Tokia situacija nėra reta, ypač gyvenant priemiestyje ar užmiestyje, ir ji gali būti išties nemaloni. Kaip paaiškina vyresnioji teisininkė Marika Pakėnė, dėl kelio servituto suteikimo arba – atvirkščiai, jo panaikinimo, neretai kreipiamasi į teismą, nes kaimynams ne visada pavyksta susitarti gražiuoju.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Kokiais atvejais servitutas panaikinamas?
Anot teisininkės, servitutas – tai teisė naudotis svetimu daiktu (šiuo atveju – kaimyno sklypu), siekiant užtikrinti daikto, dėl kurio nustatomas servitutas, tinkamą naudojimą. Servitutas gali būti nustatomas savininkams geranoriškai susitarus ir pasirašius susitarimą arba servitutą gali nustatyti teismas. Tas pats galioja, jei servitutą pageidaujama panaikinti.
Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narės teigimu, pagal įstatymą yra šešios sąlygos, kai servitutai panaikinami arba baigia galioti.