Sėkmės sulaukia ne visi – kad ir kaip stengtųsi. Galima metų metais „arti“ be laisvadienių ir vos sudurti galą su galu, galima puikuotis trimis aukštojo mokslo diplomais ir nerasti širdžiai mielo darbo, galima parašyti dešimtis verslo planų ir nepradėti nė vieno verslo. Tad kuo sėkmės pasiekę žmonės skiriasi nuo paprastų mirtingųjų?
1. Jie tiki tuo, kad jų sėkmė neišvengiama
Galima, aišku, tikėti, kad fortūnos numylėtiniai jau gimę turi tai, ko trūksta mums: krūvą idėjų, talentų, charizmą, ypatingus sugebėjimus. Visai ne. Visi daug pasiekę žmonės į sėkmę ėjo darydami klaidas ir patirdami likimo smūgius. Tačiau jie niekada nepasiduodavo. Jie toliau stengdavosi. Jei norite pasiekti įspūdingų rezultatų, nustokite save lyginti su kitais. Išsirinkite tikslą ir galvokite apie tai, kaip sparčiai artėjate jo link.
2. Jie patys nori parodyti savo talentus
Galima metų metus laukti, kol būsite pripažinti ir įvertinti. Tačiau šiuolaikinės interneto galimybės beribės – galima pademonstruoti savo talentus, nelaukiant, kol būsite pastebėti. Galite dalintis savo muzika, tekstais, dailės darbais, reklamuoti savo kuriamus produktus ir taip pritraukti investuotojus. Taigi, pasiteisinimų neveiklumui nėra. Nustokite bijoti. Tiesiog imkite veikti.
3. Jie padeda kitiems
Mūsų sėkmė susijusi su kitų sėkme: protingi vadovai padeda savo pavaldiniams siekti aukštumų, ir taip patobulėja patys. Geras konsultantas padeda pirkėjui išspręsti jo problemas, o tikrai vertingos bendrovės išleidžia geidžiamus žmonių produktus ir pagalvoja apie patogų jų pristatymą. Palaikydami kitus, jūs priartėjate prie savosios sėkmės.
4. Jie žino, kad nugali kantriausias
Kaip bebūtų paradoksalu, paskutinis gali tapti pirmuoju. Tai nutinka, kai konkurentams nebeatlaiko nervai ir jie viską meta. Tie konkurentai gali būti protingesni, labiau išsilavinę, turtingesni, bet jie pralošia, nes negali nueiti viso savo kelio – meta jį pusiaukelėje. Taigi, jei tikite tuo, ką darote, nepasiduokite!
5. Jie daro tai, ko kiti nenori daryti
Jie eina ten, kur kitiems nesinori, ir mato galimybes ten, kur kiti jų neįžiūri. Net jei priekyje mato vien kliūtis – jie eina!
6. Jie daugiau dėmesio skiria realiam gyvenimui, ne virtualiam
Kartais socialiniai tinklai – tik žaidimas skaičiais. Jūs galite feisbuke turėti 5 tūkstančius draugų, bet tai niekaip nepaveiks jūsų gyvenimo teigiama linkme. Jums reikia realių ryšių – žmonių, kuriems padėsite, ir kurie padės jums. Kai ką nors darote, koncentruokitės ne į tai, ką gausite, o į tai, ką duosite kitiems – tik taip galima užmegzti ilgalaikius ryšius.
7. Jie ne tik svarsto ir planuoja – jie veikia
Strategija – tai dar ne produktas. Sėkmė ateina ne planuojant, o realiai dirbant. Išvystykite idėją, sukurkite strategiją ir kuo greičiau įgyvendinkite tai, ką sumanėte. Paleiskite savo kūrinį į pasaulį, stebėkite žmonių reakciją ir, jei reikia, taisykite ir tobulinkite.
8. Jie žino, kad lyderio postą reikia užsitarnauti
Tikri lyderiai įkvepia, motyvuoja kitus ir leidžia žmonėms pasijusti svarbiais. Lyderiai – tai tie žmonės, paskui kuriuos einama ne todėl, kad reikia, o todėl, kad norisi.
9. Jie nevertina sėkmės kaip stimulo
Jie daro tai, kuo tiki, ir tam įkvepiančiam savo darbui skiria visas jėgas ne todėl, kad sulauktų šlovės ir staiga praturtėtų. Jie tiesiog nesugeba dirbti kitaip.