Taigi, kaip save pristatysite – kaip gestikuliuosite ir kaip žais jūsų mimika per tas kelias minutes, susitikus su nepažįstamu žmogumi, – gali turėti įtakos naujam jūsų verslo sandoriui. Štai tinlalapyje businessinsider.com pateikiama 18 patarimų, kaip geriau pateikti savo kūno kalbą ir padidinti kitų žmonių pasitikėjimą jumis.
Kūno pozicija
- Pradėkite nuo laikysenos – laikykite nugarą tiesiai, bet neįtemptą, atpalaiduokite pečius, kad neatrodytumėte įsitempę.
- Suderinkite savo kūno pozą su žmogaus, su kuriuo bendraujate, taip parodysite, jog norite įsitraukti į pokalbį.
- Nesukryžiuokite kojų. Laisvesnė padėtis rodys, jog nesate susikaustę. Tyrimai rodo, jog sukryžiavę kojas nesąmoningai neatskleisite visos informacijos ir nebūsite atviri.
- Šiek tiek pasilenkite į priekį – tai bus ženklas, jog tikrai įdėmiai klausotės.
- Galite pakartoti kito žmogaus judesius, taip parodysite, jog sutinkate su juo ir jaučiate palankumą.
Rankos ir plaštakos
- Atpalaiduokite rankas prie šonų. Tai bus ženklas, jog esate atviras idėjoms. Tas pats kaip ir su kojomis – nesukryžiuokite, taip efektyviau priimsite informaciją.
- Gestikuliavimas rankomis padidins kito žmogaus pasitikėjimą jumis. Įrodyta, jog rankų gestai naudingi jūsų pačių smegenims ir galvojimui.
- Pasisveikinkite tvirtu rankos paspaudimu, bet nepersistenkite. Tvirtas rankos spustelėjimas yra vienas iš svarbiausių kūno kalbos ženklų, kuris sukuria viso bendravimo aplinką. Kas gi norėtų paspausti rankas ir paskui bendrauti su „šlapiu makaronu“ – pesimistišku ar depresuojančiu žmogumi?
- Dar prieš susitikimą pagalvokite apie skirtingų kultūrų pasisveikinimus ir atsisveikinimus.
Taip pat skaitykite: Turtingų ir sėkmės lydimų žmonių įpročiai iki 8 valandos ryto
Veido išraiška ir juokas
- Linktelėjimai ir nuoširdi šypsena rodys, jog suprantate kitą žmogų, sutinkate ir dėmesingai klausotės.
- Juokas – dar vienas būdas pagyvinti bendravimą; nusijuokus vietoje ir laiku parodysite, jog klausotės.
- Palaikykite akių kontaktą, kuomet kitas žmogus kalba, tą patį darykite ir patys kalbėdami. Būkite atsargūs – jei reikės pagalvoti apie atsakymą, nebūkite įsisteibeliję per ilgai, nes tai gali atrodyti per daug agresyvu.
- Nemirksėkite per daug. Dažnas mirksėjimas gali atskleisti, jog nervinatės ir nesijaučiate patogiai.
- Galite pakartoti kito žmogaus gestus, elgtis panašiai. Tai rodys, jog pritariate ir mėgstate tą žmogų.
- Kontroliuokite balsą. Kalbėkite žemesniu balsu ir stebėkite, kad kiekvienas sakinys neskambėtų kaip klausimas. Giliai kvėpuokite, kalbėkite aiškiai ir lėtai.
Taip pat skaitykite: Vyturių ir pelėdų ypatybės bei privalumai
Dar keli patarimai
- Per susitikimą turėkite užrašus. Tai parodys, jog jūs aktyviai dalyvaujate pokalbyje, jam ruošėtės pasižymėdami tezes, rūpinatės tuo, ką kitas žmogus pasakys, o užsirašinėdami nepamirškite palaikyti akių kontakto.
- Stebėkite ir kitų žmonių gestus, nes tokiu būdu matysite, ar jie jau nori užbaigti pokalbį. Kiti bus daug labiau linkę pratęsti tolimesnį bendravimą su jumis, jei stebėsite ir suprasite jų užuominas.
- Atsisveikinkite tvirtai spustelėdami ranką ir išlaikydami akių kontaktą, taip parodydami, kad puikiai praleidote laiką ir tikitės susitikti dar kartą.