Šis mėnuo ypač tinkamas poilsiui gamtoje, su šeima, artimiausiais žmonėmis. Tinkamas metas atgauti jėgas, sustiprinti ar užmegzti naujus santykius... Jeigu įdomu, ką jūsų Zodiako ženklui žada žvaigždės, kokios sėkmingiausios mėnesio dienos įvairiems darbams, atsiverskite numerio temą „Liepos horoskopas“.
Kaip visada, naujajame žurnalo numeryje jūsų laukia įdomių pašnekovų. Vienas jų – choreografas, baleto šokėjas ir mokytojas, stovyklų vaikams organizatorius Donatas Bakėjus. „Svarstėme, ar paaugliai nepalūš psichologiškai, kai visą savaitę negalės bendrauti virtualioje erdvėje. Bet ne, pasaulis dėl to nesugriūva, atvirkščiai – vaikai, kurį laiką atskirti nuo šiuolaikinių technologijų, tampa kūrybiškesni, entuziastingesni. Tiesa, neneigsiu, yra ir tokių vaikų, kurie į stovyklą nevažiuoja vien dėl to, kad joje negalima naudotis ryšio priemonėmis...“, – sako pašnekovas. Plačiau apie netradicines vasaros stovyklas vaikams skaitykite interviu „Stovykloje – be kompiuterio ir telefono“.
Darbe praleidžiame pusę savo gyvenimo. Ir jeigu pirmadienis – sunki diena, nieko tokio, jis baigsis. Tačiau, jeigu kojos į darbą neneša dėl nemėgstamų kolegų, situacija keblesnė. Vis dėlto išsprendžiama. Pasirinkus tinkamą bendravimo strategiją, sutarti su kolega gali tapti lengviau. Kokią? Sužinosite atsivertusi straipsnį „Nepakenčiami kolegos. Kaip sutarti?“.
Kiekviena esame graži ir be makiažo, tačiau būna, kad nepagrįstai baiminamės nepasidažiusios kelti koją iš namų. Net jei kelionės tikslas – sporto klubas.
Įvairių apklausų duomenimis, daugelio moterų kosmetinėje galima suskaičiuoti iki dešimties ir daugiau kosmetikos priemonių, kurių apie pusė naudojama kasdien – odos nelygumus slepianti pudra, blakstienų tušas, akių pieštukas ir lūpų dažai ar blizgis. Pasirodo, kosmetikos kiekis ant veido nepriklauso nuo to, kur keliausime. Tiek darbe, tiek namuose, per šventes ir poilsiaudamos – visuomet norime atrodyti nepriekaištingai. Visgi užsiimant itin daug energijos reikalaujančia fizine veikla – sportuojant, aktyviai pramogaujant ir maudantis – makiažo reikėtų atsisakyti ar bent jau sumažinti naudojamų priemonių kiekį. Išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Sportuokime be makiažo!“.
Vasaros šventės – tai, ko laukiame ir ką skrupulingai planuojame visus metus. Ką vilkėsime – trumputę gipiūrinę, plevėsuojančią ilgą suknelę ar madingą kombinezoną? Kursime modernų ir ryškų ar, priešingai, švelnų ir itin moterišką įvaizdį? Jeigu aktualu, kaip rengtis įvairių švenčių progomis, kad atrodytumėte skoningai ir stulbinančiai, kas dera, o kas ne išleistuvių, krikštynų, vestuvių ar kita iškilminga proga, pasinaudokite dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės patarimais straipsnyje „Švenčių sezonui pasiruošusi!“.
Jei sumanėte atsikratyti kelių papildomų kilogramų ir sutvirtinti kūną, apsišarvuokite kantrybe. O jei dar suplanavote lieknėti su antrąja puse, jums prireiks visų valios pastangų. Nelengva lygiuotis į priešingą lytį. Kad ir kiek kalbėtume apie lygiavertiškumą, vienodas lyčių teises visuomenėje ar šeimoje, vyrai ir moterys nėra drėbti iš vieno molio. Ir nors garsiosios Johno Gray’aus knygos „Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros“ pavadinimas jau tapo kalambūru, būtent dėl esančių skirtumų priešingybės ir traukia viena kitą. Gamta mus apdovanojo išties išskirtinėmis dovanomis, nors medikai pasakytų, kad tai paprasčiausia fiziologija.
Daug dalykų vyrams pasiseka natūraliai, o iš dailiosios lyties tai pareikalauja beveik dvigubų pastangų. Rodos, moteriai užtenka vos žvilgtelėti į pyragaitį, ir jos talija paplatėja keliais centimetrais, o vyrui pakanka sumažinti porcijas, ir svarstyklių rodmenys pasikeičia į gerąją pusę. Plačiau apie stipriosios lyties lieknėjimo ypatumus – straipsnyje „Kodėl vyrams lieknėti lengviau“.
Turbūt pritarsite, kad didžiausi nesutarimai tarp tėvų ir vaikų prasideda tuomet, kai gimdytojų valia, lūkesčiai ir norai nesutampa su atžalų. Ką verta žinoti, jei nenorite palaužti ypač svarbios vaiko asmenybės dalies – jo valios ir gebėjimo būti savarankišku žmogumi, atskleidžia psichologė Ramunė Murauskienė straipsnyje „Netrukdykime skleistis vaiko asmenybei“.
Jau ne vienus metus vis daugiau tautiečių ryžtasi išvykti dirbti į užsienį. Kai kuriems susirasti darbo vietą svečioje šalyje padeda ten jau įsikūrę giminaičiai ar draugai, tačiau kitiems kyla klausimas: kaip ir kur ieškoti darbo, kad netektų susidurti su nemaloniomis staigmenomis? Patarimų rasite straipsnyje „Užsidirbti – į užsienį!“.
Darbų sode ir darže neįmanoma įsivaizduoti be kokybiškų įrankių – jie palengvina ir paspartina triūsą. Kokių yra, kaip juos išsirinkti ir prižiūrėti, skaitykite straipsnyje „Geri įrankiai – pusė darbo“.
Kaip visada, 26-ajame numeryje rasite ir valgių receptų. Šįkart siūlome paeksperimentuoti su braškėmis, netgi pasigaminti trintą jų sriubą. Daugiau patiekalų idėjų ieškokite rubrikoje „Virtuvė / skanu ir paprasta“. Na, o tiems, kurie mėgsta ant laužo ar keptuvėje pasiruošti marinuotų kepsniukų, ras net 20 marinatų receptų.
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!