Skamba utopiškai? Ko gero, taip ir yra. Tačiau japonų mokslininkai iš Waseda ir Kyushu universitetų atliko tyrimą su antibiotiku minociklinu, kuris skirtas odos ligoms gydyti, ir pastebėjo tam tikrą šalutinį poveikį...
Iš viso tyrime dalyvavo 98 vyrai, padalyti į kelias grupes. Vieni jų keturias dienas gėrė jau minėtąjį minocikliną, o kiti tokį patį laiką – placebą. Koks rezultatas? Iš pradžių jie, žvelgdami į aštuonių dailių moterų nuotraukas kompiuteryje, buvo pakviesti sužaisti žaidimą: vyrų buvo paprašyta paskolinti joms 1300 jenų. Jeigu jie sutikdavo tai padaryti – suma padidėdavo trigubai. Vėliau moteris galėdavo spręsti, dalytis pinigais ar ne. Nesutikusieji paskolinti tiesiog iškrisdavo iš žaidimo. Įdomu, kad parinktos moterys iš anksto buvo nusprendusios išduoti vyrus ir pinigus pasilikti sau, bet nežinantieji ir toliau dalyvaudavo žaidime.
Tuo pačiu stipriosios lyties atstovai turėjo įvertinti tų moterų patrauklumą nuotraukoje ir pasitikėjimą jomis. Kuo dailesnė moteris puikavosi nuotraukoje, tuo labiau vyrai jomis pasitikėjo. Beje, vartojusiųjų minocikliną pasitikėjimas gražiomis dailiosios lyties atstovėmis buvo stebėtinai mažesnis nei tų, kurie gėrė placebą.
Nors mokslininkai džiūgauja atradę vaistą nuo neištikimybės, daugelis jų kolegų nusiteikę skeptiškai. Pasak jų, galutinis šio medikamento poveikis dar nėra išsamiai ištirtas, t. y. kaip jis veikia žmogaus psichiką. Taip pat neaišku, kokią įtaką jis daro vyro ir nuolatinės jo gyvenimo partnerės santykiams.
Kad ir kaip būtų, ko gero, jokie vaistai niekada neišspręs neištikimybės problemos. Pats seniausias ir visų kada nors gyvenusių kartu išbandytas vaistas nuo neištikimybės yra betarpiška meilė. Joks vyras nejaus poreikio sukti į kairę, jei visa širdimi mylės žmoną.