2021 02 23

„Laimės Forumo“ įkūrėjas: ir Lietuvos verslas suvokia, kad laimingas žmogus – geriausias darbuotojas

Kalbėti apie laimę šiandien, kai visą pasaulį gniaužia pandeminis nuovargis, yra privaloma. Pandemijos destrukcinė įtaka visuomenės fizinei ir psichologinei būsenai linksniuote linksniuojama viso pasaulio mokslininkų. Šie labai aiškiai įspėja, kad nesiėmus reikiamų veiksmų, COVID-19 gali virsti visuomene skaldančia, skandinančia ir net žudančia depresija.
Juokas darbe
Juokas darbe / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Laimė

Kembridžo mokslininkų tyrimas – nuo COVID-19 pradžios psichologinių negalavimų skaičius daugiau nei padvigubėjo, Lietuva – ne išimtis

„Laimės forumo“, renginio, kalbančio apie psichinę sveikatą ir emocinį intelektą iniciatorius Almantas Dulkys pripažino:

„Prieš metus neturėjome net minties, kad organizuosime tokį forumą, tačiau neabejojame, kad šiandien jis yra būtinas. Vien kalbėjimas apie rūpinimąsi visuomenės ir žmogaus psichikos sveikata jau yra prasmingas, nes taip nyksta stigmos ir žmonėms transliuojama, kad normalu dabar jaustis nenormaliai.

Pamatę pasibaisėtinus Pasaulio Sveikatos Organizacijos ir Kembridžo mokslininkų tyrimų rezultatus, pasiteiravome Lietuvos Psichikos centrų apie vietinę situaciją. Išgirdus, jog jau po pirmojo karantino buvo pastebimas didžiulis užleistų psichikos negalavimų srautas, neliko abejonių į vieną vietą surinkti geriausius iš geriausių ir mokyti visuomenę sau padėti.

Kad depresija ir nerimas išties įleido šaknis į šiandieninę visuomenę, liudija ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys. Jais remiantis, depresija jau pakilo į pirmą vietą žmogaus veiksnumą labiausiai paveikiančių ligų sąraše. Pabrėžiama, kad šios ligos gydymas valstybėms jau dabar kainuoja daugiausia. Deja, ne visada ir ne už visą gydymą sumoka valstybės, todėl tai tampa sunkia finansine našta piliečiams. Didžiausia našta yra ne finansinė, o socialinė, kai tiek depresijos pakirstas žmogus, tiek jo šeima, patekę į depresijos gniaužtus, patiria milžinišką įtampą, stresą, o gyvenimo kokybė drastiškai krenta.

Pasaulio sveikatos organizacijos įspėjimas nėra vien laikraštinis, nuo mūsų nutolęs faktas. Kad nerimas kelia grėsmę Lietuvoje, įrodo visai neseniai „Spinter“ ir SB „Draudimo“ atliktas „Nerimo matavimo indekso“ tyrimas, kuris atskleidė, kad net 90 proc. apklaustų Lietuvos žmonių nerimauja dėl savo šeimos gerovės, o 61 proc. lietuvių mano, jog per pandemiją jų nerimo lygis išaugo.

Visi nusipelnėme laimės

A.Dulkys primena seną posakį, jog kartais suprasti, kiek daug turi, gali tik tai praradęs. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad laimę atrasti galima tik persirgus depresija. Jis neslepia, jog ir pats ilgą laiką ieškojo laimės, o didžiausias jos sankaupas atrado labdaringoje veikloje, projekte „Stiprūs kartu“, o dabar – organizuojant Laimės forumą.

Dar labiau džiugina tiek profesionalų, tiek medijų, tiek žinomų ir gerbiamų žmonių užsidegimas kartu organizuoti analogų neturintį renginį. Taip pat, gerąja prasme – šokiruoja verslo elito suvokimas, kad tai gali būti svarbiausias šių metų renginys ir vadovams, ir paprastiems darbuotojams. Kas kitas, jei ne pastarieji yra viso verslo ir ekonomikos variklis? Ne išimtis ir Vyriausybės rolė, mat vos kreipęsi į Sveikatos Ministeriją, iškart sulaukėme palaikymo ir šiuo metu deriname detales, kaip šią prasmingą misiją pastiprinti ministerijos įsitraukimu.

Taip pat norime nuoširdžiai pakviesti visus Lietuvos žurnalistus, redaktorius, rašytojus, nuomonės formuotojus, visą inteligentiją ir šviesuomenę prisidėti prie laimės idėjos skleidimo – savo geru žodžiu, įžvalgomis, straipsniais ar komentarais.

Pranešėjai ir programa: penktadienį laimingesnius kvies tapti darbuotojus, šeštadienį – visus

Laimės Forumas prasidės penktadienį, kurio programa aktuali visiems dirbantiems, kurie šios pandeminės krizės metu nori pasijusti laimingesni ir didinti savo profesinį efektyvumą. Pirmą kartą Lietuvoje tokia didele apimtimi šnekėsime apie psichologinius žmogaus resursus ir emocinį intelektą.

Ar galime išmokti empatijos ir nuoširdžios komunikacijos? Kuo kūryba susijusi su stabilia psichika ir atvirkščiai? Ar žinių perteklius gali pakenkti? Kaip emocinį intelektą įdarbinti produktyvumui ir pelningumui didinti? Kaip perdegus darbe – atsitiesti ir tokios klaidos nekartoti? Kodėl darbus keičia geriausi iš geriausių bei kaip užtikrinti, kad jie pasiliktų kuo ilgiau?

Tai tik keletas temų, kurias analizuos ir savo ekspertinėmis žiniomis dalinsis emocinio intelekto ekspertas ir BMI instituto lektorius Aadas Jcm Van Vliet, kuris pasakos apie tai, kas bendro tarp efektyviausių lyderių, mylimiausių vadovų ir verslo sėkmės.

Taip pat forume diskutuos Google vadovas Baltijos šalims, žurnalistas Andrius Tapinas, ekonomistas Dr. Nerijus Mačiulis. Kūrybiškumo mokysimės iš "Apple" kūrybos vadovo Lietuvai Ryčio Juodeikos kartu su muzikos kūrėja Jurga Šeduikyte, psichologinių streso valdymo pratimų mokins naujosios kartos psichologai Paulius Rakštikas ir psichologijos mokslų daktarė Akvilė Daniūnaitė. Apie judėjimą ir jo įtaką darbingumui pasakos Vlada Musvydaitė.

O kur dar visa galybė mokslininkų, psichologų ir psichiatrų! Absoliučiai visa programa parengta remiantis naujausiais psichologijos mokslo atradimais bei patvirtintais tyrimais, tad nenuostabu, kad šias praktikas taiko tokie pasauliniai lyderiai kaip Billas Gatesas, Oprah Winfrey, Willas Smithas, Michaelasa Jordasn ir kt.

Šią dieną baigsime ir efektyviam poilsiui ruošimės mokslų daktarės, dirbančios kokybiško miego temomis Alicjos Juškienės ir somnologės Evelinos Pajedienės sesija apie tinkamo miego taisykles bei nemigos gydymo metodus.

Gerai išsimiegoję, šeštadienio programą pradėsime stipriai ir nuo aktualiausių temų – streso, nerimo, depresyvių nuotaikų suvaldymo. Vėliau, Gabrielė, kartu su ja išgydžiusia psichologe Egle Adomavičiūte, pasakos kaip visą gyvenimą trukusią klinikinę iki panikos vedusią gyvačių baimę ji išsigydė per pusdienį. Vėlesnėse sesijose temos lengvės, o forumą užbaigsime vakaruose itin plačiai taikoma dailės terapija, kurią ves dailės terapeutė, Europos dailės terapijos federacijos narė (EFAT) Emilija Mecelicaitė.

Išskirtinis dėmesys praktiniams mokymams

Viso forumo metu išskirtinį dėmesį skirsime praktiniams mokymams, be kurių bet koks teorinių žinių pagrindas prarastų prasmę. Šias praktikas ves jau minėtas psichologas, atidos (mindfulness) mokytojas Paulius Rakštikas, Zen vyresnysis dharmos mokytojas Rytis Juozapavičius, Kognityvinės Eglesio Terapijos tėvu Lietuvoje vadinamas biomedicinos mokslų daktaras Julius Neverauskas, psichologijos mokslų daktarė Akvilė Daniūnaitė.

Anot Harvardo mokslininkų tyrimų, laimingų darbuotojų kompanijos yra 13 % produktyvesnės, o tokių darbuotojų kūrybiškumas vidutiniškai yra net trečdaliu didesnis! Laimingi žmonės kuria laimingas bendruomenes, bendruomenės – laimingą tautą, tauta – laimingą Valstybę. Laimę kurti galime tik kurdami ją kartu. Visą informaciją apie Laimės Forumą, kuris vyks lietuvių kalba, rasite tinklapyje www.laimesforumas.lt. Bilietus į renginį platina „Bilietai.lt“. Forumas rengiamas bendradarbiaujant su solidžiausių konferencijų – Lietuvos Davoso organizatoriais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai