2013 10 28

Kova su bakterijomis vonioje ir tualete

Valyti vonios kambarį, tualetą ir kanalizacijos vamzdžius sudėtinga, nes dažniausiai prireikia net kelių skirtingų preparatų: vieni skirti dušo kabinai, kiti – kovai su pelėsiu, trečiais valome tualetą, dar kitais kovojame su nuotekų vamzdžiuose besikaupiančiais nešvarumais ar stengiamės pašalinti nemalonius kvapus.
Vonios interjeras
Vonios interjeras / Fotolia nuotr.

Išvalius vonią ar tualetą, dažniausiai pasijunti lyg chemijos gamykloje – kvapas riečia nosį, ašaroja akys. Tai dėl to, kad šioms patalpoms skirtuose valikliuose cheminių medžiagų koncentracija yra didesnė nei įprastuose. Be to, vonios kambario ir tualeto valymas panašus į amžiną Sizifo darbą – kiek jį bedarytum, rezultatas, atrodo, pasiekiamas tik akimirksniui.

Šias problemas, kaip teigia mokslininkai, galima įveikti iš esmės pakeitus požiūrį į namų valymą ir jo metu vykstančius procesus. Naujosios kartos valiklių su probiotikais veiklos principas kitoks nei cheminių preparatų – jei pastarieji rezultatą pasiekia tik tam kartui, valymo priemonės su probiotikais sukuria ilgalaikį efektą. Gerosios bakterijos ne tik išstumia blogąsias bei sunaikina nešvarumus, bet ir sukuria mikrobiologinę plėvelę – „gerųjų bakterijų“ kolonijas, neleidžiančias daugintis patogeninėms, ligas galinčioms sukelti arba, pavyzdžiui, nemalonų kvapą skleidžiančiomis bakterijoms.

Vonios kambaryje „Probiotic“ valymo priemonių „apetitą“ pajunta ne tik nešvarumai, kuriuos probiotikai paprasčiausiai suvalgo, bet, kaip rodo užsienio mokslininkų atlikti tyrimai, ir pelėsinis grybelis. Jei pastaroji bėda nėra itin stipriai išplitusi ar įsisenėjusi, probiotikais praturtintas valiklis grybelį įveikia. Tiesa, pelėsis – itin stiprus ir gyvybingas priešas, tad net ir skaitlingos gerosios bakterijos gali kiek užtrukti benaikindamos jį.

Valant „karališką“ tualeto baldą, kurio link, kaip sakoma, net karaliai pėsti vaikšto,  vienodai svarbi ir švaros, ir kvapo kontrolė. Probiotinių valymo priemonių pliusas yra tai, kad skirtingai nuo daugelio kitų priemonių su blogu kvapu jos kovoja ne užmaskuodamos ar pridengdamos jį, o pašalindamos to kvapo priežastį – jį skleidžiančią organiką ar mikrobus. Čia, kaip ir vonioje, probiotikų gebėjimas sparčiai daugintis ir užimti „gyvybinę erdvę“ padeda švarą išsaugoti ilgiau, ypač tose vietose, kur bakterijų ir nešvarumų nenuplauna vanduo.

Nuotekų vamzdžiai bute ar name kažkuo panašūs į mūsų kraujagysles. Tik ant pirmųjų sienelių besirenkantys nešvarumai grasina „kamščiu“ ir dideliais nepatogumais, o ant antrųjų besikaupiantis cholesterolis – miokardo infarktu ar insultu.

Vos kamštelio-dviejų „Probiotic“ valiklio per savaitę užtenka, kad vamzdžiuose karaliautų ne nešvarumai, o gerosios bakterijos, kurios be to, dar ir panaikina nemalonių kvapų sukėlėjus ir, kas itin svarbu privačiuose namuose gyvenantiems žmonėms, nekenkia biologinio valymo įrenginiams. Atvirkščiai – praturtina valymo įrenginius naujomis bakterijomis ir sutaupo pinigų profilaktiniam jų kiekio atstatymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai