2014 08 05

Kokių ligų gali paskleisti šiukšlių dėžė?

Atrodo keista, kai net vasaros metu netikėtai užpuola peršalimo liga. Dažnai pagalvojame, kaip tai išvis įmanoma, tačiau ligos priežastys gali slypėti visai arti, o tiksliau – kiekvienuose namuose.
Šiukšlių dėžė: ar tinkamai ją prižiūrite?
Šiukšlių dėžė: ar tinkamai ją prižiūrite? / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Bakterijos

Atlikti tyrimai rodo, kad beveik 34 proc. peršalimo ligų, susilpnėjus imunitetui, pasireiškia nuo bakterijų, randamų namų apyvokos daiktuose. Vienas iš didžiausių bakterijų šaltinių namuose – šiukšlių dėžė.

Nevaloma šiukšlių dėžė yra puikiausia bakterijų bei vabzdžių lervų dauginimosi terpė. Šie užkratai lengvai sukelia ne tik peršalimo ligas, bet ir tokius negalavimus kaip salmoneliozė, dizenterija.

Soda iš šiukšlių dėžės sugeria visus nemalonius kvapus. Ją reikia keisti kiekvieną savaitę po dėžės valymo.

Daugelis žmonių retai susimąsto, kad šiukšlių dėžę valyti reikia nuolat, nes tai yra vienas iš daugiausiai nešvarumų ir bakterijų savyje kaupiantis namų apyvokos daiktas. Išmetamas maistas bei kitos buitinės atliekos, patalpintos į vieną terpę, sukelia spartų bakterijų dauginimąsi, kuris dažniausiai nėra aptinkamas šioje vienoje erdvėje.

Šiukšlių dėžę patartina valyti bent kartą per savaitę. Pirmiausia, pradedant valymą, vidų reikia pripildyti karštu vandeniu, sumaišytu su valikliu. Vandenį palaikius gerą valandą, dėžės vidų ir išorę reikia išplauti. Galiausiai, baigiant valyti šiukšlių dėžę, galima apipurkšti dezinfekciniu purškalu, kuris panaikins likusias bakterijas.

„Tam, kad tarp valymų šiukšlių dėžė neskleistų nemalonaus aromato, kurį sukelia besidauginančios bakterijos, ant dugno galima pripilti sodos. Soda iš šiukšlių dėžės sugeria visus nemalonius kvapus. Ją reikia keisti kiekvieną savaitę po valymo“, – pataria įmonės „Wesco“ vadovas Rimas Damaševičius.

Prieš išmetant tokius produktus kaip mėsa, žuvis ar daržovės, patartina jas izoliuoti atskiruose neperšlampančiuose maišeliuose. Šis veiksmas padės kvapui nepasklisti po namus.

Nuo nemalonaus kvapo namuose apsaugos ir tai, jei šiukšlių dėžė bus sandari. Gerai izoliuotas korpusas taip pat sumažins bakterijų plitimo galimybes po kitas erdves. Renkantis šiukšlių dėžę, rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar viršaus dangtis yra pakankamai sandarus.

Šiukšliadėžę namuose reikėtų laikyti atokiau nuo vietos, kur yra ruošiamas maistas. Skirtingai nei visi yra pratę, laikyti po virtuvine spintele ar kriaukle nepatartina. Geriausiai tam tiktų virtuvės kampas, su kuriuo yra pakankamai mažai sąlyčio.

Net ir laikantis visų priežiūros rekomendacijų, apsisaugoti nuo bakterijų padeda koja atidaroma šiukšlių dėžė. Nesant tiesioginio sąlyčio su rankomis, neteks gailėtis, kad pamiršus jas iš karto nusiplauti, nesąmoningai turėsime tolimesnį kontaktą su veidu ar maistu.

„Šiukšlių dėžė namuose gali būti ne tik kaip praktiškas apyvokos daiktas, bet gali pasitarnauti ir kaip interjero dizaino elementas. Pasirinkus prie interjero derančią šiukšlių dėžę, nebus būtina ją slėpti po kriaukle ar spintelėje. Anaiptol – bus galima drąsiai naudoti pagal paskirtį bei vizualiai pagyvinti interjerą inovatyviu dizainu“, – įsitikinęs R. Damaševičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų