Į prekybos centrus užsukite apgalvoję, ko trūksta virtuvėje
Gaminti Kotryna mėgo nuo vaikystės, o rašyti tinklaraštį pradėjo tik per pandemiją, kai atsirado daugiau laisvo laiko. Dabar jos paskyrą „Instagram“ seka beveik 10 tūkst. žmonių, o mėgstamas hobis atnešė ir puikių rezultatų – pavyko suburti ne tik ištikimų sekėjų auditoriją, bet ir užmegzti tvirtas partnerystes. Mėgstanti gaminti, improvizuoti ir vis kažką naujo išbandyti Kotryna mano, kad pamėgti sukinėtis virtuvėje gali bet kuris žmogus – tai nėra sudėtinga.
Pati Kotryna apsipirkti eina tik iš anksto susidariusi produktų sąrašą, be to, ji kaskart patikrina, kokios tą savaitę vyksta akcijos. „Ilgainiui įpratau pirkti mažiau, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad reikės. Produktai greitai genda, tad svarbiausia taisyklė yra įvertinti savo galimybes suvartoti visus produktus iki jų galiojimo pabaigos ir susiplanuoti, ką iš jų gaminsite. Lengviausia susiplanuoti savaitės meniu vienam ar dviem asmenims, kaip mano atveju, o kai šeima didelė ir visų norai skirtingi, tai sudėtingiau. Vis dėlto, svarbu lavinti planavimo įgūdžius ne tik tam, kad neišmestume maisto, bet ir tam, kad sutaupytume“, – įsitikinusi K.Remeikaitė.
Tinklaraštininkė taip pat niekada neperka vienkartinių maišelių – su savimi visada nešiojasi daugkartinį: „Įpratau į prekybos centrą neštis tvirtą ir talpų daugkartinį medvilninį „Rimi“ maišelį. Taip ne tik tvariau, bet ir pigiau – nereikia nuolat pirkti plastiko maišelių. O jei jau pamiršome atsinešti daugkartinį maišelį, yra alternatyva – prie kasos pasiimti popierinį, kurie bus mažiau kenksmingi aplinkai.“
Nepamirškite peržiūrėti lojalumo kortelės pasiūlymų
Prieš einant į prekybos centrą Kotryna pataria visada atsižvelgti ir į asmeninius pasiūlymus lojalumo kortelėje. „Esu linkusi iš anksto sudaryti meniu beveik kiekvienai savaitės dienai, tad dažniausiai susiplanuoju apie 4-5 patiekalus, be to, pasitikrinu tą savaitę man siūlomas akcijas parduotuvės terminale ir pagal tai dėliojuosi meniu. Pirmiausia tikrinu mėsai, žuviai ir pieno produktams taikomas akcijas, nes tai brangiausi produktai mano krepšelyje. Laimei, nuolaidos įprastai ir būna pritaikytos produktams, kuriuos perku dažniausiai. Be to, asmeninės nuolaidos kartais netgi primena, kad namie baigiasi vienas ar kitas produktas“, – patirtimi dalinasi maisto tinklaraštininkė.
Ieškokite privačios etiketės ir greitai besibaigiančio galiojimo prekių
Kotryna pasakoja, kad retai praeina pro privačia „Rimi“ etikete pažymėtas kruopų ir konservuotų daržovių pakuotes, dažnai į produktų krepšelį įsideda konservuotų pupelių ar burokėlių skardinę. „Privačios etiketės produktai yra kokybiški, o taip pat pigesni už analogiškus produktus, tad jas pirkdama visada sutaupau. Papildomų akcijų metu tokių konservuotų produktų galima nusipirkti daugiau, nes jų galiojimo laikas ilgesnis“, – primena tinklaraštininkė.
Pasak Kotrynos, norint sutaupyti, verta nenukrypti nuo pirkinių plano, o tam padeda patarimas į prekybos centrą niekada nevažiuoti alkanam – tada tikrai galima prisipirkti ne tik nereikalingų, bet ir sveikatai ne itin palankių užkandžių.
„Nepraeikite pro besibaigiančio galiojimo produktų lentyną – jų galiojimo laikas trumpas, bet kartais pravartu juos įsidėti į krepšelį šio vakaro vakarienei. Tokiu atveju visa šeima pavalgysite vos 5 eurus, o gal ir dar mažiau“, – siūlo vilnietė.
Naudokitės e. parduotuvės paslaugomis
Vaikai dažnai užsimano tai, ką mato parduotuvių lentynose. Tam, kad jų nereikėtų vežtis kartu, sutaupysite apsipirkdami el. parduotuvėje. „Taip užsakydami produktus tikrai rečiau nukrypsite nuo suplanuoto meniu ir neturėsite ieškoti kompromiso, pildydami vaikų norus. Teliks ilsintis išsirinkti prekes, sulaukti kurjerio arba užsakius prekes iš ryto, parsivežti jas namo, grįžtant iš darbo, užsukant į artimiausią „Rimi Drive“ stotelę. Toks būdas labai taupo mūsų laiką ir pinigus, nes nebėra galimybės stverti kažką iš lentynų spontaniškai, o nestovint kamščiuose dingsta noras užkandžiauti automobilyje“, – sako K.Remeikaitė.