Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 10 21

Maži namai gali atrodyti didesni: patarimai, kaip paprastais būdais optiškai praplėsti erdvę

Turbūt dauguma naujakurių sutiks – keičiant būstą svarbu kruopščiai apgalvoti jo įrengimo detales. Naujuose namuose kiekvienas kvadratinis metras itin svarbus, ypač jei mėgstate gyventi patogiai, vertinate funkcionalumą, siekiate erdvės pojūčio. Tačiau erdvės, ypač mažesniame plote, neretai pritrūksta – kaip ją optiškai praplėsti, padidinti?
Nedidelio buto interjeras
Nedidelio buto interjeras / 123RF.com nuotr.

Lengviausias kelias – atsikratyti bereikalingų daiktų. Tačiau juk ne visuomet pavyksta lengvai išmesti tai, kas kelia nemažai sentimentų. Tokiais atvejais verta žinoti keletą efektyvių triukų, kaip sukurti didesnės erdvės pojūtį, nesvarbu, ar tai būtų nedidelis butas, ar sodyba, o gal vasarnamis.

Viena svarbiausių ir patikrintų taisyklių – šviesių spalvų interjeras visuomet atrodys erdviau nei tamsių. Todėl jei norite vizualiai padidinti būsto plotą, naudokite daugiau baltos spalvos, šviesių, pastelinių tonų. Jie puikiai atspindi šviesą, todėl namai atrodys ne tik šviesesni, bet ir didesni.

Balta spalva sukuria ir švaros, sterilumo įspūdį, todėl jei baiminatės, kad namuose pritrūks jaukumo, apstatykite juos mediniais baldais, papuoškite ryškiaspalviais akcentais, nevenkite natūralių audinių.

Tačiau nesirinkite storų, sunkių užtiesalų, apklotų, staltiesių, patalynės – tamsūs ir sunkūs audiniai taip pat optiškai mažina erdvę.

Apskritai mažose erdvėse interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis minimalistinį stilių – kuo namuose daugiau įvairių detalių, spalvų, raštų, dulkes kaupiančių dekoro elementų, tuo erdvė atrodo mažesnė, o namai – labiau apkrauti.

Todėl jei kuriate namus nedideliame plote, svarbu prisiminti taisyklę, kad svarbiausia – paprastumas. Jis turėtų nebūti pamirštas ir renkantis baldus, net montuojant buitinę techniką. Kai ši paslėpta, kai namuose viskas turi savo vietas, jie atrodo didesni, tvarkingesni, o ir priežiūros reikalauja mažiau – juk kai viskas sudėta spintelėse, net ir tvarkymasis tampa greitesnis.

Mažai erdvei specialistai rekomenduoja rinktis ir žemesnius baldus – žemesnės spintelės, komodos, staliukai sukuria aukštesnių lubų įspūdį. Erdvės priduoda ir veidrodžiai, jų, ypač didesnių, mažose erdvėse niekada nebus per daug. Veidrodžiai atspindi ne tik priešais esantį vaizdą, bet ir šviesą, kuri nedidelėje erdvėje ją vizualiai praplečia.

Erdvės pojūčiui įtakos turi ir kilimai bei užuolaidos – šie taip pat mažina būsto plotą, todėl jei įmanoma, jų vertėtų vengti, arba rinktis lengvus, mažus kilimus, vietoje užuolaidų naudoti romanetes ar žaliuzes.

Tačiau nevenkite didelių paveikslų – kabinkite juos svetainėje ir miegamajame, jie praplės sienas, šios atrodys didesnės.

Mažus plotus dar labiau mažina ir skirtingų faktūrų, medžiagų, spalvų grindys, todėl jei norite, kad erdvė atrodytų didesnė, nesirinkite su svetaine sujungtoje virtuvėje plytelių, kai svetainėje – parketas. O jei nenorite tiesti tokios pačios dangos, bent parinkite panašias spalvas – tai optiškai praplės erdvę.

Taip pat – neužstatykite praėjimų o erdves, neužgriozdinkite kiekvieno kvadratinio metro daiktais, verčiau palikite „švarius“ plotus – namai atrodys didesni, tvarkingesni, estetiški.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai