2017 03 23

Meistras pataria: kodėl skalbyklėje atsiranda pelėsis ir kaip jo išvengti?

Turbūt nėra nieko nemaloniau, kai iš skalbyklės pradeda sklisti nemalonūs kvapai, pavyzdžiui, pelėsio, o jos vidus pasidengia purvu, kurį sunku pašalinti.
Skalbimo mašina
Skalbimo mašina / 123rf.com nuotr.

Pastaruoju metu tokių atvejų vis daugėja. Dėl kokių priežasčių mūsų skalbimo mašiną užpuola pelėsis? Kaip jo atsikratyti? Į esminius klausimus apie skalbyklių priežiūrą atsako IĮ „Salvata“ meistras Ernestas ir pataria, kaip rūpintis skalbykle, kad joje neatsirastų pelėsio.

– Kokias klaidas dažniausiai žmonės daro, besirūpindami savo skalbimo mašinomis?

– Paprastai klaidos susijusios su nepriežiūra, pavyzdžiui, laiku nevalomas filtras, skalbyklė neteisingai pajungta, nesilaikoma instrukcijų. Kartais persistengia su valymo priemonėmis, įvairiomis rūgštimis, kurios irgi kenkia skalbyklei ir t. t.

– Dėl pelėsio skalbyklėje skundžiasi vis daugiau žmonių. Kokios jo atsiradimo priežastys?

– Daugelyje šiuolaikinių skalbyklių galima pasirinkti trumpas skalbimo programas, trunkančias vos 15–30 minučių, kai temperatūra yra žema, pavyzdžiui, 30–40 laipsnių. Tada skalbimo mašina nespėja gerai įšilti, pašalinti purvo, išlieka ir mikrobai, ir purvas, kadangi 40 laipsnių yra tikrai per mažai. Ir nors tai yra taupu eksploatacijos atžvilgiu, dažniausiai baigiasi nekaip. Naujose skalbyklėse jau po pusmečio ar metų gali atsirasti nemalonus kvapas, įsimesti pelėsis, atsirasti pelėsio dėmelių ant guminių dalių. Taigi, pagrindinė pelėsio atsiradimo priežastis – aukštos temperatūros nebuvimas.

Kita problema, kurią pastebėjome taisydami skalbimo mašinas, – jose atsiranda dumblo konsistencijos medžiagų, primenančių purvą. Mūsų meistrai pastebėjo dėsningumą, kad daugiausia dėl profesionalaus skalbyklių valymo besikreipusių klientų patys pasisakė naudojantys ekologiškas arba alergiškiems žmonėms skirtas skalbimo priemones ir yra nustebę, kad susikaupė nešvarumų, t. y. žmonės įsitikinę, kad ir skalbimo mašinai tokios priemonės yra naudingesnės ir „sveikesnės“. Nenoriu teigti, kad ekologiškos skalbimo priemonės turi prastų valomųjų savybių, manau išplauna skalbinius vienodai gerai, kaip ir visos kitos priemonės, tačiau pastebime, kad skalbimo mašinose purvo lieka daugiau.

Mes rekomenduotume naudoti skystus skalbiklius, nes milteliai turi daugiau priemaišų, kurios lieka skalbyklėje, bei po kiekvieno skalbimo išvalyti gumines durelių tarpines.

– Ką reikėtų daryti, kad neatsirastų pelėsis, kaip ir kiti nemalonūs kvapai?

– Reguliariai, bent kartą per mėnesį su nedideliu kiekiu skalbiklio skalbkite aukštoje temperatūroje – pasirinkite 60–90 laipsnių. Jeigu dažnai skalbiami labai nešvarūs skalbiniai, kuriuose daug purvo, tuomet aukštą skalbimo temperatūrą rinkitės dažniau, kartą per savaitę.

Jeigu jau pelėsis įsimetė į skalbyklę, reikėtų kreiptis į profesionalus, kadangi tada atliekamas profesionalus valymas. Ardomas būgnas, plaunamas mechaniškai, keičiamos įvairios dalys, pavyzdžiui guminės, kurios yra tarp durelių ir dažnai pelija bei atrodo neestetiškai, įgeria kvapą, vykdomas cheminis apdorojimas.

Pagrindinė pelėsio atsiradimo priežastis – aukštos temperatūros nebuvimas.

Galima įsigyti ir specialių priemonių, kurios padeda atsikratyti pelėsio. Patarčiau rinktis tokias, kurios sunormuotos, naudoti pagal instrukciją, o ne pasitelkti actą ar citrinos rūgštį. Senesnės mašinos į tokias namines priemones gali sureaguoti ne taip stipriai, kaip naujos skalbyklės. Pastarosios gali sugesti, pavyzdžiui, skalbyklės dalys sulūš, sureaguos metalinės dalys ir t .t.

– Actą ir citrinos rūgštį žmonės pasitelkia norėdami atsikratyti kalkių. Ką apie tai manote?

– Kalkės ir pelėsis – skirtingi dalykai, be to, dabar kalkės nebėra tokia aktuali problema, kaip buvo anksčiau. Kalkės atsiranda aukštesnėje temperatūroje (60–90 laipsnių), o pelėsis – žemesnėje (30–40 laipsnių). Tačiau būtent pelėsis ir užsilikęs purvas (dumblas) dabar labiausiai gadina skalbykles. Geriausia dėl problemos pasitarti su specialistu, kad atrastumėte geriausią sprendimą ir nesugadintumėte savo skalbimo mašinos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis