Dubline atidaryta paroda norima pristatyti trijų Baltijos šalių dizainerių ir menininkų darbus, apimančius kostiumo, mados, juvelyrikos, interjero, grafikos, tekstilės, keramikos dizaino/meno sričių objektus. Juos kurdami menininkai įkvėpimo sėmėsi savo NAMUOSE.
Lietuvos ekspozicijos dalis (jos kuratorė – Vilniaus dailės akademijos doc. Renata Maldutienė) šioje parodoje pavadinta „Menas grįžti namo“. Pasak parodos kuratorės, šios parodos objektai – tai mąstymas apie daiktų tikrąją vertę, jų poreikį, ieškojimas atramų ir palaikymo kūrybai savo NAMUOSE.
TAIP PAT SKAITYKITE: Menas: tikroviškos lėlės suaugusiems
Parodos eksponatai – tai darbai, sukurti neskubant, ilgų meninių tyrimų, studijų, apmąstymų, išgyvenimų ir analizių procese, ieškant šiuolaikinės naujos meninės dizaino raiškos, paremtos patikima tradicija, padedančia, pasak Česlovo Milošo „įsišaknyti“ ir suteikiančia mūsų dabarčiai gilesnį matmenį.
Dizaino objektai, eksponuojami parodoje, egzistuoja kaip visiškai savarankiški dizaino/meno kūriniai ir tai kreipimasis į save ir į žiūrovą tiesiogiai ir nuoširdžiai, kartais pasidžiaugiant, kartais susirūpinus, kartais keliant klausimus, kartais ieškant atsakymų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Dizaino ikonos: kinai plagijuoja, britai kopijuoja
Tai svarbus palaikymas Airijos lietuvių bendruomenei, kuri turi progą parodyti Airijos visuomenei savo šalies meno kūrėjų darbus.
Parodą inicijavusios Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Airijoje kartu su „Farmleigh“ meno galerija tikisi sulaukti didelio žiūrovų dėmesio. Tai svarbus palaikymas ir gausiai Airijos lietuvių bendruomenei, kuri turi puikią progą parodyti Airijos visuomenei savo šalies meno kūrėjų darbus (šiuo metu Airijoje gyvena apie 80 tūkst. lietuvių).
Parodą atidarė Airijos Finansų valstybės ministras Simonas Harris, kuris savo kalboje akcentavo įvairių šalių kultūrų pažinimo reikšmę, skatinant ir ugdant toleranciją bei supratimą. Lietuvos ambasadorė Rasa Adomaitienė teigė, jog šiuolaikiniame globaliame pasaulyje tampa vis svarbiau saugoti savo tradicijas, neprarasti ryšio su savo šalies kultūriniu ir tautiniu identitetu.