Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 07 01

Liepos mėnesio darbai sode ir darže

Atrodo, kad vasara užsibūti ilgiau nenori, tačiau nors dienos ir nėra visiškai šiltos, sodininkai bei daržininkai jau džiaugiasi pirmaisiais savo užaugintais skanėstais.
Vasaros uogos
Vasaros uogos / Fotolia nuotr.

Liepos mėnuo – tikras derliaus pikas, kai viskas auga, dera, noksta, o mums belieka savo organizmą su kaupu aprūpinti šviežiomis daržovėmis, vaisiais, uogomis ir kitais gardėsiais. Kadangi esminiai darbai sode ir darže buvo atlikti anksčiau, belieka tik sekti orų prognozes, laiku palieti, patręšti, išravėti piktžoles.

  • Kuo daugiau dėmesio skirkite kenkėjams: šiuo metu kaip tik savo juodus darbelius atlieka amarai, šliužai, sraigės, kolorado vabalai ir kiti. Todėl rekomenduojama naudoti atitinkamas priemones, kurios išvaiko kenkėjus, ir taip apsaugoti savo augalus.
  • Būtinai reguliariai išravėkite piktžoles, ant kurių labai mėgsta kauptis kenkėjų armijos ir nepalikite jų darže ar sode, o nuneškite kuo toliau nuo būsimo ar esamo derliaus.
  • Sėkite veją, dauginkite vienmetes ir daugiametes gėles. Patikusių vienmečių sėklas galite surinkti ir palikti kitam sezonui. Tačiau jeigu dauginti nesiruošiate, tuomet nužydėjusias nupjaukite, kad neužimtų vietos ir negadintų estetinio vaizdo.
  • Rinkite uogas: serbentus, agrastus, braškes, vyšnias, trešnes ir kt., bei ruoškite jų atsargas žiemai.
  • Po derliaus nuėmimo uogakrūmius ir vaismedžius taip pat galite apgenėti, serbentus ir agrastus padauginti, nupjauti braškių ūsus, kitus palikite padauginimui. Tokiu pačiu būdu pasirūpinkite ir sode auginamomis žemuogėmis.
  • Pievose jau gausėja vaistažolių, tad nesnauskite ir pradėkite jas rinkti bei džiovinti.
  • Vasaros viduryje tręškite avietes organinėmis trąšomis ir būtinai gausiai paliekite.
  • Darže dauguma daržovių pradeda duoti pirmą derlių, todėl reguliariai šalinkite piktžoles, tręškite, laistykite. Tiesa, laistyti reikia vakare arba anksti ryte šiltu vandeniu.
  • Daugiausiai dėmesio skirkite agurkams, pomidorams, saldžiajai paprikai. Šios daržovės jautriausiai reaguoja į vandens ar mineralinių medžiagų trūkumą. Jeigu pritrūks nors vieno „ingrediento“, daržovės neužsimegs arba bus labai skurdžios. Karštomis ir sausomis dienomis liekite gausiai ir dažnai.
  • Nuo pomidorų stiebų pašalinkite pageltusius, sudžiūvusius lapus, nereikalingus ūglius.
  • Moliūgai taip pat išleidžia ilgus daigus, tačiau ne ant visų užsimezga vaisiai. Taigi formuokite taip, kad liktų po 3–4 vaisius. Gausiai laistykite ir tręškite.
  • Gėlyne laikykitės vienos taisyklės – pašalinkite jau nudžiūvusias, nužydėjusias gėles, jeigu neketinate jų dauginti.
  • Aukštas, linkstančias gėles būtinai paremkite, pritvirtinkite – tokios žiūrėsis daug dailiau: jurginai, kardeliai, dedešvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?