Kviečiame susipažinti su visomis lietuvių išradingai ir originaliai puoštomis eglutėmis ir išrinkti, jūsų manymu, pačią unikaliausią.
Urtės Paulauskaitės šeima visada mėgo eglutes puošti kitaip nei visi. Urtės mama idėją pamatė reklaminiame kataloge, o tėčiui su broliu liko tik įgyvendinti sumanymą iš medžio.
Kaunietė Ilverta Brazulytė savo eglutę sukūrė iš kėnio šakų. 155 cm aukščio dekoraciją ji įdėjo į gėlių vazoną, o puošdama leido lietis fantazijai.
Robertai Gabalaitei idėja sukurti tvarią eglutę kilo prieš kelerius metus, kai pradėjo gyventi ekologiškiau. Ji neslepia, kad atsakingai vartoti ypač svarbu šventiniu laikotarpiu, kadangi prieš Kalėdas žmonės pameta galvą dėl dovanų ir dekoracijų.
Alma Buragienė tikina, kad minčių, kaip papuošti Antanavo kaimą, ėmė ieškoti dar rudenį. Ji norėjo aplinkiniams įrodyti, jog įspūdingai šventėms pasipuošti moka ne tik didmiesčiai, bet ir maži Lietuvos miesteliai. Viena iš įgyvendintų vizijų – eglė „dama“.
Vilnietė Rūta Isajeva pasakoja, kad niekada neperka eglutės – kasmet galvoja, kaip ją galėtų pasidaryti pati. Idėjų semiasi iš interneto platybių, daug pavyzdžių randa „Pinterest“. Šiemet Rūta pasitelkė po remonto likusias lentas, puošė tuo, ką turėjo namie.
Praėjusiais metais Rūtos eglutė buvo sukonstruota iš knygų. Jai buvo panaudoti tie patys papuošimai kaip ir šiemet, o vietoje žvaigždės ant viršūnės uždėjo Rubiko kubą.
Vokietijoje gyvenanti Reda Kornejevaitė į Kalėdų eglutę nusprendė perkelti kalėdinį miestelį. Obermoschel miestas turi gražių tradicijų advento metu, tačiau šiemet visi renginiai buvo atšaukti. Kalėdų karštine sergančia save vadinanti R.Kornejevaitė juokiasi, kad jos šeima namuose puošia vieną tradicinę, o kitą – originalią eglutę.
Akvilė Kazlauskaitė su draugu norėjo sukurti medinę ilgaamžę eglutę, be to, ji turėjo būti stabili ir nebyranti, kadangi pora augina dvi kates. Šiai eglutei buvo panaudotos nuo remonto likusios lentos, jau anksčiau turėtos lemputės. Taip pat ji buvo puošta vaškiniais, mediniais žaisliukais ir blizgiais bumbulais.
Toma Bandzaitytė netikros eglutės pirkti nenorėjo, o kirsti gyvą jai gaila, todėl nusprendė panaudoti nuo siuntinių užsilikusias pakuotes, guašą. Toma pripažįsta, kad sunkiausia eglutę buvo pakabinti. Netradicinį sprendimą priimti teko dėl smalsios katės, šuns ir dviejų vaikų, kuriems sudėtinga paaiškinti, kad eglės stumdyti negalima.
Inga Labutytė-Atkočaitienė eglę nusprendė puošti ant drobės – medžiagą su atspaustu eglutės piešiniu ji kabina ant sienos ir puošia žaisliukais. Ingos vyras medines lazdas pritvirtina prie virtuvinio vežimėlio, o kitą skersinį – viršuje. Be to, norėdama, kad jaustųsi medžio kvamas, modernią eglutę ji dar pakvepina eteriniu aliejumi.
Auksė Šlapšinskaitė svajojo apie originalią eglutę – plastikinės jai negražios, o pirkti gyvą Auksei gaila. Panašios eglutės nuotrauką ji pamatė internete, todėl nusprendė pasidaryti ir pati su vyru. Iš baldų nugarėlės kartono buvo išpjauta spiralė, snaigės gamintos iš popieriaus, o kiti papuošimai – iš tualetinio popieriaus tūtelių.