► Galite pradėti nuo to, kad lapus grėbti būtina, jei norite išsaugoti gražią pievelę. Nederėtų jų palikti ir ant takų bei šaligatvių, nes palijus, tokie lapai tampa slidūs ir pavojingi - ant jų paslydę ir nugriuvę galite susižeisti.
► Sugrėbę lapus, galite juos kuo puikiausiai panaudoti. Puikiai tinka kompostui, ypač maišomi su kitomis žaliomis daržovių ir kitų augalų liekanomis. Verta žinoti, kad toks kompostas gerina dirvos struktūrą bei kokybę. Apskritai lapai – puiki trąša.
► Supuvę lapai, kaip teigia specialistai, ne tik dirvą padaro derlingesnę, bet ir teigiamai veikia medžius bei kitus augalus. Juos galima panaudoti ir kambariniams augalams. Tarkime, sumaišykite susmulkintus lapus su nedideliu kiekiu žemės ir supilkite į maišelį. Viską kartas nuo karto gerai sumaišykite, ir pavasarį galėsite panaudoti sodinukams, kambariniams augalams ir pan.
► Nukritusiais drėgnais lapais galite perdengti dirvą – tiks kaip mulčius. Taip apsaugosite ją nuo piktžolių, kurioms naikinti reikia skirti nemažai laiko ir jėgų, taip pat dirvoje išsilaikys jai naudingos mineralinės medžiagos, ji puikiai vėdinsis. Pavasarį lapus galėsite tiesiog permaišyti su gruntu.
► Lapai padės išlaikyti šilumą, todėl sausais galite uždengti tuos augalus, kuriuos pasitinkant žiemą, reikia apsaugoti nuo šalčio. Pavyzdžiui, rožes, hortenzijas ir kitus krūmus bei gėles.
► Nukritę rudeniniai spalvoti lapai gali būti ir puiki puošmena. Taip pat jie puikiai tiks įvairioms rudens dekoracijoms, ar smagiems lauko žaidimams ir darbeliams su mažyliais.