2013 10 08

Namus reikia ne tik švarinti, bet ir sveikatinti

Šiandien bakterijos, virusai ir įvairūs mikroorganizmai laikomi dideliais žmogaus priešais. Kovai su jais išleidžiama daug pinigų ir laiko. Tačiau ar nuožmiai kovodami su plika akimi nematomu priešu, kartais neperlenkiame lazdos?
Namus reikia ne tik švarinti, bet ir sveikatinti
Namus reikia ne tik švarinti, bet ir sveikatinti / Shutterstock nuotr.

Sterilus žmogaus gyvenimas trunka labai neilgai – tik 9 mėnesius, kol jis yra nė vieno mikroorganizmo neturinčioje gimdoje. Vos tik gimę, susiduriame su bakterijomis, kurios ne tik mus supa, bet ir gyvena ant odos ir mūsų organizme.

Skaičiuojama, kad kvadratiniame odos paviršiaus centimetre yra iki 107 bakterinių ląstelių, o suaugusio žmogaus žarnyne gali būti apie 500 bakterijų rūšių, 9 milijonai unikalių bakterinių genų, 100 trilijonų mikrobinių ląstelių.

Kiekvieno žmogaus organizme egzistuoja ir unikalus, nors negausus ligas sukeliančių mikroorganizmų rinkinys. Tačiau didžioji mikroorganizmų dalis dalyvauja imunitetui susiformuojant, apsaugo organizmą nuo ligų ir patogeninių mikroorganizmų kolonizacijos. 

Jei pats žmogus yra bakterijų ir įvairių mikroorganizmų nešiotojas, o dauguma jų mums yra net ir naudingos, tai kodėl taip įnirtingai šveičiame ir dezinfekuojame namuose visas kertes, siekdami sau ir savo namiškiams sukurti sterilią aplinką?

Mokslininkai įrodė, kad žmogui naudinga normali ir subalansuota bakterijų flora tiek organizmo viduje, tiek ir išorėje. Po antibiotikų kurso tapo įprasta vartoti probiotikus normaliai žarnyno mikroflorai atkurti. O kas atsitinka mūsų vonioje ar virtuvėje, kurias iššveičiame stipriais dezinfekuojančiais valikliais, kurie sunaikina visas bakterijas – ir gerąsias, ir blogąsias?

Pasak specialistų, kaip ir žmonėms dažnai vartojant antibiotikus, taip ir šveičiant savo aplinką stipriais dezinfekuojančiais valikliais, kyla rizika, kad bakterijos taps jiems atsparūs. Dažnai kūdikius ir mažus vaikus auginančios mamos stengiasi itin kruopščiai išvalyti ir sterilizuoti aplinką, plauna kiekvieną vaiko nuo žemės paimtą daiktą. Tačiau dėl to vaikams kyla dar didesnė rizika susirgti ir tapti agresyvesnių, atsparesnių bakterijų taikiniu. Be to, buityje naudojami cheminiai valikliai vis dažniau tampa ir alergijų priežastimi.

Per dažnas stiprių cheminių valiklių naudojimas namų priežiūrai neatneša naudos, bet gali pakenkti. Jei savo aplinkoje bandysime išnaikinti visas bakterijas, netapsime sveikesni, atvirkščiai, susilpninsime savo imunitetą ir sudarysime sąlygas daugintis cheminiams preparatams atsparioms bakterijoms.

Sveika aplinka sukuriama tik išlaikius bakterijų pusiausvyrą. Patogeninės, arba blogosios, bakterijos sudaro tik maždaug 5 proc. visų bakterijų. Padidėjęs patogeninių bakterijų kiekis sveikatai gali sukelti pavojų, tačiau kovai su jomis gali būti naudojama ne tik  sunkioji artilerija, t. y. buitinė chemija su dezinfekuojančiomis medžiagomis, bet ir gerosios bakterijos, kitaip vadinamos probiotikais.

Būtent tokius produktus – valiklius su gerosiomis bakterijomis Probiotic sukūrė ir gamina Lietuvos bendrovė ProBioSanus. Tai mažai analogų pasaulyje turintys gaminiai, kuriuos Lietuvos įmonė pasiūlė ne tik mūsų šalies pirkėjams, bet sėkmingai eksportuoja į Baltijos ir Skandinavijos šalis, Izraelį.

Valikliai su probiotikais veikia gerųjų bakterijų pagrindu. Jų sudėtyje yra vandens, sertifikuotose laboratorijose atrinktų gerųjų (probiotikų) bakterijų šeimų, įvairių natūralių druskų mišinių bei jungiamųjų medžiagų, kurios sudaro mažiau nei 5 proc. valiklio.

Valikliuose esantys druskų mišiniai sukuria valomąjį efektą, o gerosios bakterijos sukuria terpę, kuri slopina blogųjų bakterijų ir virusų dauginimąsi. Gerosios bakterijos, maitindamosi paviršiuje esančiais nešvarumais, atlaisvina juos nuo paviršių, taip sudarydamos galimybę lengvai juos pašalinti. Valymo efektyvumą sustiprina ir patalpoms suteikia malonų ir gaivų kvapą citrusinių vaisių ekstraktai.

Su naujomis buities priežiūros priemonėmis šiandien jau namus ir biurus galima ne tik švarinti, bet ir sveikatinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai