Robotų skleidžiami garsai pasitinka jau pirmos parodos salės prieigose.
Kiekvienas eksponatas įdomiai aprašytas ir įgarsintas, filmuotoje medžiagoje atkleidžiant unikaliausias galimybes. Tarkim, į komandas reaguojantis mokomasis robotas „Lego minstorms“, kuris savo išvaizda primena kobrą, reaguoja į šilumą: ištiesus ranką iš karto ją čiumpa savo nasrais.
Tai bendras NASA ir „Lego“ projektas. „Education“ rinkinukų pagalba buvo atliekami eksperimentai nulinėje gravitacijoje. Tyrimo projektai tapo specialiomis pamokomis mokiniams, pvz., apie laisvą kritimą vakuume naudojant lietimo daviklį.
Kaip pasakojo parodos organizatoriai, neseniai iš „Lego minstorms education“ 12-metis berniukas savarankiškai sukūrė spausdintuvą, kuris spausdina brailio raštu. Tai puikus pavyzdys, kaip panaudodami išradimus vaikai ima kurti savuosius.
Robotai ne tik sveikinasi, bet ir bando spėti mintis
Bendrauti linkę robotai ne tik pasisveikindami ištiesia ir paspaudžia ranką, bet ir bando spėti mintis. Kaip pasakojo parodos organizatoriai, dauguma populiariausių pasaulio robotų, eksponuojamų Vilniuje, – su dirbtiniu intelektualu. Ir jeigu koviniai robotai nenuilsdami kovoja gėrio-blogio kovas, tai talkinantys aptarnavimo srityje – pasiruošę išvaduoti nuo nuobodžių ar fiziškai sunkių darbų.
Vaikams skirtoje robotų-žaislų ekspozicijoje akivaizdu, kad mokslo atradimai tarnauja ne tik pramogai. Atraktyviais būdais jie palengvina kalbų mokymąsi, o, pvz., robotas-ausytės, kurį rodė parodos konsultantas, suaugusiems netgi padeda suprasi autizmo spektro sutrikimų turinčio mažylio nuotaikas, kurių jis negali išreikšti.
Robotas auklė ir savaime išsivalantis akvariumo vanduo
Robotas auklė ne tik seka pasakas, bet ir dainuoja daineles kūdikiams ar vaikams, taip užimdami juos, kol tėvai dirba. Ir nors roboto-auklės kalba – kinų, vien roboto balso tonas ir švelnus kalbėjimas veikia raminančiai.
Savaime išsivalantis akvariumo vanduo – realybė. Kaip tai vyksta, galima taip pat sužinoti parodoje. Iš dalių sudėję robotus, lankytojai praktiškai išbando, kaip jie supranta ir atlieka komandas.
Anksčiau kaip iš fantastikos srities atrodęs robotas, kuris iš išorės plauna langus, šiandien tapęs kasdienybės dalimi. Kaip ir galybė programuojamų robotų, kurie, naudojant suspaustą orą, iš vienos vietos į kitą perkelia daiktus, pagal programą piešia sudėtingus piešinius ir t. t.
Virtualios realybės salė kaip dovana
Robotų parodoje galima išvysti ir išbandyti bent kelis pramonėje naudojamų didžiulių robotų sumažintus analogus, o taip pat žvilgterėti į idėjas ateičiai. Dalis jų, tikriausiai, irgi taps neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.
Dalis eksponuojamų robotų – parduodami ir, beje, kainuoja nepigiai. Tačiau ieškantiems ypatingų dovanų taip pat verta užsukti į robotų parodą. Antrojoje ekspozicijų salėje veikia ne tik dirbtuvėlės, kuriose suaugę ir vaikai gali patys pasigaminti originalių dalykų, bet ir parduotuvėlė, kurioje apstu išmanių žaislų, prietaisų-robotų, kitų atraktyvių dovanų.
Trečioji – virtualios realybės salė – pati kaip dovana. Joje galima pasivažinėti motociklu iš paskos „persekiojant“ lagaminui, vos užsėdus ant šluotos patekti į Hario Poterio aplinką, pakilti virš visatos su galimybe priartinti vis kitas planetas ir t.t.
Tarptautinės robotų parodos vaikams bei suaugusiems siekis – populiarinti naująsias technologijas, o ypač – paskatinti vaikus kurti jas. ROBOPARK erdvė prekybos centro „Vilnius Outlet“ trečiajame aukšte – draugiška ir saugi vieta tyrinėti, atrasti, technikos naujoves, „pasimatuoti“ galimybes pačiam tapti kūrėju, tiesiog išbandyti save naujoje srityje, o gal net apsispręsti dėl ateities profesijos, kaip tą padarė šimtai tūkstančių keliaujančios ROBOPARK parodos lankytojų.