Kepa realistiškai atrodančius tortus
Vieną dieną, svarstydama, kur galėtų naujai išbandyti savo jėgas, Miglė, naršydama internete, rado įspūdingai atrodančių tortų vaizdų. Itin realistiški kepiniai ją sudomino ir mergina nusprendė pati pabandyti juos iškepti.
„Esu iš meno srities, man visada norisi piešti, lipdyti. Baigiau Dailės akademiją, nuolat užsiimu menu, o dabar jį pritaikiau maisto gamyboje“, – šypsosi M.Pužaitė.
Pamačiusi kitų žmonių keptus tortus, Miglė pabandė juos atkartoti, tačiau juokdamasi pripažįsta, kad taip gerai jų padaryti jai toli gražu nepavyko. Vis dėlto pirmasis jos bandymas, velykinis kiškis, išėjo tikrai puikiai.
„Jis paprastesnis, tačiau mačiau, kad pavyko, todėl kitais kartais ėmiausi sudėtingesnio dekoravimo“, – pasakoja M.Pužaitė.
Radusi torto receptą internete, Miglė juo vadovaujasi tik iš dalies ir daugiau leidžia sau improvizuoti.
„Kepdama biskvitą, siekiu, kad jis būtų tvirtesnis ir galėčiau jį vėliau išpjaustyti. Tuomet ieškau tinkančio kremo, kuriuo pertepu biskvitus, formuoju tortą, vėliau sutvirtinu, o galiausiai dengiu ir dekoruoju cukrine mase“, – aiškina M.Pužaitė.
Anot Miglės, torto kepimas nemenkai užtrunka ir dažniausiai jam padaryti reikia net dviejų dienų.
„Paprastai iš vakaro pasiruošiu biskvitus, o kitą dieną pjaustau, darau kremą, lipdau. Stengiuosi per antrą dieną viską dekoruoti, tačiau būna, kad puošyba užtrunka apie 10 valandų“, – neslepia M.Pužaitė.
Būna, kad puošyba užtrunka apie 10 valandų.
Tam, kad tortas pavyktų idealiai, reikia ne tik laiko, bet ir nemažai kruopštumo. Kaip sako Miglė, neretai pasitaiko, kai sutrūksta masė ir tenka daryti iš naujo, o tai reikalauja daug kantrybės.
„Visada galvoji, kaip pakoreguoti, ir nepuoli mesti darbo. Būna, kad atrodo nesąmonė, bet pailsi ir grįžti atgal daryti. Norisi užbaigti iki galo, – tikina M.Pužaitė. – Be to, viskas daroma iš maisto, todėl negaliu jo išmesti. Jaučiu įpareigojimą ištaisyti nesėkmes ir pasistengti, jog bent šiek tiek būtų pavykę.“
Tortais vaišina draugus ir šeimą
Kaip pasakoja Miglė, sunkiausia jai yra padaryti torto formą, kadangi pasitaiko, kai viską sulipdžius, viena dalis ima griūti.
„Reikia apgalvoti, kaip padaryti konstrukciją, kuri būtų patogi, o kartu ant jos gerai atrodytų lipdinys. Esu mačiusi, kad kiti žmonės daro, pavyzdžiui, ant vienos kojos stovintį paukštį. Tokiu atveju būna specialus karkasas iš medžio plokščių ir metalo – kojos daromos iš vielos ar metalinio strypelio tam, kad viskas nesugriūtų“, – aiškina M.Pužaitė.
Anot Miglės, kone visas dekoravimas yra daromas iš cukraus masės, ant kurios ji maistiniais dažais vėliau gali piešti. O pati masė, jos teigimu, primena plastiliną.
„Aš tik neseniai pradėjau dekoruoti tortus, dar nesu įgudusi, todėl pasitaiko klaidų“, – šypsosi M.Pužaitė.
Savo kepamiems tortams Miglė specialiai neieško idėjų, tačiau visada stengiasi atsižvelgti į tai, kas vyksta aplink.
„Kiškį ruošiau Velykoms, kankorėžį – turnyrui Druskininkams, nes man miestas asocijuojasi su gamta, pušynais. Šaltibarščiai primena vasarą, karštą orą. Neseniai prasidėjo pirmieji grybai, tad draugei dariau voveraičių tortą“, – sako M.Pužaitė.
Miglės tortai atrodo itin realistiškai, tačiau mergina šypsodamasi patikina, kad jų skonis tikrai nėra, pavyzdžiui, grybų. Priešingai, gaminiai yra saldūs.
„Šaltibarščių tortas nėra šaltibarščių skonio, – juokiasi M.Pužaitė. – Ten buvo biskvitas, turintis kakavos skonio, o sviestinis kremas permaišytas braškėmis.“
Nors Miglės tortai sulaukia vis daugiau susidomėjimo, mergina juos kol kas kepa tik laisvalaikiu ir paskanauti duoda draugams arba šeimai.
„Kai susitinku su draugais, norisi jiems ką nors skanaus paruošti, arba atvežu tėvams. Tikrai nėra gaila juos valgyti, nors ir gražiai atrodo. Visada pasiūlau kitiems, smagu matyti draugų reakcijas, nustebinti juos, – tikina M.Pužaitė. – Vasarą šiek tiek dažniau kepu, maždaug kas antrą savaitę, tačiau nedarau to reguliariai.“
Vis dėlto Miglė pripažįsta kartais tyliai pasvajojanti, kad galbūt ateityje būtų smagu turėti nuosavą verslą, susijusį su tortų kepimu.
„Tik nesu tikra, ar pavyktų rasti pakankamai laiko, nes jų gaminimas pareikalauja daug valandų“, – svarsto M.Pužaitė.