Kaip pasakoja Inga, prieš gerą penketą metų, belaukdami trečiosios atžalos, su šeima jie nusprendė iš uostamiesčio išsikelti į didesnį būstą priemiestyje su nuosavu kiemu.
„Pačių suprojektuoto namo interjero idėjas norėjome pratęsti ir kieme. Galiniame kieme troškome didesnės, bet jaukios erdvės aktyvioms veikloms, vaikų žaidimams, šventėms, šalia – ramios ir atpalaiduojančios erdvės vakarienėms ir bendravimui, poilsiui. Taip pat nuosavame sklype juk privalomas ir mini sodas bei daržas – patogus, kompaktiškas ir estetiškas“, – pasakoja Inga.
Kuriama aplinka gimė iš meilės menui ir gamtai
„Aplinką pradėjome kurti dar iki įsikeliant, kad atvykus gyventi jau būtų galima džiaugtis gražia veja, žaluma ir bent keletu žydinčių gėlių. Po truputėlį kasmet augalų vis daugėjo, begyvenant ir kitu kampu pradėjau matyti perspektyvas skirtingais metų laikais, atradau grupavimo privalumus, tęsiau pradėtas gėlių linijas. Tiesą sakant, tai pirmas sodas, kurį man teko kurti, prižiūrėti ir auginti – tad pagrindinės apželdinimo žinios atėjo per praktiką, nors kraštovaizdžio architektūros studijų žinios, mėgėjiškos tapybos, fotografijos eksperimentai, kelionėse surinkti įspūdžiai akivaizdžiai nugulė ir aplinkos apželdinimo projekte“, – pasakoja Inga.
Ji priduria, kad kaip ir kurdama namo interjerą, pagrindines idėjas rinko Baltijos pajūryje bei aplankytose šalyse – norėjosi, kad sodas primintų būtent tas nuostabias poilsio ir kelionių akimirkas gražioje gamtoje.
„Turėjau norą sukurti kažką neįprasto iš neįmantrių Lietuvoje augančių augalų. Tiesa, buvo svarbu, kad augalai būtų ilgiau žydintys ir nelabai reiklūs – su šeima mėgstame keliauti, bandyti naujas pramogas ar tiesiog ilsėtis bei užsiimti savo mėgstamomis veiklomis, tad laiko sodui ir jo priežiūrai lieka nedaug“, – mintimis dalinasi pašnekovė.
Sode auga įvairių rūšių gluosniai, levandos, lendrūnai, šluotelinės hortenzijos, eraičinai, sidabrakrūmiai; linijos ir akcentai – visžaliai rutulio ar stačiakampio figūromis formuojami buksmedžiai ir kukmedžiai, senais laikais buvę populiarūs Mažojoje Lietuvoje.
„Žinoma, ne visų augalų tobulos išvaizdos pavyksta kasmet sulaukti – na bet sodas turbūt kaip ir visas gyvenimas, gyvas, besikeičiantis, su nuosmukiais ir pakilimais. Vienų augalų žydėjimą keičia kitos spalvos žiedai. Nevengiu ir paeksperimentuoti su naujais augalais, juk kaip kitaip išmoksi augalą prižiūrėti? Kai kurių reiklesniųjų teko ir atsisakyti, kai kuriems nepatiko parinkta vieta ar kaimynystė. Tad juos bandau pakeisti kitais, anuos persodinti į kitą vietą“, – sako I.Puleikienė.
Ateityje ji planuoja papildyti aplinką keletu miskantų ar lendrūnų ir katžolėmis: „Įdomu palyginti jų auginimą su levandomis. Jau gyvuoja galvoje sukurtas terasos gebenių ir/ar raganių sienų projektas. Ir ties tuo turbūt apsistosiu – esu patenkinta sukurtu želdyno stiliumi, vaizdu, įveikiama aplinkos priežiūra. Na, kol nekils kitų „grandiozinių“ ar mažesnių idėjų. Ką tik aplankytos Kopenhagos gatvėse mačiau vos ne asfalte augančius nemažus žydinčius įspūdingus vijoklius, puošiančius namų fasadus ir tuo grožiu labai susižavėjau“, – sako Inga.
Konkursą „Мano kiemas“ remia japoniškų profesionalių įrankių ir sodo technikos gamintojas „Мakita“.
Visi konkurso dalyviai turi galimybę laimėti 500 eurų vertės „Makita“ kelioninį akumuliatorinį kompresorinį maisto šaldytuvą, kuris šaldo iki -18 °C arba šildo iki +60 °C, nepriklausomai nuo išorės temperatūros! Šaldytuvas veikia iš trijų energijos šaltinių: nuo 18V akumuliatoriaus, AC arba DC srovės.
5 dalyviai bus apdovanoti prizais – „Makita“ termosais ir akiniais.
Apie konkurso sąlygas skaitykite ČIA.