Tarp žmonių ši liga plinta lytiniu būdu, tačiau ja susirgti gali ir augintiniai. Aptikta liga lengvai gydoma, tačiau negydoma ji gali peraugti į daug rimtesnę būklę. Šunims chlamidijų simptomai pasireiškia akyse ir kvėpavimo takuose, rašoma ladbible.com.
Paprastai tariant, protinga laikyti savo šunį atokiau nuo paukščių išmatų ir nugaišusių paukščių.
Ianas Boothas, „Vet UK“ vykdantysis direktorius (ir veterinarijos chirurgas), šunų šeimininkams davė patarimų, ko vengti ir kokius gyvūnams pasireiškiančius simptomus stebėti.
„Telegraph and Argus“ jis sakė: „Šunims chlamidijos dažniausiai pasireiškia akyse, tačiau gali paveikti ir kvėpavimo takus – dėl to jie gali pradėti dažniau alsuoti. Šuo taip pat gali tapti mieguistas.“
Jis tęsė: „Jei jūsų šuns akys vandenija arba yra paraudusios bei išskiria tam tikrą kiekį išskyrų, greičiausiai jūsų augintinis yra užsikrėtęs.
Jei šuo drasko ar bando pasikasyti akis arba dažniau alsuoja, nes jam trūksta oro, taip gali būti dėl to, kad jis turėjo sąlytį su bakterija.
Ši bakterija vadinama chlamydia psittaci arba psittacosis, galinti užkrėsti augintinius, kai šie kontaktuoja su paukščių išmatomis. Dauguma paukščių perneša šią bakteriją.
Potencialiai pavojinga kontakto su bakterija vieta yra laukai, kuriuose gausiai gyvena paukščiai – tai padidina šunų riziką užsikrėsti.“
Tačiau per daug jaudintis nėra ko. Pasak I.Bootho, net jei tikimybė yra, tokie atvejai (aprašyti aukščiau), pasitaiko itin retai. Jis taip pat pažymėjo, kad užsikrėsti chlamidijomis nuo savo augintinio neįmanoma – jei dėl to sunerimote.
Jei manote, kad jūsų šuo kažką „pasigavo“, arba turi minėtuosius simptomus, nesijaudinkite.
Šunų gydymas yra labai paprastas, jiems tereikia gydymo tabletėmis kurso. Kaip jau minėjome, visi šunų augintojai turi atminti, kad anksti pastebėta liga gali būti sustabdyta ir išgydyta.
Ir nepamirškite laikyti savo augintinių atokiau nuo paukščių išmatų ir paukščių gaišenų. Tai tiesiog geras patarimas, nepriklausomai nuo visokios bjaurasties, kuria jūsų augintiniai gali užsikrėsti.