2016 04 25

Komentaras: Kam pinigai – geroms ar blogoms mergaitėms?

„Geroms mergaitėms dangus, blogoms – viskas“. Pamenate šią Ute Ehrhardt knygą, graibstytą nuo lentynų, keliavusią iš rankų į rankas? Jos autorė – psichologė, kartu su vyru yra įkūrusi psichologinių konsultacijų įmonę, kurios specializacija – verslo ir vadybos psichologija, lyderystės ir retorikos meno mokymai. Kitaip tariant, Ute tvirtai įžengusi į ekonomikos pasaulį: ir konsultuoja apie pinigų uždirbimo psichologiją, ir pati yra nemenka verslininkė.
Rūta Vainienė
Rūta Vainienė / Gedmanto Kropio/„Laima“ nuotr.

Maža to, atstovauja sveikam feminizmui, kuris teigia, kad moteriai nereikia užsidaryti namie, kad ji turi būti daugiau nei vien vyro tarnaitė ir pati siekti savų viršukalnių.

Tai, kas prieš porą dešimtmečių atrodė kaip gana netikėta žinia (bent jau Rytų bloko gyventojoms), dabar jau jokia naujiena daugeliui moterų. Tipiškų gerų mergaičių gal dar ir yra, bet kai jos lieka vienos su savo mintimis ir svajonėmis, neabejotinai save mato tikromis blogiukėmis – savarankiškomis, nepriklausomomis, „aš galiu“ moterimis. Ute, suprantama, teisi. Bet, kaip dažnai nutinka – lazdos perlenkiamos: blogos mergaitės įvaizdis – iškreipiamas, pasidaro pernelyg tiesmukas ir dėl to klaidingas, o dažnam jaunam ar tiesiog mažiau patyrusiam žmogui net ir pražūtingas. Toks, kuris niekada neatves ten, kur žadėjo Ute Ehrhardt, tai yra į sėkmę ir užtikrintą finansinę ateitį.

Ištari „bloga mergaitė“ ir pirmiausia į galvą ateina „skandalingoji“ Madonna, „vakarėlių liūtė“ Paris Hilton ar „niekada nesišypsanti“ Victoria Beckham? Buvimas „blogai“ asocijuojasi su apnuogintu kūnu, nuolatiniais išsišokimais visuomenėje, nesibaigiančiais vakarėliais ir analogiškai tokiu pat atsainiu elgesiu su pinigais?

O juk yra ne visai taip. Mūsų išvardytos blogiukės – įžvalgios verslininkės, gal net darboholikės, ir, kas svarbiausia, itin disciplinuotos moterys. Štai Victoria Beckham įžengė į mados pasaulį 2008 metais, o 2014 metais jau buvo britų žurnalo „Management Today“ skelbiamo verslininkų šimtuko lyderė. Pirma vieta ji buvo įvertinta už neįtikėtinai greitai augusius jos įmonės pardavimus (per penkerius metus užaugo net 2900 procentų). Skirtingai nuo kitų įžymybių, Beckham sugebėjo itin sėkmingai kapitalizuoti savo vardą, paversti jį nemenku verslu. Istorija ypatinga tuo, kad Victoria iš muzikos pasuko į kitą – mados – verslą, garsėjantį itin žiauriomis taisyklėmis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Victoria Beckham
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Victoria Beckham 2016-2017 m. rudens-žiemos kolekcijos pristatyme

Nėra taip, kad įžymybė savo talentu užsidirbo milijoną, pasamdė sumanų investicijų valdytoją, o pati leidžia laiką šiltuose kraštuose. Ne, ji naujajame versle dalyvauja tiesiogiai, prideda ranką prie kiekvieno iš geidžiamiausių apdarų, net jų etikečių ir lentynų. Ir, neabejoju – finansų.

Arba štai Paris Hilton. Pamirškite ją kaip blogiukę, iš kurios netgi teko atimti paveldėjimo teises. Net rožinę spalvą pamirškite, na, nebent tai būtų dalykinis kostiumėlis. Paris Hilton kuria milijardų dolerių imperiją: kvepalų, rankinių, laikrodžių, įrašų ir dar krūvos sričių, kurių neužsuksi vien šaudamas šampaną Žydrajame Krante.

Sėkmė toks dalykas – ji užsibūna su drausmingosiomis.

Pinigų yra blogoms mergaitėms ta prasme, kad jos ne tūno po šluota, o imasi veikti. Pinigų yra geroms mergaitėms ta prasme, kad jos dirba intensyviai, reguliariai ir disciplinuotai. Sėkmė toks dalykas – ji užsibūna su drausmingosiomis.

Tyrinėkime bet kurį pavyzdį, bet kurį talentą turintį ar jo neturintį žmogų kurioje norite šalyje, kurioje norite srityje, vyrą ar moterį. Štai Vokietijon emigravęs Lietuvos verslininkas feisbuke pasidalijo žinute, kad jam labai patinka viena asmeninių finansų planavimo ir stebėjimo programėlė telefone ir kad asmeninį biudžetą jis sudarinėja jau daugelį metų. Patikėkite, tai nustebino! Koks galingas mitas, kad egzistuoja riba, kurią pasiekę labai turtingi žmonės jau nebeskaičiuoja pinigų. Jos nėra!

Nesvarbu, kas pasakė, jog gerai gyvena todėl, kad žino darbo skonį ir pinigų vertę. Kad visada mokėjo elgtis su pinigais, nes buvo laikas, kai jų nebuvo. Ir kai pinigų atsirado, jau suvokė, kad nereikia iššvaistyti nė cento. Ir kad taip buvo, yra ir visada bus. Dėkite šiuos žodžius sau į lūpas ir taip gyvenkite. Savo pinigams būkite geros mergaitės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis