Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 05 02

Kokie pavojai gali slypėti kasdieniuose daiktuose

Sukdamiesi buityje, neretai nė nesusimąstome apie mus supančius daiktus, maisto produktus, įrenginius, savo veiklą. Daiktai, atrodo, tiesiog yra mūsų namuose, ir tiek. Darbais privalome užsiimti, o apie kažkokius pavojus ar riziką net kalbėti atrodo juokinga. Tačiau kartais visai pravartu atidžiau pažvelgti, kas slypi už tam tikrų dalykų. Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro.
Vis dažniau galima išgirsti pareiškimų, kad tefloniniai indai gali sukelti vėžinius susirgimus, kadangi perkaitinimas teflonas išskiria nuodingas medžiagas.
Vis dažniau galima išgirsti pareiškimų, kad tefloniniai indai gali sukelti vėžinius susirgimus, kadangi perkaitinimas teflonas išskiria nuodingas medžiagas. / Fotolia nuotr.

Taigi trumpai apie įvairią riziką, kuri mums gali grėsti kasdieniame gyvenime.

 

► Vanduo, atrodo, neįmanoma, kad būtų pavojingas. Juolab jog visi sveikos gyvensenos žinovai ragina gerti jo pakankamai. Bet nedažnai kalbama, kad per didelis vandens kiekis gali suardyti organizme esančių natūralių medžiagų pusiausvyrą, ypač jeigu intensyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla. Su iš organizmo pašalinamais skysčiais netenkama ir reikalingų medžiagų. Taigi nepamirškime, kad gamta mėgsta pusiausvyrą. Kas su saiku – sveika, be saiko – nebe.

 

► Greičiausiai pamenate, kaip kažkada pasirodžiusios tefloninės keptuvės atrodė lyg stebuklas: neprilimpantis ir lengvai paruošiamas maistas tikrai užbūrė! Deja, teflonas nėra jau tokia saugi medžiaga. Nors mokslininkai gana aptakiai kalba apie jo grėsmę, vis dažniau galima išgirsti pastabų, kad tefloniniai indai gali sukelti vėžį, nes perkaitintas teflonas išskiria nuodingąsias medžiagas. Taip pat gali silpninti imuninę sistemą. Beje, jeigu tefloninė keptuvė subraižyta, manoma, kad nuodingosios medžiagos į žmogaus organizmą labai greitai patenka su maistu.

 

► Citrinų rūgštis naudojama daugelyje produktų. Verta žinoti, kad ji ypač kenkia dantims. Pasak odontologų, rūgštis prasiskverbia į dantų emalį ir pradeda ardyti jį. Be to, gali suerzinti burnos gleivinę. Taigi skaitykite etiketes, jei norite išsaugoti sveikus dantis, ir venkite gazuotų gėrimų – juose citrinų rūgšties galima rasti su kaupu.

 

► Formaldehidas skamba neaiškiai, bet iš tikrųjų jis yra gana nuodingas. Blogiausia, kad naudojamas daugelyje įprastų mūsų buičiai daiktų: kai kuriose kosmetikos priemonėse, klijuotose medienose plokštėse (iš kurių gaminami baldai), klijuose ir daugelyje kitų. Manoma, kad formaldehidas gali sukelti ne tik laikinus sveikatos sutrikimus, bet turi įtakos ir vėžiniams susirgimams. Kai pagalvoji, kiek jo gali būti namuose...

 

► Judėjimas – sveikata. Gal todėl, tik pradėjus šilti orams, dauguma mūsų, išsitraukę sportinius batelius, išlekiame pabėgioti. Tačiau nepasiruošusiems bėgimas gali duoti ne tik naudos, bet ir bėdos. Pasirinkus netinkamą krūvį, o jeigu dar kamuoja antsvoris, sau galite tik pakenkti ir sukelti artrito, širdies ligų riziką, sugadinti sąnarius. Ir dar – jei bėgate su netinkama avalyne, rizika pakenkti sveikatai dar padidėja...

 

► Su kompiuteriu prasideda ir baigiasi daugelio mūsų diena. Beje, jei paskaičiuotume, kiek kasdien prie jo prasėdime, skaičiai greičiausiai priblokštų visus. Na, o jei dar pasirenkama netinkama padėtis, prastas apšvietimas – sau kenkiame dvigubai smarkiau. Gaila, kad apie tai susimąstome per vėlai, kai pradeda kamuoti įvairiausi sveikatos negalavimai. Vis dėlto šiuolaikinis pasaulis apskritai neįmanomas be kompiuterio ir interneto, vadinasi, kasdien prie jo praleisime vis daugiau laiko. Norėdami sumažinti neigiamą kompiuterio įtaką, gydytojai rekomenduoja, dirbant juo, daryti pertraukas, ilsėtis ir nenuvarginti akių bei kūno. Ir po darbo verta būtiniausiai pasivaikščioti bent pusvalandį gryname ore...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos