2017 01 21

Kaip žiemą pasirūpinti šuns pėdutėmis? Veterinaro konsultacija

Žiema jau parodė savo aštrius nagus. Minusinė temperatūra, pūga ar vėjo gūsiai, suledėjusio sniego pluta ir druska pabarstyti takai – tokie pavojai tyko keturkojų kieme.
Berno aviganis
Berno aviganis / 123rf.com nuotr.

Konsultuoja Veterinarijos gydytojas Tadas Charževskis.

Rūpinamės keturkojų pėdutėmis

Ledas ar sušalęs sniegas, druskos ir smėlio mišiniai, kuriais barstomi keliai, žaloja gyvūnų letenėles.

„Tinkama letenų priežiūra prasideda nuo reguliarių procedūrų. Būtina periodiškai trumpinti nagus, ypač žiemos laikotarpiu, kai gyvūnai mažiau vaikšto kietu grindiniu. Peraugę nagai gali įstrigti, nulūžti, jie iškreipia natūralią stovėseną, todėl šuniui sunkiau išsilaikyti ant slidaus paviršiaus“, – abejojant savo sugebėjimais T. Charževskis siūlo kreiptis į veterinarijos gydyklą, kur bus pasirūpinta numylėtiniu ir atsakyta į visus rūpimus klausimus.

123rf.com nuotr./Šuo
123rf.com nuotr./Šuo

Kitas svarbus žingsnis – bukomis žirklutėmis iškarpyti plaukus iš tarpupirščių. Tai reikia padaryti tiek trumpaplaukiams, tiek ilgaplaukiams šunims. Tuomet tarp pirštų užsiliks mažiau nešvarumų, nesusidarys sniego gumuliukų, kurie yra skausmingi ir net sukelia šlubavimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Veterinarė Ramunė Dvaržeckienė: „Žiemą svarbu tinkamai prižiūrėti augintinių odą ir letenėles“. Apsauginio vaško receptas

Ilgaplaukiams šunims tokių gumuliukų susidaro ir kitose vietose – ant ausų (pvz., spanieliams), priekinių galūnių, papilvės. „Grįžus iš pasivaikščiojimo, visada reikėtų apžiūrėti gyvūno letenas ir kailį, pašalinti sniego sąvėlas, po šilto, tekančio vandens srove nuplauti kojas, pilvą, o vėliau nusausinti. Tokios procedūros padeda laiku pastebėti odos pažeidimus“, – atskleidžia pašnekovas.

Norint apsaugoti pėdutes reikėtų naudoti riebius kremus ar aliejus, pvz., taukmedžių, kokosų aliejų ar veterinarijos vaistinėje įsigytą tepalą „Evija“.

„Shutterstock“ nuotr./Žiema
„Shutterstock“ nuotr./Žiema

Šiomis priemonėmis pagalvėlės tepamos prieš einant į lauką ir grįžus iš pasivaikščiojimo. Rinkoje galima įsigyti specialių batukų, kurie geriausiai apsaugo pėdutes nuo dirginančių ir agresyvių medžiagų, tačiau, pasak gydytojo, ne visi augintiniai juos mėgsta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kinologė Živilė Čepulienė apie šunų dresavimą ir laikymą: „Šuniui reikia žmogaus, ne hektaro žemės“

Gyvūnus geriausiai vedžioti druska nebarstytose vietose. Keturkojui neleiskite lipti ant užšalusių vandens telkinių – ant ledo paslydęs šuo gali patirti traumų.

Pasilakstymams netinka suledėjęs sniegas, kai jo paviršiuje susidaro plona pluta, skylanti į mažas šukes, galinčias sužaloti kojas, papilvę.

Pastebėjus, kad pakito gyvūno eisena, jis šlubuoja, graužia dantimis tarpupirščius, reikėtų apžiūrėti letenas, o prireikus skubėti namo.

Plačiau apie tai, kokie pavojai tyko keturkojų kieme žiemą, skaitykite 3-iajame „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (3 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (3 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis