę“. Be to, sukuria ir netvarkos įspūdį. Minimalizmas ir kuo mažiau detalių – visa tai padeda sukurti optinę erdvės iliuziją. Fotografijas galite sukabinti ant sienų. Tik žinokite, kad mažoje erdvėje geriau atrodys viena didelė nei ant sienų sukabintos jų dešimtys.
Shutterstock nuotr. / Minimalizmas interjere |
► Kuo daugiau šviesos! Pritemęs kambarys atrodo mažas ir niūrus. Labai dažnai pakanka gero apšvietimo, kuris namus paverčia erdviais ir kupinais šviesos. Labiausiai tinka įmontuojamieji šviestuvai, taupantys vietą ir visuomet atrodantys skoningai.
Shutterstock nuotr. / Šviesios spalvos interjere |
► Venkite kontrastų ir interjere stenkitės išlaikyti pusiausvyrą. Geriau nesirinkti itin didelių baldų, spintų, jie užgoš kambario erdvę. Tikrai geriau atrodys mažesnė sofa ir keli foteliai, o ne visą kambarį užimanti didžiulė kampinė sofa. Ir dar – baldus rinkitės su grakščiomis detalėmis. Tarkime, kėdžių kojelės turėtų būtų kuo plonesnės, o sofos ar foteliai su ranktūriais, kurie įneša daugiau šviesos ir erdvės.
Shutterstock nuotr. / Kėdės |
► Įvairiems daiktams laikyti mažesniuose kambariuose labiausiai tinka vertikalios, o ne horizontalios spintelės. Tik jeigu jos atviros, patariame neapkrauti niekniekiais. Taip pat rinkitės žemesnius baldus, jie praplatins ir padidins kambarį.
► Jeigu jūsų langus dengia storos ir sunkios užuolaidos, meskite jas kuo greičiau lauk ir rinkitės šviesaus, lengvo ir plono audinio. Taip jūsų namai spindės tikra vasariška saule! Beje, staltieses palikite šventėms. Kasdieną jos labai greitai „suvalgys“ visą erdvę.