Moteris dalinasi, kad dailiai atnaujintas rąstinukas Zarasų rajone – vyro tėčio dovana. Iš pradžių pora neskubėjo namuko remontuoti. Kristina dalinasi, kad nors pagal dokumentus namas yra pastatytas maždaug dvidešimto amžiaus viduryje, tačiau įvertinus rąstus atrodo, kad jis skaičiuoja ir ilgesnę savo gyvenimo istoriją.
„Nebuvo taip, kad susėdom ir sakom – remontuosim. Tiesiog taip klostėsi gyvenimas, kad apsigyvenom kartu, įsuko rutina, atrodė, kad eini į darbą, o kas daugiau? Pasidarė nuobodu, be to, ir jauni buvom, vaikų neturėjom. Vieną dieną vyras sako, kad važiuoja į kaimą – kadangi alyva verčia namo pamatą, ją reikia iškasti. Nusprendžiau ir aš kartu vykti. Tąkart privargom, kadangi su ta alyva turėjom reikalų. Taip vis dažniau ir dažniau vis tos kalbos pasigirsdavo, kad reikia kažką daryti su šia sodyba“, – dalinasi Kristina.
Moteris pasakoja, kad jai įstrigo rugpjūčio 15 d., kai tada dar būsimas vyras pasiūlė vykti paruošti vietą lentoms, užsiminė apie tai, kad reikėtų keisti senojo namuko stogą. „Tada ir susidėliojo viskas, kai paklausė – ką aš manau apie tai, kad mes jau kartu pradėtume tvarkytis šį namą“, – sakė Kristina.
Pamažu pora kibo į darbus – daug ką darė ir savo rankomis, kai reikėjo – kvietėsi meistrus. Pasikeitė stogą, įsivedė vandenį, pasirinko oras-vanduo šildymo sistemą, tvarkėsi aplinką. Norėjo gyventi patogiai ir komfortiškai, neieškojo laikinų sprendimų.
„Mūsų miestas nedidelis, visi savi, ilgai laukti meistrų nereikia – mums tikrai pasisekė, kad darbai vyko sklandžiai ir greitai“, – sako moteris.
Paklausta, kas labiau buvo prie širdies – naujas ar senos statybos namas, Kristina dalinasi, kad apie naują namą net ir negalvojo. „Manau, kad finansine prasme būtų sudėtingiau statyti naują namą, o kadangi esu kultūrologė, tai man iš profesinės pusės net labai įdomu atnaujinti seną namą. Prisilietimas prie seno ir atvedė į tai, kad rinkomės ne griauti, bet išsaugoti tai, kas sena, pavyzdžiui, daug kas klausė, kodėl pilnai stogo nekeičiame ar kodėl palėpėje kambarius įrengsime. O aš manau, kad labai svarbu puoselėti ir išlaikyti tai, kas autentiška“, – mano Kristina.
Virtuvė – vyro darbas
Grupėje „Prieš ir po“ moteris pasidalino virtuvės ir svetainės nuotraukomis, kurios iškart sulaukė daug dėmesio. „Dar turime, ką nuveikti name, pavyzdžiui, pasirūpinti darbo ir dukryčių kambariu, nelabai tenkina ir dušo patalpa. Žodžiu, dar norisi vis padailinti, kad vaizdas būtų toks, kokio norisi. Idėjų, kaip kurti namų interjerą, kokias spalvas rinktis atradau internete. Su vyru tikrai labai daug kur tardavomės, gal kažkur nuomonės ir nesutapdavo, tačiau iš visko išsisukdavome ir atrasdavome geriausią sprendimą“, – sakė moteris.
Išties nemažai susižavėjimo sulaukė ir šeimos virtuvė, kurioje vyrauja tamsiai žalios ir baltos spalvos. „Baldus gamino vyras – virtuve labai džiaugiuosi. Šią idėją radau internete ir atsispausdinau. Vėliau nuotraukos jau jau nebepavyko atrasti, todėl labai džiaugiausi, kad laiku atspausdinau. Apskritai labai daug idėjų pavyko atrasti internete ir vėliau jau pritaikyti su tam tikrais pokyčiais ir savo namuose“, – džiaugėsi Kristina.
Kviečiame paganyti akis!