2016 11 19

Klaidos perkant lėktuvo bilietus

Vis daugiau lietuvių noriai atostogauja ne tik vasarą, bet ir rudenį, žiemą. Per pirmus devynis šių metų mėnesius keleivių skaičius oro uostuose išaugo beveik 12 proc. Oro linijos nesnaudžia – klientams siūlo vis naujus skrydžių maršrutus. Tiesa, prieš savarankiškai ruošiantis kelionei, svarbu šį tą apgalvoti.
Keleivinis lėktuvas
Keleivinis lėktuvas / „Fotolia“ nuotr.

Pasitaiko atvejų, kad, skubėdami savarankiškai įsigyti skrydžių bilietus, žmonės pridaro klaidų, dėl kurių kyla nesusipratimų, o norint jas ištaisyti tenka gerokai papurtyti piniginę. Todėl, aptikę pigius skrydžio bilietus, duomenis rinkite dėmesingai, neskubėkite iškart mokėti.

Patikrinkite, ar gerai viską užpildėte, nepraleidote papildomų paslaugų laukelių, kurie paprastai žymimi varnelėmis. Galbūt netyčia pažymėjote tokius laukelius kaip registruotas bagažas, draudimas ar pervežimas iš oro uosto į viešbutį, nors tokių paslaugų jums nė nereikia.

Jei papildomų paslaugų nereikia, tų laukelių nežymėkite. Be to, prieš mokėdami patikrinkite, ar sistema automatiškai tokių varnelių nesudėjo. Jei įsitikinote, kad viską užpildėte gerai, tačiau paskutiniame užsakymo žingsnyje vis tiek kaina yra didesnė, nei turėtų būti, gali būti, kad skrydžio bilietus pardavinėjanti bendrovė priskaičiavo pernelyg didelius mokesčius už banko pavedimą.

Tokiose kompanijose bilietų geriau nepirkite, rinkitės patikimas įmones – įsitikinkite, kad pasirinkta svetainė priklauso konkrečiai skrydžių bendrovei, o ne bilietų perpardavinėtojams, nes perkant iš pastarųjų už bilietus teks susimokėti gerokai daugiau.

Kad būtų paprasčiau ir lengviau, rinkitės svetaines, kurių užsakymo sistemos gali pateikti kuo daugiau skrydžių variantų iš kuo daugiau įvairiausių pasaulio avialinijų. Nereikės naršyti keliose skirtingose aviakompanijų svetainėse, kad už patraukliausią kainą rastumėte jus labiausiai dominančius skrydžio bilietus.

Jei jūsų laukia tolima kelionė ir ketinate skristi su persėdimais, nepasilikite tarp skrydžių 30–60 min. Jausitės geriau ir nerizikuosite, kai tarp skrydžių bus dviejų trijų valandų laiko tarpas.

Jei taip nutiko, kad pirkdami skrydžio bilietą įvėlėte klaidą ir neteisingai įvedėte duomenis, bet dar negavote įlaipinimo bilieto, kuo skubiau susisiekite su skrydžių bendrove. O jei bilietą jau turite, nieko kito nebeliks, kaip duomenis pakeisti už oro linijų bendrovės nustatytą mokestį.

Plačiau apie tai, kaip išvengti klaidų planuojant atostogas ir skrydžius, kaip keliauti savarankiškai, skaitykite 46-ajame „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (46 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (46 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų