2017 09 01

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvio Aleksejaus sukurtas drakono formos upelis pakeitė jo gyvenimą

Vilniaus prieigose savo tėvų sodybą paveldėjęs Aleksejus Abolichinas maždaug prieš trejus metus išgyveno sudėtingą gyvenimo etapą. Neseniai buvo po traumos, tuo metu neturėjo darbo, blogai jautėsi ir fiziškai, ir psichologiškai. Paprastai apie tokias situacijas sakoma – „gyvenu tarsi pelkėje“. Tačiau vyras nusprendė nepasiduoti ir sugalvojo savo kieme padaryti upelį, kuris simbolizuotų nuolatinį judėjimą.
Nadeždos ir Aleksejaus Abolichinų sodyba
Nadeždos ir Aleksejaus Abolichinų sodyba / Asmeninio archyvo nuotr.

Kadangi vandens kieme nėra, upelio vagą jis sudėliojo iš akmenukų. Ir ne bet kaip sudėliojo, o kad vaga, prasidedanti nuo šulinio, įgautų drakono formą. Mat tuo metu buvo Drakono metai.

„Vanduo ir ugnis – tie dalykai, į kuriuos galima žiūrėti amžinai, nes jie nuolat juda ir keičiasi. Kadangi arti vandens nėra, padariau upelį iš akmenukų. Tuo pat metu sugalvojau pastatyti pavėsines, tiltuką, malkinę. Taigi tėvų palikta aplinka pradėjo keistis.

Ir iki šiol keičiasi, niekas nestovi vietoje. Pasižiūri į kokią nors vietą iš kito kampo ir vėl gimsta mintis ką nors pertvarkyti. Taip su žmona ir gyvename, vis užsukame į turgų pasižiūrėti naujų augalų, kurie tiktų mūsų kieme. Kai jau pradedi, nebegali sustoti. Tai jau tapo hobiu“, – pasakojo pašnekovas.

Aleksejus aiškino, kad šalia savo upelio su žmona jie stengiasi kurti tokią aplinką, kuri neprieštarauja gamtai.

Asmeninio archyvo nuotr./Nadeždos ir Aleksejaus Abolichinų sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Nadeždos ir Aleksejaus Abolichinų sodyba

„Prie upelio aukštų augalų negali būti, kitaip gausis paprasta klomba, o juk norisi, kad augalai upelio neužstotų ir kad būtų išlaikytas upelio kraštovaizdis.

Atskiri akmenys mūsų kieme taip pat turi vardus. Pavyzdžiui, grybas Napoleonas, nes jis savo forma panašus į Napoleono kepurę. Kitą akmenį pavadinome Fortūna, kadangi yra dryžuotas, juodas ir baltas, kaip ir sėkmė: tai ji yra, viskas sekasi, tai jos nėra.

Taip pat kai kurie akmenys turi įvairių horoskopo ženklų formas, pavyzdžiui, gyvatė, arkliukas. Tiesiog pati gamta juos tokius padarė“, – toliau dėstė pašnekovas.

Beje, dabar vyras juokauja, kad pati apvaizda jam pakišo mintį sukurti šį upelį, kadangi per šiuos trejus metus jo gyvenimas labai pasikeitė į gera: mintyse atsirado daugiau pozityvumo, daugiau gyvenimo džiaugsmo ir noro kurti.

„Mano manymu, žmogus turi grįžti prie gamtos. Kuo arčiau gamtos, tuo sveikesnis jautiesi“, – įsitikinęs Aleksejus.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.

Visus negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Мano kiemas“. Konkurso taisyklės: 1. Pildykite anketą prisegdami savo kiemo, sodybos nuotraukas ar vaizdo įrašus. 2. Aprašykite, per kiek laiko sukūrėte savo kiemo aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, sodą, gėlyną, bei kuriame mieste ar rajone tas sukurtas grožis yra. 3. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr., kad galėtume su jumis susisiekti.
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis