Kuo ypatingos šios gėlės? Ne tik savo užburiančiu aromatu, bet ir tuo, kad yra lengvai auginamos, prižiūrimos, vienoje vietoje gali augti 4–5 metus be persodinimo, puikiai iškenčia žiemą ir šalčius, atsparios ligoms. Narcizai išsiskiria tuo, kad puikiai dera su kitoms pavasarinėmis gėlėmis, pavyzdžiui, tulpėmis ar hiacintais bei kitais daugiamečiais augalais.
Taigi narcizai dailiai atrodys šalia pelargonijų, rasakilų, raktažolių, viksvų. Narcizus šiuo atveju geriausia sodinti grupelėmis, po 5–7, ir žiūrėti, kad jie būtų apsupti jau išvardytų daugiamečių augalų, kadangi vėliau, kai auksaspalviai augalai vysta ar ruduoja, daugiamečiai nukreipia dėmesį.
Išbandykite pačias įvairiausias narcizų rūšis, kadangi jie būna ne tik balti ar geltoni, bet ir oranžinių atspalvių, vamzdeliniai, plačiavainikiai, poetiniai, pilnaviduriai... Pastarieji atrodo labai puošniai ir išskirtinai. Priskaičiuojama net 50–60 narcizų rūšių!
Narcizus sodinti galite ne tik į žemę, bet ir į dailius vazonus, spalvingus kibirėlius, o vėliau išdėlioti, kur širdis geidžia – ant palangės ar lauke, kieme, pievoje. Rinkitės derlingą, purią žemę ir saulės kupinas vietas, kuriose narcizai galės atsiskleisti visu grožiu.
Miniatiūrinės narcizų rūšys dailiai atrodys alpinariumuose, tačiau šalia reikėtų pasodinti ir kitų daugiamečių augalų, kurie paslėps pavasario pabaigoje ruduojančias gėles.
Specialistai pataria rinktis vienu metu žydinčias narcizų rūšis, kurių pakanka 2–3. Tokiu būdu sukursite tikrai dėmesio vertą pavasarinių gėlių žydėjimo šventę. Jeigu norite dar daugiau spalvų, šalia narcizų rinkitės augalus, kurie žydės tokiu pačiu metu: tai jau mūsų išvardytos tulpės, hiacintai, scylės, krokai, žydrės, vėlesniam metui tiks bergenijos, vaisginos.
P. S. Beje, jeigu ant jūsų Velykų stalo puikuosis vazone augantys narcizai, neskubėkite jų išmesti, kai nužydės. Atėjus rudeniui galėsite pasodinti iš naujo ir kitą pavasarį mėgautis svaiginančiu aromatu. Ar gali būti geriau?..